Canon na V Forum Kierowników IT w Administracji

Warszawa, 18 kwietnia 2018 r. – W dniach 18-20 kwietnia br. w Zakopanem odbywa się V Forum Kierowników IT w Administracji – ogólnopolska konferencja adresowana do przedstawicieli instytucji publicznych, którzy są odpowiedzialni za informatyzację swoich jednostek. Firma Canon, jako partner specjalny tego wydarzenia, w praktyce (na swoim stoisku) i teorii (podczas prelekcji) przedstawi współczesne zagrożenia związane z infrastrukturą druku oraz zaprezentuje sposoby jej zabezpieczenia.

Technologia zarządzania drukiem ma dziś niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo przetwarzanych danych – czy to w prywatnej firmie czy w urzędzie. Wynika to choćby z faktu, że każde urządzenie drukujące posiada dziś własny dysk, który może być narażony na ataki hackerskie. To jednak nie jedyna możliwa przyczyna utraty informacji. Inny powód stanowić może zbyt szeroki dostęp pracowników do danych. Zagadnienie to jest szczególnie aktualne wobec zbliżającego się wejścia w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych, do którego także organy administracji publicznej będą musiały się dobrze przygotować. Firma Canon – czołowy dostawca rozwiązań druku i ekspert w zakresie bezpieczeństwa firmowych danych, autor opracowania „Internet Rzeczy a bezpieczeństwo IT. 4 kroki do bezpiecznego biura” – podczas tegorocznego Forum Kierowników IT w Administracji przybliży ten temat uczestnikom spotkania, prezentując najnowsze rozwiązania w zakresie zabezpieczania wrażliwych informacji.

Jako specjalista w zakresie bezpieczeństwa druku podczas spotkania wystąpi przedstawiciel Canon – Patryk Wąsowicz, Product Business Developer, Marketing and Sales Excellence, związany z branżą IT od prawie 15 lat. Posiada on wszechstronne doświadczenie z obszaru wdrażania najnowszych technologii informatycznych, procesów elektronicznego przetwarzania dokumentów oraz elektroniki konsumenckiej. W Canon Polska odpowiada za realizację działań marketingowych dla biurowych urządzeń drukujących Canon z serii imageRUNNER oraz imageRUNNER ADVANCE.

– Nie ma większej różnicy pomiędzy jednostkami administracji publicznej a firmami komercyjnymi w zakresie bezpieczeństwa informacji. Oba rodzaje podmiotów przetwarzają wiele wrażliwych danych, w tym także danych osobowych, które wymagają szczególnych środków ochrony. Stąd oba potrzebują także spójnego systemu do zarządzania drukiem w ramach organizacji, z którego zostaną wyeliminowane wszelkie luki, poprzez które mogłyby nastąpić wycieki danych. Stąd nasza obecność na Forum ma charakter ekspercko-doradczy – wyjaśnia Patryk Wąsowicz.

Temat ten doskonale wpisuje się w hasło przewodnie tegorocznego Forum, które brzmi: „Integracja systemów dziedzinowych administracji publicznej z usługami centralnymi oraz rola IT w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości pracy urzędu”. W trakcie trzech dni spotkań uczestnicy rozmawiać będą bowiem m.in. o zabezpieczeniach przed naruszeniem ochrony danych osobowych i zadaniach placówek publicznych wynikających z przepisów o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. W związku z ww. tematyką gościem honorowym konferencji będzie dr Maciej Kawecki – Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, koordynujący krajową reformę ochrony danych osobowych.

V Forum Kierowników IT w Administracji odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2018 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej: http://www.forum.itwadministracji.pl