WARSZTATY FOTOGRAFICZNE POD OKIEM MISTRZA. ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W RED BULL MISTRZ OBIEKTYWU OTWARTE

Warszawa, 12 kwietnia 2018 r. – Red Bull Mistrz Obiektywu to trzydniowe warsztaty fotograficzne, prowadzone przez znanych fotografów sportowych – Marcina Kina (Ambasadora marki Canon) oraz Adama Klimka. W tym roku odbędą się podczas Małopolska Joy Ride Festival w Kluszkowcach (25-27 maja). Aby wziąć udział w warsztatach, należy dodać autorskie zdjęcie na swoje konto na Instagramie, odpowiednio je tagując. Fotografie można zgłaszać do 26 kwietnia. Zaproszenie na warsztaty otrzyma 13 osób wybranych przez Marcina Kina, a do zgarnięcia są także dwie dzikie karty od Canon Polska.

15 osób będzie miało okazję szlifować swój talent pod okiem doświadczonych i kreatywnych fotografów sportów akcji. Tym razem Marcin Kin, wraz z Adamem Klimkiem zaproszą uczestników warsztatów na Małopolska Joy Ride Festival. Oznacza to, że tematem przewodnim będzie fotografowanie wyczynów na rowerach MTB.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się na czym polega praca fotografa podczas wydarzeń sportowych, na co zwracać uwagę i co zrobić, by wykonać pełne emocji i idealnie skomponowane zdjęcie. Nowoczesne fotograficzne zaplecze sprzętowe zapewni firma Canon, która jest partnerem wydarzenia.

Fotografia sportowa to połączenie reportażu z dużą dynamiką akcji, a Canon od lat dostarcza aparaty, optykę i technologie, które dotrzymują tempa wydarzeniom. Uczestnicy warsztatów będę mieli niepowtarzalną okazję przetestowania produktów, takich jak najnowsze bezlusterkowce z serii EOS M, w tym EOS M50, lustrzanki, obiektywy oraz drukarki fotograficzne.

Przewodnikiem po fotograficznym świecie będzie Marcin Kin, który mówi: „Na moich zdjęciach zawsze musi się dużo dziać. Kiedy zaczynałem przygodę z fotografią, wiedziałem, że chcę docelowo zajmować się reportażem. Moim idolem był Węgier Robert Capa, który powiedział: ‘Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to znaczy, że nie jesteś dostatecznie blisko’. I ja się z tym zgadzam”.

Aby wprowadzić tę zasadę w życie uczestnicy warsztatów będą fotografować zawodników, startujących w Małopolska Joy Ride Festival. W programie jest także wieczorna sesja z jednym z najlepszych riderów BMX – Dawidem Godźkiem.

Aby wziąć udział w Red Bull Mistrz Obiektywu należy zgłosić się poprzez Instagram (od 12 do 26 kwietnia), odpowiednio tagując swoje konkursowe zdjęcia (#mistrzobiektywu18 @redbullpolska @canonpolska – ważne, aby profil na Instagramie był ustawiony jako publiczny). W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 19-30 lat.

Po zakończeniu etapu zgłoszeń Marcin Kin wybierze te prace, które jego zdaniem zasługują na wyróżnienie w postaci udziału w warsztatach. Dodatkowo dwie dzikie karty przyzna Canon Polska.

Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/mistrzobiektywu.

Kontakt dla mediów:
Adrian Weber, Red Bull Communications, tel. 501 739 400, adrian.weber@redbull.com