To My tworzymy Świat: Znamy zwycięzców III edycji projektu edukacyjnego firmy Canon

Warszawa, 7 listopada 2017 r. – Zakończyła się III edycja programu edukacyjnego dla młodzieży pod hasłem „To MY tworzymy Świat”. W tym roku uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w dwóch konkursach indywidualnych. Obok nagród głównych, jury przyznało 9 wyróżnień w konkursie „Praca multimedialna” oraz 2 wyróżnienia w konkursie „Reportaż zdjęciowy”. Tegoroczna edycja programu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat” promuje wśród młodych ludzi Cele Zrównoważonego Rozwoju ustanowione przez ONZ. Laureaci konkursu otrzymali m.in. lustrzankę EOS 800D i EOS 200D oraz drukarkę PIXMA G3400.

„Tegoroczna edycja konkursu pokazała nam, jak świetnie młodzi ludzie czują się w świecie nowych technologii i jak kreatywnie potrafią wykorzystać dostępne rozwiązania do tworzenia autorskiego przekazu, który może inspirować do pozytywnych zmian” – mówi Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska. „Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie – zwłaszcza przy wyborze prac w konkursie „Praca multimedialna”. Stąd tak duża liczba wyróżnień. Dlatego pragnę bardzo serdecznie pogratulować nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom i podziękować im za tak liczny udział w programie. Ich zaangażowanie i pasja to dowód na to, że współczesna młodzież nie jest obojętna na otaczające nas problemy i, co więcej, potrafi o nich opowiedzieć w sposób kreatywny i twórczy. A to nie lada sztuka zarówno w obliczu dynamicznie zmieniającego się języka młodych ludzi, jak i specyfiki nowych mediów” – dodaje Justyna Bartman.

Laureaci konkursu


Najlepsze prace multimedialne Najlepsze reportaże zdjęciowe
I miejsce MAŁE MODYFIKACJE, Anna Rejman, Leżajsk BEZIMIENNI, Aleksandra Kucia, Olkusz
II miejsce MARZĘ O MORZU, Anna Komarowska, Łódź MIŁE ŻYCIE, Sonia Mossoczy, Zabierzów
III miejsce QUAL, Anna Jakubowska, Lublin SIŁA DRZEMIE W KAŻDYM Z NAS, Martyna Miłogrodzka, Gdańsk
Wyróżnienie PIJĘ I ŻYJĘ, Piotr Flantz, Warszawa TAK NIEWIELE MI POTRZEBA, Monika Mielnicka, Biała Podlaska
DOM TYMCZASOWY, Konrad Puchalski, Zielona Góra
DEFINICJA, Agata Hasulak, Bytów
OBIEG WODY W PRZYRODZIE, Kateryna Iermolaieva, Pruszcz Gdański
SZYBCIEJ, WIĘCEJ, Aleksandra Sowińska, Elbląg
RÓWNI, Karolina Kopiec, Prochowice CZARNO BIAŁA RZECZYWISTOŚĆ, Natalia Wieczorek, Poznań
MOJA ANOREKSJA, Anna Żurawik, Legnica
QVO VADIS ŚWIECIE?, Kajetan Zieliński, Marylka
MASKI, Krzysztof Kasperek, Kock

Zwycięzcy w kategorii „Praca multimedialna” otrzymali nagrody: aparat EOS 800D wraz z obiektywem EF-S 18-55 mm (I miejsce), EOS 200D z obiektywem EF-S 18-55 mm (II miejsce) oraz drukarka PIXMA G3400 (III miejsce); laureaci kategorii „Reportaż zdjęciowy” nagrodzeni zostali: aparatem EOS 200D z obiektywem EF-S 18-55 mm (I miejsce), aparatem EOS M10 z obiektywem EF-S 15-45 mm (II miejsce) oraz drukarką PIXMA G3400 (III miejsce).

Prace laureatów tegorocznej edycji programu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat” można zobaczyć na stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat. Dostępne są także na kanale Canon Polska w serwisie YouTube.