Canon prezentuje najnowszy monitor referencyjny 4K HDR DP-V2411

Warszawa, 12 września 2017 r. – Canon zaprezentował dziś 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411, który idealnie nadaje się do pracy przy produkcjach treści HDR w jakości 4K. Nowy monitor zapewnia najwyższą jakość obrazu, wysoką jasność, obsługę szerokiej gamy kolorów i dużą funkcjonalność, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem zarówno do produkcji filmowych, jak i telewizyjnych.

Canon DP-V2411

Doskonała rozdzielczość i wysoka jasność
DP-V2411 charakteryzuje się doskonałymi parametrami, zapewniając jasność 600 cd/m2, z możliwością zwiększenia do 1000 cd/m2 przy użyciu trybu Boost Contrast*. Opracowany przez Canon system kontroli wbudowanego podświetlenia jest w stanie korygować jasność tak, aby zapewnić jednolity, stabilny i precyzyjny obraz wysokiej jakości.

Zapewniając precyzyjne odwzorowanie kolorów, DP-V2411 wykorzystuje panel LED do bezpośredniego podświetlenia matrycy, która została zoptymalizowana do wyświetlacza ciekłokrystalicznego IPS w celu osiągnięcia znacznie szerszej gamy kolorów. Nowy monitor referencyjny obsługuje szeroki zakres standardów, w tym standard transmisji ITU-R BT.2020 Ultra HD, ITU-R BT.709, EBU oraz SMPTE-C, jak również standard kina cyfrowego DCI-P3. DP-V2411 oraz ACES proxy, wspierany przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS).

Dzięki zgodności z najnowszymi funkcjami transferu elektrooptycznego HDR (EOTF), PQ i Hybrid Log Gamma, wraz z Canon Log 2/3, monitor referencyjny DP-V2411 zapewnia wierne odwzorowanie obrazu przy produkcjach nagrywanych w HDR. Wyświetlacz DP-V2411 może wyświetlać metadane z linii kamer Canon Cinema EOS oraz systemów kamer ARRI. Domyślne ustawienia LUT zostały zainstalowane w DP-V2411, aby zapewnić monitorowanie HDR zarówno Canon Log, jak i ARRI Log C. Aby zwiększyć wydajność produkcji, możliwe jest proste podłączenie kamery do DP-V2411 bez konieczności dodatkowych specjalnych LUT, aby sprawdzić jakość sygnału HDR.

Zaawansowane interfejsy i funkcje obsługi HDR
Z myślą o twórcach filmowych i nadawcach telewizyjnych, DP-V2411 wyposażono w szereg zaawansowanych interfejsów 4K HDR. Dla sprawniejszego i bardziej wydajnego procesu nadawania, nowy monitor referencyjny Canon posiada 12G-SDI, który pozwala przesyłać sygnał 4K 50p za pośrednictwem jednego kabla. DP-V2411 posiada także złącze HDMI, które również obsługuje sygnał 4K 50p za pośrednictwem jednego kabla i zapewnia łatwe połączenie z kamerami i systemami emisyjnymi.

Monitor referencyjny DP-V2411 posiada rozbudowane funkcje HRD. Wbudowany monitor przebiegu fali 4K jest w stanie wyświetlać skale dla sygnału PQ i Hybrid Log-Gamma, a funkcja HDR False Colour obsługuje sygnał PQ i Hybrid Log-Gamma. HDR False Colour wyświetla kolory zależnie od poziomu sygnału wejściowego. Dodatkowo DP-V2411 może wyświetlać jednocześnie obraz HDR i False Colour na podzielonym ekranie z jednego wejścia 4K. DP-V2411 zapewnia także funkcję porównywania obrazów HDR i SDR, co pozwala na porównanie obrazów na podzielonym ekranie, zwiększając wydajność procesu produkcyjnego.

Wytrzymałe i lekkie wykonanie
Nowy monitor referencyjny, dzięki kompaktowej budowie, wytrzymałej aluminiowej ramie, grubości zaledwie 105 mm i wadze 12 kg pozwala zaoszczędzić miejsce w studiu produkcyjnym lub wozie transmisyjnym. Dodatkowo posiada także praktyczny, wygodny, zdejmowany uchwyt do przenoszenia sprzętu. Korpus DP-V2411 wykonano z tego samego – co model DP-V2410 – tworzywa, które eliminuje zakłócenia dźwiękowe podczas procesu produkcji.

Monitor referencyjny DP-V2411 będzie można zobaczyć w strefie Canon (hala 12, stoisko D60) podczas zbliżających się targów IBC w Amsterdamie (14-19 września).

Kluczowe cechy DP-V2411:

  • 24-calowa rozdzielczość 4K oraz idealnie wysoka jasność do produkcji 4K HDR
  • Zaawansowane interfejsy 4K
  • Kompleksowe funkcje pomocy rejestrowania 4K HDR
  • Precyzyjna jakość obrazu oraz obsługa wielu formatów
  • Kompatybilność z kamerą
  • Wytrzymały i lekki korpus

* Jasność funkcji Boost to typowa wartość (zmierzona przez Canon) przy wysyłce i nie jest ona gwarantowana.