Opowiadaj historie w jakości 4K Canon prezentuje najnowszy bezlusterkowiec EOS M50

Warszawa, 26 lutego 2018 r. – Canon rozszerza popularną serię aparatów systemowych z wymienną optyką EOS M o najnowszy model – EOS M50. Zaprojektowany pod kątem aktywnych i dynamicznych użytkowników, którzy chcą opowiadać historie w doskonałej jakości obrazu, EOS M50 jest pierwszym bezlusterkowcem Canon z możliwością rejestrowania filmów w jakości 4K i najnowszym procesorem DIGIC 8.

Canon EOS M50 (Czarny)
z obiektywem EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Canon EOS M50 (Biały)
z obiektywem EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Nowy aparat jest połączeniem zaawansowanych funkcji i kompaktowego body. Matryca CMOS APS-C o rozdzielczości 24,1 MP zapewnia doskonałe zdjęcia w każdych, nawet trudnych warunkach oświetleniowych, prędkość zdjęć seryjnych do 10 kl./s i rozbudowane opcje łączności Wi-Fi1 i Bluetooth®2.

EOS M50 to doskonały wybór dla użytkowników smartfonów i aparatów kompaktowych, którzy oczekują wysokiej jakości zdjęć, elastyczności wymiennych obiektywów i chcą rejestrować materiały wideo 4K.

Nowy bezlusterkowiec oferuje zaawansowane rozwiązania znane z lustrzanek cyfrowych w niewielkim, poręcznym body, które bez problemu zmieścimy w kieszeni lub torbie. Superszybka i precyzyjna technologia Canon Dual Pixel CMOS AF umożliwia precyzyjne ustawienie ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości szczegółów na zdjęciach oraz płynne śledzenie obiektów na filmach Full HD. Co więcej matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 24,1 MP pozwala uchwycić zachwycające detale na wideo w 4K, czyli jakości czterokrotnie wyższej niż Full HD.

EOS M50, jako pierwszy aparat Canon, został wyposażony w najnowocześniejszy procesor DIGIC 8, dzięki któremu możliwe jest m.in. nagrywanie wideo 4K, tworzenie filmów poklatkowych 4K czy nawet wycinanie zdjęć z filmów 4K bez utraty jakości. Szybkość zdjęć seryjnych i maksymalny standardowy zakres czułości ISO 25,600 zapewnia ostre zdjęcia dynamicznych ujęć nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo procesor DIGIC 8 usprawnia pracę systemu AF – funkcje Auto Lighting Optimizer (automatyczny optymalizator jasności), korekcja zniekształceń (Digital Lens Optimizer) czy tryb priorytetu jasnych partii obrazu (Highlight Tone Priority) zapewniają doskonałą jakość obrazów, które możemy udostępniać bezpośrednio z aparatu.

Nowy aparat EOS M50 charakteryzuje się stylową, nowoczesną konstrukcją z centralnie umieszczonym elektronicznym wizjerem. Odchylany, dotykowy ekran o przekątnej 7,5 cala pozwala odkrywać nowe możliwości rejestrowania zdjęć i filmów z różnych perspektyw, przez co doskonale sprawdzi się przy nagrywaniu materiałów na vloga czy podczas robienia selfie. Zaawansowane funkcje dotykowego ekranu, w tym funkcja Touch and Drag AF, umożliwiają precyzyjne ustawienie i zmianę punktu ostrości AF bezpośrednio na ekranie LCD – wszystko bez odrywania oka od wizjera.

Łączność Wi-Fi i Bluetooth
Dzięki aplikacji Canon Camera Connect, EOS M50 bez problemu integruje się z inteligentnymi urządzeniami mobilnymi z systemem iOS i Android. Stałe, energooszczędne połączenie via Bluetooth pozwala zdalnie uruchomić aparat za pomocą smartfona czy tabletu, a także połączyć się z Wi-Fi w celu zdalnego fotografowania i przesyłania zdjęć na urządzenie mobilne.

