Canon na Camerimage 2017: nowości sprzętowe, warsztaty i indywidualne sesje dla studentów

Warszawa, 3 listopada 2017 r. – 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2017 startuje już 11 listopada w Bydgoszczy. Swoją obecność na Festiwalu potwierdziły m.in. takie osobistości świata filmowego jak David Lynch, Stephen Goldblatt, Clive Booth czy Chris Clarke. Canon, jako oficjalny sponsor wydarzenia, przygotował szereg spotkań z profesjonalistami i ekspertami w ramach warsztatów, pokazów filmowych połączonych z sesjami Q&A i seminariów. Dla studentów Canon przygotował również indywidualne spotkania, w ramach których uczestnicy będą mieć możliwość konsultacji z ekspertami na temat sprzętu i funkcjonalności rozwiązań wykorzystywanych do produkcji filmowej.

Bydgoszcz – europejska stolica sztuki filmowej
Camerimage jest wyjątkowym wydarzeniem na mapie polskich i europejskich festiwali sztuki filmowej. Na siedem listopadowych dni Bydgoszcz zamieni się w centrum spotkań uznanych operatorów, reżyserów i scenarzystów z twórcami filmowymi i studentami kierunków artystycznych. „Ta platforma prezentowania dorobku operatorskiego, promowania tej ważnej profesji oraz wymiany opinii i doświadczeń od zawsze była największą wartością Camerimage i dlatego Canon nieprzerwanie od pięciu lat aktywnie uczestniczy we wspieraniu tego wydarzenia” – przyznaje Joanna Stankiewicz, Corporate & Marketing Communication Manager, Canon Polska. „Jak co roku pragniemy przybliżyć kulisy światowej kinematografii widzom, dając entuzjastom sztuki filmowej szansę zobaczenia nie tylko najlepszych – pod względem wizualnym – filmów w ramach sekcji konkursowych czy pokazów specjalnych, ale także bezpośredniego udziału w praktycznych warsztatach z operatorami, reżyserami czy scenarzystami, którzy przez te kilka dni będą dzielić się swoim doświadczeniem”.

Canon zaprasza do udziału w wydarzeniach specjalnych:

Warsztaty i sekcje Q&A

 • 13 listopada, godz. 11.00-14.30

  Warsztaty z hollywoodzkim filmowcem i operatorem Stephenem Goldblattem.

  Na podstawie wybranej sceny z filmu Our Souls at Night (projekcja filmu odbędzie się 12 listopada o godz. 22.45 w Centrum Festiwalowym przy ul. Focha 5), na specjalnie zaaranżowanym na potrzeby spotkania planie filmowym Stephen Goldblatt zaprezentuje praktyczne możliwości kamery Canon Cinema EOS C300 Mark II w warunkach ograniczonego oświetlenia.

  Our Souls at Night (2017) to przejmująca i wręcz intymna historia relacji dwojga starszych ludzi (w rolach głównych znakomici Robert Redford i Jane Fonda), którzy pewnego dnia postanawiają wejść w zupełnie nowe dla siebie role.

  Miejsce: Centrum Warsztatów Filmowych WSG (Sala Sportowa, Budynek M), ul. Garbary 2

 • 15 listopada, godz. 14.45-15.30

  Pokaz filmu „McCullin in Kolkata” (Miejskie Centrum Kultury) oraz spotkanie z reżyserem Clivem Boothem i autorem zdjęć Chrisem Clarke dotyczące funkcjonalności kamery Canon Cinema EOS C300 Mark II i zastosowania technologii HDR w produkcji filmowej

  Miejsce: MCK – Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12-14

 • 16 listopada, godz. 13.00-13.45

  Pokaz filmu „Stump” (Miejskie Centrum Kultury) oraz spotkanie z reżyserem Tommym Bouldingiem pt. „How to get a short from idea to production” na temat wykorzystania na planie kamer Canon Cinema EOS C200 i C700

  Miejsce: MCK – Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12-14

 • 17 listopada, godz. 10.30-12.00

  Seminarium z Nicholaiem Blixem na temat możliwości filmowych kamery Canon Cinema EOS C200

  Miejsce: Centrum Festiwalowe Camerimage (Opera Nova), ul. Marszałka Focha 5

Indywidualne sesje dla studentów
Jak co roku studenci i początkujący filmowcy będą mogli wziąć udział w indywidualnej sesji z ekspertami Canon. To niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat konkretnych produktów i rozwiązań z szerokiej oferty Canon dla profesjonalnych filmowców. Eksperci Canon pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do potrzeb użytkownika czy produkcji filmowej i opowiedzą o najlepszych rozwiązaniach do postprodukcji.

Aby wziąć udział w sesji, należy zarejestrować się na stronie: www.canon.pl/camerimage.

Strefa sprzętowa i konsultacje z ekspertami
Dla wszystkich gości Cameimage otwarte będzie stoisko Canon, na którym można będzie na żywo zobaczyć i przetestować profesjonalne rozwiązania dla twórców filmowych. W strefie Canon będzie można zobaczyć całą linię najnowszych wielkoformatowych obiektywów filmowych 4K Canon, które otrzymały nagrodę Emmy® Technology & Engineering podczas 69. gali nagród Technology & Engineering Emmy® Awards. Przyznawane co roku przez Amerykańską Akademię Telewizyjną tzw. technologiczne EMMY przyznawane są najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie technologii audiowizualnych, które mają znaczący wpływ na rozwój branży telewizyjnej i filmowej.

Oprócz nagrodzonych rozwiązań, w strefie Canon będą dostępne również m.in. szerokie portfolio kamer filmowych (C700, C300 Mark II, C200 i C100 Mark II), kamer reporterskich XF405/XF400 czy XA15/XC15 oraz szeroka gama obiektywów – od filmowych obiektywów 4K i serii Cine Prime po produkty z serii EF i L. W strefie sprzętowej będzie można porozmawiać ze specjalistami i ekspertami Canon.

25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2017 odbędzie się w dniach 11-18 listopada br. Szczegółowe informacje na temat aktywności Canon podczas festiwalu dostępne są na stronie: www.canon.pl/camerimage.

Cały program festiwalowy dostępny jest na stronie: www.camerimage.pl.