Już 10 000 instalacji ploterów Canon z technologią CrystalPoint na całym świecie

19 stycznia 2018 r. – Firma Canon poinformowała, że liczba zainstalowanych na całym świecie wielkoformatowych ploterów graficznych ColorWave z technologią CrystalPoint przekroczyła właśnie 10 000.

Ploter ColorWave oparty na technologii CrystalPoint

Wprowadzenie technologii CrystalPoint w 2008 r. zapoczątkowało wdrożenie serii ploterów ColorWave – rodziny uniwersalnych i niezwykle wydajnych urządzeń wielkoformatowych. Dzięki technologii CrystalPoint, klienci mogą obecnie w pełni wykorzystać potencjał drukarek atramentowych oraz tonerowych i drukować wysokiej jakości, wodoodporne materiały kolorowe oraz czarno-białe nawet na tańszych, niepowlekanych nośnikach i papierze z recyklingu. Jest to doskonałe rozwiązane do szerokiego spektrum zastosowań, takich jak materiały wykorzystywane przy projektowaniu technicznym CAD, kartografii czy projektowaniu plakatów. Charakteryzujące się stabilnością kolorystyczną, niemal natychmiast schnące wydruki doskonale nadają się również do zastosowań zewnętrznych.

Trzecia fala
Urządzenia ColorWave 500 oraz ColorWave 700 to już trzecia generacja ploterów opartych na technologii CrystalPoint. Zaprojektowane do różnorodnych zastosowań urządzenia zapewniają wysoką jakość materiałów w każdych warunkach i stanowią nieocenione narzędzie pracy zarówno dostawców usług druku, jak i pracowników wewnętrznych działów reprograficznych.

ColorWave 500 to ploter przeznaczony do zastosowań dla branży produkcyjnej, architektonicznej, budowlanej i projektowo-konstrukcyjnej; zastosowane technologie i funkcjonalności urządzenia umożliwiają drukowanie precyzyjnych map i rysunków technicznych CAD/GIS.

Z kolei model ColorWave 700 spełnia wysokie wymagania produkcyjne firm drukujących duże ilości materiałów do zastosowań w branży Retail (POS, oznaczenia), sektora administracyjnego, placówek edukacyjnych czy agencji kreatywno-eventowych. Maszyna pozwala załadować jednocześnie do sześciu rolek nośnika, co umożliwia realizację jednocześnie kilku projektów, bez konieczności ręcznej zmiany nośnika. Dodatkowo ColorWave 700 obsługuje media o grubości do 0,8 mm, dając ogromne możliwości w zakresie druku materiałów graficznych na niestandardowych podłożach typu canvas czy tapety.

W jaki sposób działa CrystalPoint?
Jedną z przełomowych technologii wykorzystywanych w ploterach ColorWave 500 oraz ColorWave 700 jest hybrydowa technologia nanoszenia suchego atramentu CrystalPoint opracowana przez firmę Canon. W technologii tej, po raz pierwszy na taką skalę, połączono wydajność technologii tonerowej z charakterystyczną dla inkjetu precyzją nanoszenia obrazu. W przypadku technologii CrystalPoint nośnikiem pigmentu jest żywica, co najlepiej widać np. podczas nanoszenia poprawek na samym wydruku – CrystalPoint pozwala na swobodne kreślenie długopisem, mazakiem czy ołówkiem; w przypadku popularnych technologii wykorzystujących wosk jest to niemożliwe.

Technologia w punkt
Wprowadzenie CrystalPoint rozwiązało szereg wyzwań technicznych, które w praktyce rzutowały na codzienną pracę inżynierów. Przede wszystkim technologia ta pozwala drukować w kolorze na najtańszych niepowlekanych papierach bez efektu marszczenia się nośnika od nadmiaru wodnistego atramentu. W efekcie pozwala to zachować wysoką zgodność kolorystyczną bez konieczności zakupu drogich, powlekanych nośników. Co więcej, tańsze wydruki w wysokiej jakości produkowane są jeszcze szybciej – urządzenia ColorWave 500 i ColorWave 700 drukują w kolorze na niepowlekanych mediach nawet z prędkością nawet do 212 arkuszy A1/godz. Do tego dochodzi odporność na trudne warunki atmosferyczne – skrystalizowany toner jest bardziej zwarty oraz odporny na działanie wilgoci, przez co wydruki można śmiało wykorzystywać w terenie czy na placach budowy bez obawy, że dane ulegną zniszczeniu czy zamazaniu.

Obecnie, na rok przez 10-tą rocznicą obecności na rynku, technologia CrystalPoint wciąż stanowi podstawę najnowszych ploterów serii ColorWave. Na całym świecie zainstalowanych jest już ponad 10 000 drukarek wykorzystujących technologię CrystalPoint.

Carel Raijmakers, Dyrektor Industrial & Production Solutions Imaging Supplies, AEC&M and TDS, Canon Europe, podkreśla: “Technologia CrystalPoint została stworzona z myślą o klientach realizujących niestandardowe i kreatywne projekty. Z wielką radością odnotowujemy bezprecedensowy sukces, jaki odniosły nasze plotery serii ColorWave na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, dając silny wkład w rozwój możliwości produkcyjnych i biznesowych naszych klientów. Dzięki opracowaniu plotera, który jest w stanie drukować szybkoschnące materiały kolorowe bez uszczerbku dla jakości, nasi klienci mogą natychmiast wykorzystywać opracowane przez siebie materiały, nawet w warunkach zewnętrznych”.