Drukarka PIXMA do domowego biura: Canon wprowadza nowe drukarki 4 w 1 – PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550

21 sierpnia 2017 r. – Firma Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zaprezentowała dziś dwie nowe drukarki 4 w 1 serii PIXMA do domowego biura. Umożliwiają one drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie, zapewniając użytkownikom jeszcze większą wydajność pracy i skuteczniejszą łączność w domu. Seria urządzeń PIXMA do domowego biura jest idealna dla osób pracujących w domu. Dostępne w niej urządzenia pozwolą spełnić wszystkie wymagania związane z pracą biura i działalnością zawodową.

PIXMA TR7550

PIXMA TR8550

Modele PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 mają nowe, ważne elementy i funkcje, które wspomagają pracę zdalną, takie jak automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 20 arkuszy, automatyczny druk dwustronny, Bluetooth Low Energy (BLE)1, duże ekrany dotykowe i udoskonalony interfejs użytkownika (UI). Nowa, kompaktowa konstrukcja oznacza, że użytkownicy mają więcej miejsca do pracy bez uszczerbku dla funkcjonalności i jakości druku.

Uproszczony sposób pracy z domu

Udoskonalony interfejs użytkownika pozwala zoptymalizować możliwości nowych drukarek dzięki łatwej nawigacji po elementach sterujących. Modele PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 mają większe ekrany dotykowe (odpowiednio o przekątnej 3 cali i 4,3 cala). Przedni panel można odchylić w celu dostosowania do kąta widzenia użytkownika. Duży ekran jeszcze bardziej upraszcza obsługę funkcji, co idealnie sprawdza się w przypadku regularnego, całodziennego użytkowania drukarki.

Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala zwiększyć wydajność. Drukarki PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 automatycznie drukują dokumenty dwustronne za naciśnięciem jednego przycisku, a użytkownicy oszczędzają czas i papier. Drukarki obsługują też dwukierunkowe podawanie papieru – można drukować zarówno na nośnikach podawanych z tyłu2, jak i z przodu3. Pozwala to ładować jednocześnie papier o różnych rozmiarach. Podajniki papieru mieszczą do 100 arkuszy zwykłego papieru4, dzięki czemu można wydrukować nawet 200 dokumentów formatu A4 bez konieczności uzupełniania papieru.

Funkcja przypominania o wyjęciu dokumentu (Document Removal Reminder) powiadamia użytkownika o pozostawieniu zeskanowanego dokumentu na module skanera, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie zapomną o ważnym dokumencie. W celu ułatwienia zarządzania plikami podajnik ADF na 20 arkuszy umożliwia użytkownikom skanowanie większych dokumentów w ramach jednej operacji, co pozwala oszczędzać cenny czas.

Stała łączność w domu

Drukarki PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 obsługują łączność Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mają większe możliwości i mogą drukować bezprzewodowo ze smartfona, tabletu lub laptopa. Usługa PIXMA Cloud Link jest zgodna z całą gamą urządzeń, co umożliwia pracującym użytkownikom drukowanie i skanowanie dokumentów z/do usług internetowych, takich jak GoogleDrive, Evernote i Dropbox, w celu zwiększenia szybkości i możliwości udostępniania. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do plików i przechowywać je dzięki PIXMA Cloud Link, korzystając z aplikacji Canon PRINT lub ekranu drukarki. Ułatwia to pracę zdalną. Dzięki funkcji Smartphone Capture and Copy dostępnej za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT użytkownicy mogą zrobić za pomocą smartfona zdjęcie papierowego dokumentu, aby przekształcić go w kopię cyfrową na urządzeniu.

Użytkownicy, którzy chcą intensywniej wykorzystywać drukarkę, mogą podłączyć do drukarki PIXMA TR8550 kabel Ethernet. Zapewnia to połączenie z całą siecią i umożliwia drukowanie oraz skanowanie na wielu drukarkach w dowolnym momencie. Urządzenie PIXMA TR8550 ma również dodatkową zaletę, jaką jest wbudowane gniazdo kart SD. Umożliwia to skanowanie i drukowanie bezpośrednio na kartę / z karty SD, a także eliminuje konieczność połączenia z innym urządzeniem.

Nowa seria obejmuje całkowicie nową funkcję BLE, która umożliwia parowanie w celu zapewnienia stałego połączenia między dowolnym zgodnym urządzeniem inteligentnym a drukarką. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą aktywować funkcję BLE w drukarce, co ułatwia aktywację pełnego połączenia Wi-Fi i umożliwia drukowanie dokumentów z połączonych urządzeń. Po sparowaniu urządzenia z drukarką za pomocą połączenia Bluetooth użytkownicy systemów iOS i Android automatycznie otrzymują powiadomienia o błędach z drukarki za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT. Kierują one użytkownika do odpowiedniej instrukcji w Internecie, co umożliwia szybkie i łatwe rozwiązywanie problemów.

