Nowe obiektywy telewizyjne 4K do kamer z matrycą 2/3

Warszawa, 3 kwietnia 2018 r. – Firma Canon zaprezentowała najnowsze obiektywy do zastosowań profesjonalnych: średni teleobiektyw z zoomem do pracy poza studiem – UJ66x9B – oraz trzy obiektywy telewizyjne ENG/EFP – CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B oraz CJ14ex4.3B. Zaprezentowane modele należą do zupełnie nowej kategorii obiektywów – UHDgc – oferujących łatwą i płynną obsługę przy zachowaniu wysokich standardów w zakresie optyki.

UJ66x9B

CJ24ex7.5B

CJ18ex7.6B

CJ14ex4.3B

CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B and CJ14ex4.3B – wysoka jakość, łatwa obsługa
CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B i CJ14ex4.3B zostały wyposażone w najnowsze technologie optyczne Canon. Oferują rozdzielczość 4K w całym kadrze – zarówno na środku, jak i na krawędziach. Specjalne powłoki i wewnętrzne mechanizmy obiektywów zapobiegają odbiciom i redukują efekty ducha i flary. Dzięki temu rejestrowany obraz wyróżnia się dużą rozpiętością tonalną.

Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych elementów fluorytowych i szkła UD zredukowano aberrację chromatyczną, co zwiększa wyrazistość obrazu. Wyeliminowanie problemów z ustawaniem ostrości i reprodukcją kolorów na krawędziach obrazu sprawia, że obiektywy te świetnie sprawdzą się podczas dużych wydarzeń sportowych czy koncertów, gdzie oczekiwania związane z jakością obrazu są ogromne.

Obiektywy CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B i CJ14ex4.3B charakteryzują się kompaktową i lekką konstrukcją, co zwiększa komfort pracy operatora. Świetnie sprawdzą się m.in. podczas realizacji reportażowych czy przygotowania materiałów newsowych. Ergonomiczny grip zapewnia wygodne „trzymanie” bez zbędnego obciążania ramienia.

UJ66x9B – idealnie ostry i stabilny obraz
Wysokiej jakości materiały optyczne wykorzystane w modelu UJ66x9B pozwoliły osiągnąć 66-krotny zoom i zakres ogniskowej 9–1200 mm1. Nowy wewnętrzny system do ustawienia ostrości zapewnia lepszą rozdzielczość dla osiągnięcia telewizyjnej jakości 4K.

Obiektyw pozwala precyzyjnie ustawić ostrość, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach, takich jak np. podążanie za piłkarzem na murawie. Oferuje stabilny i wydajny napęd serwo (0.6-sekundowy bardzo szybki zoom) w całym zakresie – od szerokiego planu do największego zbliżenia – co pozwala uchwycić dynamiczną akcję w rozdzielczości 4K, np. w czasie sportowych wydarzeń o bardzo szybkim tempie akcji.

W przypadku nagrywania w 4K, nawet najmniejsza wibracja czy poruszenie może negatywnie wpłynąć na jakość obrazu. Obiektyw UJ66x9B oferuje technologię optycznej stabilizacji obrazu i wbudowany serwomechanizm, dzięki którym zapewnia stabilne ujęcia oraz wysoką precyzję nawet podczas panoramowania.

UJ66x9B – kluczowe cechy:

 • Uniwersalny obiektyw 4Kdo pracy poza studiem.
 • Stabilne ujęcia 4K, stabilizacja obrazu.
 • Imponująca wydajność optyczna.
 • Łatwa obsługa i niezawodność.
 • Pełne wsparcie systemów wirtualnych.

CJ24ex7.5B CJ18ex7.6B i CJ14ex4.3B – kluczowe cechy:

 • Obiektyw 4K do kamer z matrycą 2/3”
 • .
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja.
 • Ulepszone narzędzia korekcji obrazu.
 • Sterowany cyfrowo, wysokiej wydajności napęd.
 • Ergonomiczna konstrukcja.


i Z wbudowanym konwerterem x2.