Bądź jeszcze bliżej zdarzeń z najnowszym superzoomem Canon PowerShot SX740 HS

Warszawa, 31 lipca 2018 r. – Canon zaprezentował najnowszy model z rodziny kompaktowych aparatów typu superzoom – PowerShot SX740 HS. 40-krotny zoom optyczny (24-960 mm) i niewielkie rozmiary sprawiają, że to jeden z najbardziej kompaktowych modeli stworzony z myślą o osobach podróżujących, który pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły w wyjątkowej jakości obrazu nawet z największej odległości.

Lekki i kompaktowy aparat z nagrywaniem filmów 4K to idealny kompan w podróży

Nie musisz zabierać ze sobą kilku obiektywów – ten niewielki aparat pozwala rejestrować filmy w jakości 4K Ultra High Definition, a dzięki rozbudowanym opcjom łączności Wi-Fi1 i always-on Bluetooth®2 wszystkie wspomnienia z podróży natychmiast udostępnisz na smartfonie i innych urządzeniach mobilnych. Nie potrzebujesz znajomości zaawansowanych funkcji – intuicyjne ustawienia auto sprawiają, że aparat jest prosty w obsłudze i natychmiast gotowy do rejestrowania wakacyjnych przygód.

PowerShot SX740 HS wyposażono w technologię ZoomPlus, która pozwala na nawet 80-krotne powiększenie obrazu. Szybkość i płynność pracy aparatu zapewnia matryca CMOS i procesor obrazu DIGIC 8 – najnowsza technologia Canon, która pozwala otrzymać zawsze ostre zdjęcia w żywych kolorach niezależnie od warunków.

Filmowanie w jakości 4K wsparte 5-osiową stabilizacją obrazu oznacza, że filmowe wspomnienia z wakacji będą zawsze stabilne i ostre. Aparat posiada również funkcję filmów poklatkowych 4K UHD, która doskonale sprawdzi się np. podczas wschodu czy zachodu słońca. Rozdzielczość 4K UHD dodatkowo pozwala zapisać pojedyncze ujęcia z filmów 4K bez utraty jakości.

Dla zachowania najbardziej ulotnych momentów, PowerShot SX740 HS posiada bardzo szybki autofokus oraz szybkość zdjęć seryjnych na poziomie 10 kl./s. Synchronizacja aparatu ze smartfonem lub tabletem także jest intuicyjna – wystarczy darmowa aplikacja Canon Camera Connect (dostępna na iOS i Android)3 i wybrane zdjęcia oraz wideo w wysokiej jakości lądują niemal natychmiast w pamięci urządzenia. Pozwala to jeszcze szybciej dzielić się nimi na profilach społecznościowych. Dodatkowo, dzięki platformie chmurowej Canon Irista, możemy automatycznie zsynchronizować aparat z urządzeniami PC lub Mac4. PowerShot SX740 HS posiada również funkcję dodawania danych geolokalizacyjnych do zdjęć, dzięki czemu możemy w prosty sposób stworzyć mapę odwiedzanych miejsc. Także podczas samotnych podróży – specjalny tryb Selfie w połączeniu z odchylanym o 180° ekranem LCD doskonale nadają się do takich zastosowań.

Potężny procesor DIGIC 8 Canon w modelu PowerShot SX740 HS aktywnie zarządza wieloma zaawansowanymi ustawieniami aparatu, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości 24,1-megapikselowej matrycy CMOS. Możemy rejestrować fantastyczne zdjęcia i filmy wideo w trybie Hybrid Auto, który umożliwia tworzenie wideo-kompilacji z wybranych zdjęć dnia. A dla lepszej kompozycji zdjęć, funkcja Zoom Framing Assist automatycznie dostosowuje zoom i ustawia ostrość na twarzach tak, aby uzyskać najlepszą kompozycję na fotografiach.

Wszystkie kluczowe funkcje nowego aparatu PowerShot SX740 HS – 40-krotny zoom optyczny, superszybki procesor DIGIC 8 i niemal nieograniczone możliwości rejestrowania szczegółów na filmach w jakości 4K UHD – zawarte w kompaktowym body sprawiają, że najnowszy model to znakomite rozwiązanie typu „all-in-one” stworzone dla aktywnych, mobilnych użytkowników szukających niewielkiego aparatu o rozbudowanych możliwościach obrazowania.

Canon PowerShot SX740 HS będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2018 r.

Szczegółowe informacje na temat produktu można znaleźć na: http://www.canon.pl/cameras/powershot-sx740-hs

Cechy kluczowe:

  • 40-krotny zoom optyczny
  • Nagrywanie 4K UHD
  • Liczne funkcje inteligentne
  • Rozbudowane funkcje bezprzewodowe dla łatwego udostępniania w serwisach społecznościowych

Zawartość pudełka:

  • Aparat PowerShot SX740 HS (czarny lub srebrny)
  • Pasek na rękę WS-800
  • Akumulator NB-13L
  • Ładowarka CB-2LHE
  • Przewód zasilający AC
  • Instrukcja obsługi


Przypisy:

1 Wi-Fi: Wsparcie nie dla wszystkich funkcji i urządzeń. Zobacz pełną specyfikację.

2 Wyposażone w technologię Bluetooth® Low Energy. Słowny znak towarowy i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. Firma Canon Inc. używa ich na warunkach licencji. Wszystkie pozostałe znaki towarowe lub nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

3 Wszystkie modele zgodne z aplikacją Canon Camera Connect (iOS i Android) wymienione w pełnej specyfikacji.

4 Wszystkie urządzenia PC i Mac zgodne z Canon Image Transfer Utility 2 wymienione w pełnej specyfikacji.