Nowe drukarki Canon PIXMA G z systemem stałego zasilania dla biur domowych oraz mikro i małych firm.

Warszawa, 9 stycznia 2018 r. – Firma Canon zaprezentowała najnowsze modele drukarek PIXMA G z systemem stałego zasilania. To wysokowydajne, proste w obsłudze oraz kompaktowe urządzenia zaprojektowane z myślą o użytkownikach przetwarzających duże ilości drukowanych materiałów, którzy oczekują obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Nowe urządzenia PIXMA G są niezwykle wydajne, dzięki czemu sprawdzą się szczególnie w biurach domowych, a także mikro i małych firmach.

PIXMA G3410

W skład nowej serii urządzeń PIXMA G wchodzą:

 • PIXMA G1510 - drukarka zaprojektowana do obsługi dużej ilości drukowanych materiałów.
 • PIXMA G2510 - wielofunkcyjne urządzenie z dodatkowymi funkcjami kopiowania i skanowania.
 • PIXMA G3510 - wielofunkcyjne urządzenie 3w1 z opcją Wi-Fi, umożliwiające druk z urządzeń mobilnych, a także kopiowanie i skanowanie za pomocą aplikacji Canon PRINT.
 • PIXMA G4510 - kompaktowe urządzenie 4w1 z 20-arkuszowym, automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF) oraz opcją łączności bezprzewodowej.

Wyższa wydajność:
Nowe drukarki serii PIXMA G to urządzenia zaprojektowane do użytku domowego, które sprawdzą się także w mikro i małych firmach, wymagających podniesienia wydajności przetwarzania dokumentów. Możliwość drukowania większej ilości materiałów gwarantuje swobodną eksploatację urządzeń PIXMA G przy zachowaniu wyższej wydajności i jakości druku.

Podstawowe cechy urządzeń:

 • Nowe urządzenia serii PIXMA G są wyjątkowo ekonomiczne; pozwalają drukować do 6000 stron czarno-białych lub 7000 stron przy wykorzystaniu tuszu kolorowego1, przez co oferują dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu i gwarancję niskiego kosztu druku pojedynczej strony.
 • Opcja ustawień Auto Power ON/OFF2 pozwala oszczędzać energię, kiedy urządzenie nie jest wykorzystywane.
 • Wysokiej jakości wydruk jest możliwy dzięki czarnemu tuszowi na bazie pigmentu; tusze barwnikowe zapewniają żywe kolory oraz wyrazistość tekstu; wszystkie modele wchodzące w skład nowej serii mogą być wykorzystywane do drukowania zdjęć bez marginesów w formacie do A4.

Konstrukcja i technologia
Nowe drukarki PIXMA G zostały opracowane przede wszystkim z myślą o najwyższej wydajności pracy; umieszczenie pojemników z tuszem z przodu urządzenia ułatwia sprawdzanie poziomu tuszu; specjalna konstrukcja pojemników ogranicza niemal do zera ryzyko rozlania się lub wycieku tuszu i ułatwia proces wymiany pojemnika.

Intuicyjne w eksploatacji urządzenia PIXMA G gwarantują wysoką jakość wydruku nawet na najtańszym, zwykłym papierze. Modele PIXMA G2410 oraz PIXMA G3410 wyposażone są w nowy 1,2-calowy, jednosegmentowy wyświetlacz LCD; model PIXMA G4410 posiada 2-liniowy wyświetlacz mono LCD. Wygodne ekrany ułatwiają kopiowanie, kontrolę stanu połączenia Wi-Fi oraz szybkie rozwiązywanie problemów, przez co zwiększają efektywność codziennej pracy.

Dzięki głowicom drukującym typu FINE, nowe urządzenia są bardzo trwałe; drukarki PIXMA G są niezwodne w druku obszernych dokumentacji, niezbędnych np. podczas ważnych spotkań lub prezentacji dla klientów. Technologia hermetycznie zamkniętych pojemników na tusz gwarantuje bezproblemowe drukowanie i zachowanie niezmiennie wysokiej jakości w całym cyklu druku – jakość kolejnych stron jest dokładnie taka sama jak poprzednich.

Łączność
Oba modele – PIXMA G4410 oraz PIXMA G3410 – oferują łączność Wi-Fi i umożliwiają użytkownikom drukowanie w trybie zdalnym z laptopa/PC oraz z inteligentnych urządzeń mobilnych. Drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz kontrola stanu technicznego urządzenia jest także możliwa dzięki aplikacji Canon PRINT3 – umożliwia ona dostęp do usługi PIXMA Cloud Link, zdalne drukowanie zdjęć oraz dokumentów za pośrednictwem usług w chmurze, takich jak GoogleDrive, Dropbox, Instagram i wiele innych.

Oba modele są kompatybilne z usługą Canon Mopria na urządzenia z systemem Android, eliminując konieczność pobierania dodatkowych aplikacji. Drukarka PIXMA G4410 jest dodatkowo kompatybilna z Apple AirPrint, co daje możliwość drukowania z urządzeń zgodnych z systemem iOS.

Modele PIXMA G4410 oraz PIXMA G3410 mogą obsługiwać konwencjonalne połączenie Wi-Fi jednocześnie za pośrednictwem routera oraz dzięki opcji Wireless Direct lub w trybie Access Point Mode , co znacząco ułatwia połączenie mobilnych urządzeń przenośnych z drukarką.

