Canon świętuje 20. rocznicę wprowadzenia na rynek skanera dokumentów

W tym miesiącu Canon świętuje 20. rocznicę wprowadzenia na rynek swojego pierwszego skanera dokumentów DR-3020.

DR-3020

Historia technologii skanujących Canon sięga połowy XX wieku. W 1959 r. firma wprowadziła na rynek Rotary Filmer, swoje pierwsze urządzenie do rejestracji dokumentów, które umożliwiało skanowanie dokumentów na mikrofilm. W 1996 r. na rynek wprowadzono urządzenie DR-3020, w którym po raz pierwszy zastosowano technologię wykorzystywaną w urządzeniach mikrograficznych Canon. Od tego czasu marka rozszerzyła swoją ofertę o kilka profesjonalnych rozwiązań: skanery produkcyjne o wysokiej wydajności, umożliwiające rejestrację dokumentów z dużą szybkością, modele stacjonarne do zastosowań biznesowych, które doskonale nadają się dla małych firm, a także przenośne modele kompaktowe przeznaczone do pracy mobilnej.

W 2007 r., w 10. rocznicę wprowadzenia na rynek urządzenia DR-3020, firma Canon zaprezentowała urządzenie imageFORMULA, które dzięki rozwiązaniu FORMULA zapewnia wydajne przetwarzanie obrazów i ogranicza przestoje podczas codziennej pracy. Od tego czasu seria rozwinęła się dzięki nowym modelom i funkcjonalnościom, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów. Skanery z linii imageFORMULA charakteryzują się wygodną i intuicyjną obsługą przy pomocy jednego przycisku oraz funkcjami skanowania sieciowego, które nie wymagają przetwarzania danych wejściowych z komputera. Takie urządzenia wejściowe są wykorzystywane przez szeroką grupę klientów jako wsparcie działań biznesowych. Co więcej, w segmencie skanerów produkcyjnych1 Canon może pochwalić się największym udziałem w globalnym rynku.

Promocja CashBack

W związku z okrągłą rocznicą technologii, Canon przygotował specjalną promocję CashBack na wybrane modele skanerów imageFORMULA DR-C240, DR-M140, DR-M260, DR-M1060 oraz ScanFront400. Promocja obejmuje urządzenia w wybranych punktach sprzedaży w całej Europie i potrwa do 31 grudnia 2017 r.

Tim Brosnihan, Menedżer Produktu na Europę, odpowiedzialny za skanery dokumentowe imageFORMULA, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni z ewolucji, jaką przez te 20 lat przeszła nasza innowacyjna technologia skanowania dokumentów. Wspólnie z naszymi klientami i partnerami z różnych kanałów sprzedaży będziemy w dalszym ciągu rozwijać naszą ofertę tak, aby odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynkowe i w dalszym ciągu podnosić wydajność tej technologii. Dlatego też chcąc podziękować za dotychczasową współpracę, przygotowaliśmy ogólnoeuropejską promocję CashBack, obejmującą nasze flagowe modele imageFORMULA”.

Szczegółowe informacje na temat promocji CashBack można uzyskać na stronie: www.canon.pl/cashback/scanner-cashback.1 Badanie infotrends, 2016