Canon po raz kolejny przekracza bariery w projektowaniu obiektywów prezentując najlżejsze na świecie obiektywy EF 400 mm f/2.8 i EF 600 mm f/4 oraz pionierski obiektyw EF-M 32 mm do aparatów bezlusterkowych

Warszawa, Polska, 5 września 2018 – Stawiając kolejny historyczny kamień milowy w projektowaniu obiektywów i zapoczątkowując zasadniczą zmianę jakości optycznej, Canon Europe prezentuje EF-M 32mm f/1.4 STM – pionierski 32-mm obiektyw do bezlusterkowców, zaprojektowany dla modeli z rodziny EOS M, a także dwa nowe modele EF 400 mm f/2.8L IS III USM i EF 600 mm f/4L IS III USM – najlżejsze na świecie w swojej klasie¹ profesjonalne super-teleobiektywy. Dodatkowo dwa obiektywy EF 400 mm i EF 600 mm są kompatybilne z nowatorskimi rozwiązaniami wprowadzanego dziś nowego systemu EOS R dzięki adapterom.

EF 600mm f/4L IS III USM

EF 400mm f/2.8L IS III USM

EF-M 32mm f/1.4 STM

EF 400mm f/2.8L IS III USM oraz EF 600mm f/4L IS III USM
Dwa nowe teleobiektywy stanowią rewolucyjne połączenie ultra-wysokiej wydajności z lekką konstrukcją. Zarówno EF 400mm f/2.8L IS III USM jak i EF 600mm f/4L IS III USM to najlżejsze na świecie obiektywy pośród modeli 400mm f/2.82 oraz 600mm f/42. Między innymi ta cecha stanowi je idealnymi do fotografii akcji oraz przyrody. Dzięki 5 stopniowej stabilizacji (IS), nowej lekkiej wadze oraz wygodnej konstrukcji pozwalają fotografom osiągnąć profesjonalną wydajność połączoną z pewnością robienia zdjęć z ręki. Drgania aparatu, a za tym rozmycie obrazu są znacznie zredukowane.

Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcji optycznej w EF 400mm f/2.8L IS III USM zredukowało znacznie wagę obiektywu do 2840g (wcześniej 3850g) oraz w EF 600mm f/4L IS III USM do 3050g (wcześniej 3920g). Dobrze znane białe wykończenie, z którego słyną super-teleobiektywy Canon serii L, stanowi teraz powłokę termoizolacyjną, która zapewnia działanie obiektywów we wszystkich temperaturach. Ochronne uszczelnienie chroni przed kurzem i wilgocią, a powłoka fluorowa umożliwia łatwe czyszczenie. Elementy soczewek fluorytowych praktycznie eliminują aberrację chromatyczną, zwiększając rozdzielczość i kontrast. Powłoka strukturalna Subwavelength Structure Coating (SWC) znacznie redukuje efekty flary i smużenia, zapewniając każdorazowo wysoką jakość ujęcia. Oba modele posiadają dziewięciolistkową konstrukcją przysłony, umożliwiającą tworzenie pięknych rozmytych teł.

Doskonałe do fotografii akcji oraz przyrody -pierścieniowy silnik USM z autofokusem i szybki procesor umożliwiają szybkie i ciche ustawianie ostrości. Podczas filmowania oba obiektywy zapewniają efekt "pull-focus" z regulacją ostrości i presetem ostrości, które są doskonałe do kreatywnego rejestrowania ujęć. Płynną regulację można przeprowadzać za pomocą ręcznej regulacji ostrości w pełnym wymiarze czasu, a prędkość ogniskowania można dostosować za pomocą ręcznej regulacji elektronicznej, co zapewnia wyjątkową precyzję.

Robienie zdjęć w wybranym przez użytkownika stylu jest łatwe, ponieważ oba obiektywy posiadają elementy sterujące na korpusie, które pozwalają na ustawianie ostrości, zatrzymanie lub zablokowanie tychże ustawień ostrości. Ponadto można natychmiast wrócić do dwóch wstępnie zaprogramowanych pozycji ogniskowania za pomocą pokrętła pierścienia. Sterowniki trybu ogniskowania, zakresu ogniskowania, przywracania zaprogramowanej ostrości i IS znajdują się w dogodnym miejscu i zapewniają płynne sterowanie. Biorąc pod uwagę styl pracy fotografów oraz częste podróże, obiektywy EF 400mm f/2.8L IS III USM oraz EF 600mm f/4L IS III USM wyposażono w nowe miękkie pokrowce. Twarde walizki i nowy krótki kaptur są również dostępne jako dodatki opcjonalne.

