NAGRODY TIPA 2018. AŻ SZEŚĆ WYRÓŻNIEŃ DLA CANON

Warszawa, 25 kwietnia 2018 r. – Firma Canon zdobyła aż sześć nagród branżowych przyznawanych przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych światowych organizacji zrzeszających fotografów i wydawców pism branżowych z kilkunastu krajów. Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu obrazowania, które zostały zaprezentowane w okresie ostatnich 12 miesięcy. W tym roku firma Canon ponownie została wyróżniona za innowacyjne rozwiązania dostępne w ramach szerokiego portfolio produktów: nagrodzono cztery aparaty, obiektyw i najnowszą lampę błyskową z innowacyjnym systemem AI Bounce.

EOS 200D

EOS 6D Mark II

EOS M50

PowerShot G1X Mark III

Speedlite 470EX-AI

EF 85mm f/1.4L IS USM

Wśród nagrodzonych produktów są:

Oto, jak jury uzasadniło swoje decyzje:

Najlepsza lustrzanka cyfrowa dla entuzjastów: EOS 200D

Jeśli rozmiar decydowałby o wyborze aparatu z wymienną optyką, EOS 200D nie dawałby większych szans nawet bezlusterkowcom. Ta bardzo niedroga i niewielka lustrzanka cyfrowa dostępna w zestawie z obiektywem EF-S 18-55 mm zawiera usprawnioną matrycę CMOS APS-C o rozdzielczości 24,2 MP z systemem Dual Pixel CMOS AF. Wyposażony w wizjer optyczny i 3-calowy ekran dotykowy Vari-Angle, EOS 200D fotografuje z szybkością 5 kl./s i posiada 9-punktowy system AF. Szybkie udostępnianie zdjęć i filmów na profilach społecznościowych zapewnia Wi-Fi, NFC i Bluetooth. Aparat rejestruje obrazy w formatach JPG i RAW oraz wideo 1080/60p, a dodatkowo oferuje szereg kreatywnych trybów.

Najlepsza zaawansowana lustrzanka cyfrowa: EOS 6D Mark II

Pełnoklatkowa, niewielka lustrzanka dla entuzjastów oraz profesjonalistów, którzy szukają drugiego aparatu. Nowa, 26,2 MP matryca z technologią Dual Pixel CMOS AF, szeroki zakres ISO z rozszerzeniem nawet do 25,600 (filmy Full HD 60p) i szybkość 6,5 kl./s – to tylko niektóre z funkcjonalności, na jakie zdecydowanie powinni zwrócić uwagę użytkownicy.

Najlepszy bezlusterkowiec dla entuzjastów: EOS M50

Nagrywanie filmów w jakości 4K w niezaawansowanym aparacie z pewnością pozwoli uwolnić potencjał użytkowników, chcących uzyskać niezwykłą jakość szczegółów podczas rejestrowania dynamicznych ujęć. Matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 24,1 MP oraz wbudowany wizjer optyczny sprawiają, że aparat rejestruje fantastyczne ujęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych, a niewielka konstrukcja i odchylany ekran dotykowy dają swobodę w rejestrowaniu zdjęć i filmów z nietypowej perspektywy.

Najlepszy zaawansowany aparat kompaktowy: Canon PowerShot G1X Mark III

Funkcjonalny aparat kompaktowy, który sprawdzi się zarówno w amatorskich, jak i profesjonalnych zastosowaniach. Szybkość do 7 kl./s, 3-calowy ekran dotykowy LCD, filmowanie w jakości Full HD czy ładowanie za pomocą USB to funkcje, których nie powstydziłby się aparat z wyższej półki, a rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej Wi-Fi, NFC i Bluetootch pozwalają natychmiast dzielić się wspomnieniami na popularnych serwisach społecznościowych czy archiwizować je w chmurze.

Największa innowacja: Lampa błyskowa Speedlite 470EX-AI

Najnowszy model lampy Speedlite z innowacyjnym systemem inteligentnego sterowania oświetleniem. Sterowana elektrycznie głowica lampy jest regulowana automatycznie, dzięki czemu kąt odbicia zawsze odpowiednio poprawia oświetlenie. Wbudowana głowica zoomu służy do dostosowania kąta błysku do kąta widzianego w zamontowanym obiektywie. Zakres powiększenia wynosi od 24 do 105 mm.

Najlepszy obiektyw profesjonalny: EF 85 mm f/1.4L IS USM

Szybki, wydajny obiektyw ze stabilizacją obrazu dla profesjonalistów – idealny do pracy w studiu, zdjęć portretowych czy fotografii krajobrazowej. Jako przedstawiciel kultowej serii L, najnowszy model 85 mm wyposażono w 4-stopniowy stabilizator obrazu, który pozwala uzyskać doskonałe efekty w słabym świetle. Obiektyw jest odporny na zabrudzenia i wilgoć. We wnętrzu obiektywu znajdziemy 14 soczewek rozmieszczonych w 10 grupach. Wśród nich są wysokiej jakości precyzyjne elementy, które mają zapewniać korekcję aberracji chromatycznej oraz oferować wysoką jakość optyczną, której wymagają najnowsze matryce o wysokiej rozdzielczości.

Ceremonia rozdania nagród TIPA 2018 odbędzie się 26 września 2018 r. podczas targów Photokina w niemieckiej Kolonii.