Canon SELPHY CP 1300, czyli stylowa i kompaktowa drukarka do zdjęć

Warszawa, 9 sierpnia 2017 r. - Firma Canon Europe zaprezentowała dziś ultrakompaktową drukarkę SELPHY CP 1300. Najnowszy model z rodziny SELPHY umożliwia bezpośrednie połączenie ze smartfonem lub aparatem, zapewniając szybkie i łatwe drukowanie ulubionych zdjęć w najwyższej jakości, niczym w laboratorium fotograficznym.

Canon SELPHY CP 1300

Seria SELPHY CP 1300

Dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi i kompaktowej konstrukcji zdjęcia można drukować w domu, ale także poza nim – urządzenie jest niewielkie, więc można je zabrać np. na przyjęcie urodzinowe w plenerze. Co więcej, łatwa w obsłudze drukarka SELPHY CP 1300 pozwala na odrobinę kreatywności, oferując duży wybór opcji wykończenia i rozmiarów. Dla wygody użytkownika i łatwości przeglądania zdjęć model CP 1300 został wyposażony w duży, odchylany ekran LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2”).

Wydruki najwyższej jakości w mniej niż 60 sekund
Dzięki SELPHY CP 1300 użytkownik może dzielić się ulubionymi wspomnieniami z rodziną i przyjaciółmi, drukując zdjęcia profesjonalnej jakości w warunkach domowych. Najnowszy model z rodziny SELPHY wykorzystuje technologię termosublimacyjną i pozwala uzyskać aż 256 odcieni każdego koloru , co w sumie daje 16,3 milionów różnych kolorów – dzięki temu zdjęcia świetnie oddają rzeczywistość i barwne wspomnienia.

Aby zmienić wykończenie wydruku na błyszczące lub półbłyszczące (jedno z trzech dostępnych), bez konieczności wymiany papieru lub atramentu, wystarczy wcisnąć przycisk. W zaledwie 47 sekund1 użytkownik otrzymuje piękne zdjęcie, które jakością nie odbiega od tych z fotolabów. Co więcej fotografie są odporne na plamy po kawie czy nieestetyczne odciski palców, a także blaknięcie.

Dodatkowo drukarka SELPHY CP 1300 automatycznie rozpoznaje obiekt i tło zdjęcia, dzięki czemu zmniejsza zakłócenia i dostosowuje kolory, aby zapewnić odpowiednią jasność i ostrość obrazu. Dzięki ramce kadrowania twarzy i możliwości skorzystania z 43 domyślnych rozmiarów tworzenie zdjęć do dokumentów tożsamości jest dziecinnie proste, a nadrukowane prowadnice ułatwiają wycinanie zdjęć bez strat i krzywych krawędzi.

Drukowanie poza domem
Wbudowana funkcja Wi-Fi pozwala na spontaniczne drukowanie bezpośrednio z aparatu, smartfona lub tabletu. Drukarka SELPHY CP1300 jest kompatybilna zarówno z urządzeniami Apple iOS™ oraz Android™2. Aby drukować bezpośrednio z urządzenia bez konieczności pobierania aplikacji, użytkownicy obu systemów mogą skorzystać odpowiednio z AirPrint™ lub Mopria®. Drukarka została również wyposażona w gniazdo SD, co umożliwia natychmiastowe drukowanie bez potrzeby przenoszenia zdjęć na urządzenie.

W pełni przenośna i lekka drukarka SELPHY CP 1300 z opcjonalną baterią o dużej pojemności zmieści się w torbie, dzięki czemu użytkownik może zabrać ją na rodzinne przyjęcie i utrwalać wspomnienia na gorąco. Aplikacja Canon PRINT pozwala wszystkim włączyć się do zabawy i podłączyć się do drukarki za pomocą funkcji Shuffle Print. W ten sposób członkowie rodziny mogą przesyłać zdjęcia i tworzyć kolaże składające się maksymalnie z ośmiu elementów.

Kreatywne drukowanie
Dzięki wielu opcjom wydruku SELPHY CP 1300 to najlepszy wybór dla osób, które lubią kreatywną zabawę. Od pocztówek, przez odbitki w formie karty kredytowej, aż po naklejki - SELPHY CP 1300 umożliwia realizacje twórczych pomysłów, co przyda się na przykład przy tworzeniu kolaży lub spersonalizowanych kart urodzinowych.

Użytkownicy mogą także wydrukować paski ze zdjęciami w trybie fotobudki lub fotografie w znanym z Instagrama kwadratowym formacie3, aby przenieść wspomnienia z ekranu wprost na papier.

Wygoda i elegancja
Intuicyjne ikony ułatwiają obsługę SELPHY CP 1300, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać możliwości drukarki. Odchylany ekran o przekątnej 8,1 cm (3,2”) zapewnia optymalną widoczność nawet przy niekorzystnym oświetleniu. Drukarka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i różowej.

SELPHY CP 1300 to idealny wybór dla osób, które szukają rozbudowanych opcji kreatywnych, jak i najwyższej jakości wydruków. Ta przenośna drukarka to najlepszy sposób na niedrogie i łatwe drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu lub smartfona w profesjonalnej jakości.1Szybkość wydruku zdjęć z wykończeniem błyszczącym może nieco się różnić

2Wymagana wersja KitKat 4.4 lub wyższa

3Format 50x50 mm