EF-M 32mm f/1,4 STM
Nowy obiektyw EF-M 32mm f/1,4 STM jest wysokiej jakości obiektywem z linii EF-M i doskonale nadaje się do wyjątkowych portretów, naturalnych i niepozowanych zdjęć oraz kompozycji. Obiektyw EF-M 32mm f/1,4 STM o ogniskowej 51 mm zapewnia naturalną perspektywę i "normalne" pole widzenia zbliżone do perspektywy widzianej okiem. Pomaga to w tworzeniu realistycznych obrazów, z odwzorowaniem i detalami, które wyglądają naturalnie i spontanicznie.

Obiektyw EF-M 32mm f/1,4 STM, składający się z wyjątkowej jakości, asferycznej soczewki, charakteryzuje się jeszcze większą szczegółowością obrazu i jakością od krawędzi do krawędzi. Obiektyw ten, składający się z 14 elementów w 8 grupach, charakteryzuje się wysoką wydajnością wymaganą do uzyskania oszałamiającego obrazu, a szeroki, dotykowy pierścień ostrości umożliwia precyzyjne ustawianie jej, co zapewnia precyzyjne rezultaty, których pragnie każdy poważny entuzjasta.

Zastosowana w EF-M 32mm f/1.4 STM powłoka Super Spectra Coating pozwala osiągnąć zaskakującą wyrazistość, zapobiegając zjawiskom fotograficznym, które mogą zrujnować obrazy - takim jak efekty poświaty i odblaski. Niezwykła mieszanka wysokiej jakości rzemiosła, ergonomicznego wzornictwa i wagi zaledwie 235 g, ułatwia używanie w ruchu i pozwala na wierne uchwycenie każdej chwili. W obiektywie zachowano typową dla serii EF-M średnicę, zapewniając wygodę podczas fotografowania, natomiast 0,25-krotne powiększenie oraz wiodące w tej klasie, wysoce uniwersalne, 23-centymetrowe ogniskowanie pozwala użytkownikowi zbliżyć się do szczegółów, które chce sfotografować. Autofocus w modelu EF-M 32mm f/1.4 STM cechuje cichy i płynny mechanizm, który zapewnia dyskrecję pracy fotografa i stanowi ważną przewagę dla filmujących, dla których cicha praca autofokusa jest kluczowa.

W dniu dzisiejszym firma Canon- wraz z przedstawieniem rewolucyjnego Systemu R - przesuwa granice w projektowaniu obiektywów i jakości optycznej, po to, aby zapewnić wszystkim fotografom i filmowcom dostęp do najlepszych narzędzi do opowiadania swoich historii, do pracy.

EF-M 32mm f/1,4 STM – Kluczowe cechy

 • Dyskretny obiektyw prime z naturalną perspektywą
 • Wyjątkowo wysoka jakość optyczna z jasną przysłoną
 • Lekka i trwała najwyższej klasy konstrukcja
 • Cicha automatyczna regulacja ostrości

EF 400mm f/2.8L IS III USM – Kluczowe cechy

 • Zaawansowanej konstrukcja optyczna oferująca doskonałą jakość
 • Najlżejszy na świecie obiektyw wśród modeli 400mm f/2.8 (2840g)
 • Rejestruje szybko poruszające się obiekty w dużej ostrości
 • Rejestruje obiekty w pełnej ostrości podczas fotografowania z ręki lub w słabym oświetleniu

EF 600mm f/4L IS III USM - Kluczowe cechy

 • Doskonała jakość w zaawansowanej optyce
 • Najlżejszy na świecie obiektyw 600mm f/4 (3050g)
 • Szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości na poruszających się obiektach
 • Niezawodna praca przy zdjęciach z ręki oraz w słabym oświetleniu


¹ Wymienne obiektywy o ogniskowej 400 mm i przysłoną f/2.8 do lustrzanek i aparatów systemowych; stan na 5 września 2018 r.

2 Wymienne obiektywy o ogniskowej 600 mm i przysłoną f/4 do lustrzanek i aparatów systemowych; stan na 5 września 2018 r.

Dalsze informacje