Drukowanie zdjęć
Użytkownicy mają obecnie możliwość drukowania zdjęć bez marginesów na papierze 10x15 cm w ciągu zaledwie 60 sekund oraz wyboru różnych wzorów dostępnych w serwisie My Image Garden. Wystarczy uruchomić oprogramowanie, aby w sposób kreatywny przetwarzać obrazy i drukować materiały w oparciu o własne zdjęcia.

Tylny podajnik papieru jest w stanie pomieścić do 100 arkuszy standardowego papieru i gwarantuje bezproblemowe podawanie różnego rodzaju mediów, w tym m.in. błyszczącego papieru fotograficznego Square Media (5x5”).

Uwolnij swoją kreatywność
Aby rozwijać możliwości twórcze dzięki nowym urządzeniom PIXMA G, warto wykorzystać szeroką gamę kreatywnych platform zwiększających zakres wykorzystania urządzeń drukujących:

 • Program PosterArtist Lite5 umożliwia użytkownikom tworzenie i drukowanie kreatywnych plakatów oraz broszur do różnych zastosowań.
 • Aplikacja Canon Message In Print6 pozwala dołączać ukryte wiadomości (w postaci animacji, URL, obrazów lub wiadomości tekstowych) do drukowanych na urządzeniach PIXMA G3510 oraz PIXMA G4410 zdjęć. Załączone treści mogą być odczytane przez odbiorcę za pomocą aplikacji Message In Print.
 • Platforma My Image Garden pozwala porządkować zdjęcia, tworzyć kolaże lub spersonalizowane kalendarze podarunkowe i karty okolicznościowe dla swoich bliskich.
 • Z kolei platforma Canon Creative Park daje bezpłatny dostęp online do bogatych zasobów graficznych i gotowych szablonów do kreatywnych zabaw z maluchami.

Wygoda kopiowania
Kopiowanie plastikowych dokumentów tożsamości na urządzeniach PIXMA G jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Aplikacja Canon PRINT umożliwia niezwykle proste skanowanie za pomocą aparatu w smartfonie i funkcji Smartphone Capture and Copy; to idealne rozwiązanie w przypadku pracy zdalnej.

Urządzenie PIXMA G4510 umożliwia wykonywanie dwustronnych kopii – np. dowodu osobistego czy innych dokumentów niezbędnych w przypadku podróży zagranicznych – i ponowny ich wydruk na jednej stronie.

Wygodna konstrukcja
Niewielkich rozmiarów urządzenia PIXMA G zaprojektowane z myślą o domowych i małych środowiskach biurowych, które oczekują optymalizacji jakości oraz kosztów druku, a także oszczędności przestrzeni biurowej. Umieszczone z przodu urządzenia pojemniki na tusz ułatwiają kontrolę jego poziomu i gotowość do stawiania czoła każdemu wyzwaniu związanemu z przetwarzaniem dokumentów biurowych.

Urządzenia PIXMA G2410 oraz PIXMA G3410 z wbudowanym 1,2-calowym ekranem LCD także pozwalają szybko kopiować dokumenty za pomocą jednego przycisku7. Z kolei dodatkowe zalety modelu PIXMA G4410 to dwuliniowy wyświetlacz LCD czy wyjątkowo proste ustawienia startowe urządzenia.

Nowa gama drukarek PIXMA G to ekonomiczne rozwiązanie dla domowych biur oraz mikro i małych firm, które oczekują poprawy wydajności codziennej pracy. Nowe drukarki gwarantują trwałe wydruki niezależnie od tego, czy są to zdjęcia czy dokumenty wymagające profesjonalnego wykończenia.


1 Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia. Wartości wydajności druku nie należy sumować.

2 Funkcja Auto Power ON/OFF nie jest uruchamiana domyślnie. W tym celu należy ustawić odpowiednią opcję w Quick Menu lub Printer Driver

3 Android i iOS

4 Wireless Direct jest kompatybilna z modelem G4410, opcja punktu dostępu - Access Point Mode - jest kompatybilna z modelem G3410

5 PosterArtist Lite (wer. 2.6) to darmowa aplikacja dostępna na stronie wsparcia Canon

6 Wymaga dostępu do Internetu oraz bezpłatnej aplikacji Message In Print dostępnej w App Store. Urządzenie kompatybilne z iPhone 6 lub nowszymi urządzeniami z oprogramowaniem iOS 9.0 lub późniejszym. Twoje urządzenie musi być bezprzewodowo połączone z aktywną siecią. W celu wydrukowania materiału konieczne jest utworzenie oryginalnej treści w aplikacji/usłudze Message In Print, a następnie wydrukowanie go za pomocą kompatybilnej drukarki Canon wyprodukowanej po sierpniu 2009 r. Odbiorca uzyskuje podgląd zarówno obrazu jak i treści dzięki kompatybilnej aplikacji Message In Print na swoim urządzeniu mobilnym. Wymagane jest wykorzystanie papieru wyłącznie w formacie 4x6 oraz 5x5 cali oraz błyszczącego papieru Genuine Canon Photo Paper Glossy, półbłyszczącego Photo Paper Semi-Gloss, z połyskiem Photo Paper Luster oraz matowego Photo Paper Matte. Dopuszcza się możliwość pewnych odstępstw od tej zasady.

7 Do 20 jednorazowo