Canon na 7. Pomorskim Konwencie Informatyków

Warszawa, 5 kwietnia 2018 r. – W dniach 12 – 13 kwietnia br. odbędzie się kolejny, już siódmy, Pomorski Konwent Informatyków. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w regionie, które ma na celu integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej. Firma Canon, jako partner specjalny tego wydarzenia, wspólnie z firmą DKS zaprezentuje tam swoje rozwiązania do automatyzacji procesów przetwarzania dokumentów dla jednostek administracji publicznej: IRISPowerscan 10 oraz IRISXtract for Documents.

IRISPowerscan 10 oraz IRISXtract for Documents to rozwiązania Canon przeznaczone do przetwarzania dokumentów w formie elektronicznej. Ze względu na ogromny zakres funkcjonalności, umożliwiają przetwarzanie potężnych strumieni dokumentów w praktycznie każdej organizacji. Mając strumień dokumentów przychodzących np. do kancelarii, chcemy mieć je automatycznie ułożone, posegregowane, zapisane w odpowiednim miejscu w plikach o określonym formacie, odpowiednio nazwane i z odczytanymi kluczowymi informacjami. Do tego służą właśnie narzędzia Canon IRISPowerscan 10 i IRISXtract for Documents. Zautomatyzowanie tych procesów przy dużej ilości dokumentów przekłada się na wymierne korzyści zarówno dla organizacji, jak i jej kontrahentów – mówi Wojciech Szcześniak, Business Consultant w Canon Polska.

IRISPowerscan 10 to zaawansowane oprogramowanie, które przyspiesza pracę z dokumentami, umożliwiając ich przechwytywanie, klasyfikację, sortowanie i eksport do plików o różnych formatach również z warstwą tekstową. Oprogramowanie może pobierać dokumenty z folderów, poczty e-mail, skanerów, serwerów FTP ale również z plików zapisanych w środowiskach chmurowych, jak np. Dropbox. System posiada szereg funkcji umożliwiających korektę obrazu (np. może usuwać zanieczyszczenia, usuwać linie, czy eliminować określony kolor). Zastosowany w oprogramowaniu moduł OCR firmy IRIS jest w stanie skutecznie rozpoznać tekst w ponad 130 językach, co umożliwia wysoką skuteczność indeksowania – dokumenty i powiązane metadane są przesyłane do odpowiedniego miejsca docelowego, np. wprost do elektronicznego repozytorium dokumentów. Można je również konwertować do formatu PDF z wykorzystaniem opatentowanego przez firmę IRIS standardu kompresji iHQC, który zapewnia bardzo wysoki poziom kompresji obrazów kolorowych przy jednoczesnym zachowaniu zgodności formatu PDF.

Z kolei IRISXtract for Documents to platforma, której zadaniem jest klasyfikacja dokumentów wg kategorii, co umożliwia przydzielenie ich do odpowiednich procesów biznesowych. Po przydzieleniu dokumentu program automatycznie pobiera szczegółowe dane niezbędne do realizacji odpowiedniego procesu. Są one pozyskiwane z dokumentu i przekazywane do dalszego procedowania w systemach firmowych, takich jak ERP, CRM, ECM, BPM, DBMS itp. System ten używany jest m.in. do przetwarzania faktur czy klasyfikowania przychodzącej korespondencji.

Pomorski Konwent Informatyków odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2018 r. w Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej: http://pki.itwadministracji.pl