Ulepszony system kaset z atramentem

W nowej serii zastosowano 5 pojedynczych zbiorników z atramentem6 i hybrydowy system atramentów. Skutkuje to lepszym odwzorowywaniem kolorów, wysoką jakością wydruków i wyraźnym tekstem. Dzięki atramentom odpornym na blaknięcie drukarki PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 umożliwiają jednoczesne stosowanie atramentów barwnikowych i pigmentowych w celu uzyskania najlepszej jakości.

Drukarki są zgodne z kasetami z atramentem w trzech rozmiarach7, co daje użytkownikom wybór przy zakupie kaset z atramentem – zarówno w przypadku drukowania w dużych ilościach, jak i drukowania sporadycznego. Kasety o większej pojemności są idealne dla użytkowników, którzy drukują większe ilości dokumentów. Umożliwia to ekonomiczne drukowanie i zmniejsza częstotliwość wymiany kaset8. Ulepszony interfejs użytkownika ostrzega użytkowników o niskim poziomie atramentu lub pustej kasecie, co pozwala zapobiegać niespodziewanemu wyczerpywaniu się atramentu.

Kreatywność w pracy i zabawie

Przekształcając domowe historie w odbitki o jakości typowej dla punktu usług fotograficznych, drukarki PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 idealnie sprawdzają się w domu – spełniają wymagania związane z pracą, a także potrzeby całej rodziny. Nowe drukarki ułatwiają kreatywną pracę, zapewniają rozrywkę i są zgodne z nową aplikacją Message In Print9 do umieszczania niewidocznych wiadomości w wydrukach zdjęć. Użytkownik może dodawać do drukowanego obrazu animacje, muzykę, łącza URL lub tekst. Wiadomość można odczytać, przytrzymując telefon iPhone nad wydrukiem. Firma Canon umożliwia drukowania za pomocą dodatkowych aplikacji, takich jak My Image Garden, Creative Park i Easy-Photo-Print+, dzięki czemu każdy użytkownik może się dobrze bawić i w pełni wykorzystać możliwości drukarki do domowego biura PIXMA. Użytkownicy mogą tworzyć karty okolicznościowe i kalendarze, a także uzyskiwać dostęp do wyjątkowych materiałów.

Nowa drukarka PIXMA do domowego biura cechuje się wysoką jakością druku i rozbudowanymi opcjami połączeń, dzięki czemu praca w domu jest łatwa. Nowa, kompaktowa obudowa pozwala oszczędzić miejsce i zwiększa wydajność dzięki automatycznemu drukowaniu dwustronnemu, automatycznemu podajnikowi ADF na 20 arkuszy i pojedynczym kasetom z atramentem. Wielofunkcyjne drukarki 4 w 1 spełniają potrzeby zarówno osób pracujących w domu, jak i całej rodziny. Ułatwiają przekształcanie uwiecznionych wspomnień w wysokiej jakości odbitki w domu.1 Urządzenia są wyposażone w technologię Bluetooth® o niskim poborze mocy (drukowanie i skanowanie przez Bluetooth jest dostępne tylko w urządzeniach z systemem Android). Nie można zagwarantować działania funkcji dostępnych za pomocą łączności Bluetooth i aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY na wszystkich smartfonach z systemem Android. Znak słowa i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, a wykorzystanie ich przez firmę Canon Inc. odbywa się na mocy licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe są własnością odpowiednich firm.

2 Obsługuje zwykły papier i papier fotograficzny do formatu A4.

3 Obsługuje zwykły papier formatu A4, A5, B5 i LTR.

4 Liczba arkuszy różni się w zależności od rodzaju i grubości papieru.

6 Czarny pigmentowy (PGBK), czarny, błękitny, amarantowy i żółty.

7 Dostępność rozmiarów STD, XL i XXL zależy od regionu.

8 Kaseta XL pozwala użytkownikom wydrukować dwa razy więcej stron niż kaseta STD. Z kolei kaseta XXL pozwala wydrukować trzy razy więcej stron w porównaniu do standardowej kasety.

9 Aplikacja Message in Print została udostępniona 31 października 2017 r. i jest dostępna wyłącznie na telefony iPhone z systemem iOS 9 lub nowszym.