Canon po raz 15. numerem jeden na świecie w rankingu producentów aparatów cyfrowych z wymienną optyką

Warszawa, 28 marca 2018 – Canon poinformował, że 15. rok z rzędu zajmuje pozycję lidera rynku aparatów cyfrowych z wymienną optyką. Oznacza to, że firma konsekwentnie od 2003 r. przoduje w zestawieniu producentów cyfrowych lustrzanek i kompaktowych aparatów systemowych¹.

Projektując rozwiązania i technologie systemu EOS – m.in. matryce CMOS i procesory DIGIC – Canon konsekwentnie skupia się na uzyskaniu bezkompromisowej jakości obrazu, szybkości działania i wydajności. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie w całej gamie produktów, od modeli klasy podstawowej, które zapewniają wysoką jakość obrazu i łatwość obsługi, po flagowe modele, wykorzystywane przez zawodowych fotografów i filmowców. Nie należy zapominać także o imponującej liczbie aż 93 wymiennych obiektywów EF2 wyposażonych w innowacyjne technologie Canon, takie jak silnik ultradźwiękowy (USM), stabilizator obrazu (IS), czy wielowarstwowy dyfrakcyjny element optyczny (DO).

W 2003 roku, kiedy rozpoczynała się era lustrzanek cyfrowych, Canon wprowadził do sprzedaży przełomowy model EOS 300D (w innych regionach znany jako EOS Digital Rebel lub EOS Kiss Digital). Ten wyjątkowy aparat o kompaktowej konstrukcji, który dostępny był w konkurencyjnej cenie, podbił światowy rynek i stał się fundamentem rozwoju dla całej branży. Od tego czasu Canon wprowadził wiele przełomowych produktów, w tym serie zaawansowanych aparatów EOS-1D i EOS 5D, które otworzyły drogę do profesjonalnego nagrywania wideo w najwyższej jakości za pomocą lustrzanek cyfrowych. W kolejnych latach Canon rozszerzał ofertę rozwiązań EOS o nowe produkty, w tym aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką z serii EOS M, obiektywy czy akcesoria. W 2017 r. zadebiutował długo wyczekiwany, pełnoklatkowy model EOS 6D Mark II – następca najmniejszego modelu z matrycą full frame w ofercie Canon. W tym samym roku, obok nowej „szóstki” zaprezentowano aż pięć nowych aparatów z wymienną optyką: EOS 77D, EOS 800D, EOS M6, EOS 200D i EOS M100.

Poprzez dalsze doskonalenie innowacyjnych technologii optycznych, Canon będzie rozszerzać linię EOS, łącząc najnowsze rozwiązania fotograficzne, filmowe i rozbudowane opcje łączności. Firma nie ustaje w dążeniu do stałego rozwoju kultury fotograficznej i filmowej poprzez dostarczanie najlepszych rozwiązań do rejestracji i przetwarzania obrazu.1 Na podstawie badań Canon

2 Wliczając dwa adapter EF i 14 obiektywów filmowych EF (stan na 28 marca 2018).