Zdjęcia i filmy mogą być automatycznie przesyłane z aparatu na urządzenia inteligentne3 , przez co multimedia możemy natychmiast udostępnić na serwisach społecznościowych. Co więcej, wszystkie zarejestrowane materiały możemy z łatwością przesyłać do chmurowej aplikacji Canon Irista lub automatycznie i bezprzewodowo zsynchronizować z komputerem PC lub Mac – wszystko za pomocą programu Canon Image Transfer Utility 2.

Wykonywanie zdjęć grupowych, nagrywanie materiałów na vloga czy tworzenie kreatywnych ujęć z nietypowej perspektywy nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki aplikacji Canon Camera Connect możemy korzystać z funkcji zdalnego podglądu na żywo, zmieniać ustawienia i przeglądać multimedia bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.

Technologia, która inspiruje
Wyposażony w najnowsze systemy korekcji obrazu i procesor DIGIC 8, Canon EOS M50 pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły wysokiej jakości na zdjęciach i filmach. Zarejestrowane chwile można łatwo przekształcić w realistyczne i barwne filmowe historie z bogactwem detali w jakości 4K.

Nagrywanie filmów HD z prędkością do 120 kl./s pozwala rejestrować zawsze płynne sekwencje i odtwarzać je w zwolnionym tempie. Po raz pierwszy w historii bezlusterkowców EOS M udało się również osiągnąć szybkość zdjęć seryjnych na poziomie 10 kl./s. W połączeniu z 7,1 kl./s w trybie ciągłego AF mamy pewność, że zachowamy na zdjęciach ostre obiekty nawet podczas fotografowania dynamicznych scen.

EOS M50 to pierwszy aparat obsługujący 14-bitowy format RAW CR3 oraz zupełnie nowy format C-RAW, który zapisuje obrazy w pełnej rozdzielczości, oszczędzając nawet 30-40% wagi pliku. Dzięki temu zapiszemy na karcie pamięci jeszcze więcej wysokiej jakości zdjęć, zachowując przy tym elastyczność plików RAW.

Wymienna optyka. Nieograniczone możliwości
EOS M50 jest natywnie kompatybilny z szeroką gamą lekkich, kompaktowych obiektywów EF-M. Jednak elastyczność wykorzystania rozwiązań optycznych Canon jest dużo większa – po zamontowaniu adaptera EF-EOS M, do korpusu nowego bezlusterkowca możemy dopasować każdy spośród ponad 80 wymiennych obiektywów EF i EF-S Canon. Podłączenie zewnętrznej lampy także nie jest problemem – dzięki gorącej stopce możemy podłączyć wszechstronne lampy Canon Speedlite. Aparat posiada także 3,5 mm wejście mikrofonowe, które umożliwia podłączenie dodatkowego mikrofonu, np. kierunkowego mikrofonu stereo Canon DM-E1.

EOS M50 będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku w II połowie marca.

Rekomendowana cena detaliczna (body): 2579,99 zł brutto.

Lista oficjalnych dystrybutorów sprzętu Canon w Polsce znajduje się na stronie: www.canon.pl/where_to_buy/for_home

Kluczowe cechy:

 • Matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 24,1 MP
 • Nagrywanie wideo 4K
 • Superszybka i precyzyjna technologia Canon Dual Pixel CMOS AF
 • Seryjne zdjęcia z prędkością do 10 kl./s.
 • Możliwość podpięcia ponad 80 obiektywów EF/EF-S

Zawartość pudełka:

 • Aparat EOS M50 (czarny lub biały)
 • Zaślepka korpusu R-F-4
 • Pasek EM-200DB
 • Ładowarka LC-E12E
 • Akumulator LP-12
 • Kabel zasilający


1 Wi-Fi: Nie wszystkie funkcje i urządzenia są wspierane; zobacz pełną specyfikację.

2 Wyposażone w technologię Bluetooth® Low Energy. Słowny znak towarowy i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. Firma Canon Inc. używa ich na warunkach licencji. Wszystkie pozostałe znaki towarowe lub nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

3 Urządzenia inteligentne: kompatybilne z aplikacją Canon Camera Connect urządzenia iOS i Android; szczegóły dostępne w specyfikacji. Komputery: urządzenia PC i Mac obsługujące program Canon Image Transfer Utility 2; szczegóły dostępne w specyfikacji.