PIXMA TR7550 i TR8550: Canon prezentuje nowe urządzenia „4 w 1” dla małych biur

Warszawa, 21 sierpnia 2017 r. – Canon zaprezentował dziś dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne PIXMA „4 w 1” z funkcją drukowania, kopiowania, skanowania i faksu dla małych biur. Nowe modele oferują użytkownikom jeszcze lepszą wydajność, więcej opcji łączności i zostały wyposażone we wszechstronne funkcje, aby zaspokoić potrzeby osób pracujących w domu.

PIXMA TR7550

PIXMA TR8550

Modele PIXMA TR7550 i PIXMA TR8550 wzbogacono o nowe, kluczowe funkcje wspierające zdalne drukowanie, takie jak automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy (ADF), automatyczne drukowanie dwustronne, Bluetooth Low Energy (BLE)1, duże ekrany dotykowe oraz udoskonalony interfejs użytkownika. Nowe, kompaktowe wzornictwo oznacza, że użytkownicy mają do dyspozycji więcej przestrzeni do pracy bez ograniczeń dla funkcjonalności urządzenia i jakości wydruku.

Praca w domu bez komplikacji

Dzięki udoskonalonemu interfejsowi użytkownicy mogą łatwo poruszać się po opcjach sterowania, a tym samym w pełni wykorzystać możliwości i funkcje nowych drukarek. Modele PIXMA TR7550 i TR8550 mają większe ekrany dotykowe o przekątnej odpowiednio 3,0 i 4,3 cala, a odchylany panel przedni umożliwia dopasowanie kąta nachylenia wyświetlacza do linii wzroku użytkownika. Duży ekran dodatkowo ułatwia obsługę w sytuacjach, gdy urządzenie jest często używane w ciągu intensywnego dnia pracy.

Drukarki PIXMA TR7550 i TR8550 zostały wyposażone w funkcję automatycznego drukowania dokumentów dwustronnie, która jest uruchamiana jednym przyciskiem, co pozwala zaoszczędzić czas i ogranicza zużycie papieru. Opcja dwustronnego podawania papieru umożliwia drukowanie zarówno z tyłu2, jak i z przodu3 drukarki, co oznacza, że użytkownik może jednocześnie załadować papier różnych formatów. Podajnik o pojemności do 100 arkuszy zwykłego papieru4 daje możliwość wydruku nawet 200 stronicowego dokumentu w formacie A4 bez konieczności ponownego ładowania papieru.

Kolejną praktyczną funkcją jest przypomnienie o wyjęciu dokumentu z urządzenia, dzięki któremu użytkownik nie zapomni już o ważnym dokumencie pozostawionym w skanerze. Automatyczny podajnik na 20 arkuszy pozwala także skanować większe dokumenty w trakcie jednej czynności, oszczędzając cenny czas użytkownika.

Łączność w środowisku domowym

Drukarki PIXMA TR7550 i TR8550 zostały wyposażone w łączność Wi Fi, co daje użytkownikom możliwość bezprzewodowego drukowania ze smartfona, tabletu lub laptopa. Nowe modele są kompatybilne z usługą PIXMA Cloud Link, dzięki czemu można skanować i drukować5 dokumenty bezpośrednio z popularnych serwisów chmurowych, takich jak GoogleDrive, Evernote i Dropbox, jednocześnie usprawniając pracę i możliwości udostępniania dokumentów. Usługa PIXMA Cloud Link dostępna za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT lub ekranu dotykowego umożliwia przechowywanie i łatwy dostęp do plików, a tym samym ułatwia zdalną pracę drukarki. Dzięki funkcji Smartphone Capture and Copy dostępnej poprzez aplikację Canon PRINT użytkownicy mogą przesłać wersję elektroniczną wydruku ze zdjęcia zrobionego smartfonem bezpośrednio na swoje urządzenie.

Model PIXMA TR8550 można podłączyć do sieci urządzeń za pomocą kabla Ethernet, co pozwala na drukowanie i skanowanie z kilku różnych drukarek w dowolnej chwili. Opcja ta przyda się szczególnie tym użytkownikom, którzy od swojej drukarki wymagają większej funkcjonalności w ramach środowiska pracy. PIXMA TR8550 posiada również wbudowane złącze kart SD, co umożliwia skanowanie i drukowanie bezpośrednio z karty pamięci bez potrzeby łączenia z urządzeniem.

Nowa linia drukarek wykorzystuje najnowszą technologię BLE, która zapewnia stałe połączenie między drukarką a kompatybilnymi urządzeniami. Drukarka z włączoną opcją BLE gwarantuje łatwą aktywację pełnej łączności Wi Fi i możliwość drukowania dokumentów z podłączonych urządzeń z systemem Android. Po połączeniu drukarki z urządzeniem za pomocą Bluetooth użytkownicy systemów iOS i Android będą otrzymywać automatyczne powiadomienia o błędach przez aplikację Canon PRINT, która dodatkowo podpowie, jak je rozwiązać.

Udoskonalony system zbiorników z atramentem

Nowa linia została wyposażona w 5 oddzielnych zbiorników6 oraz hybrydowy system atramentów, który zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów na obrazach graficznych oraz czytelność tekstu. Drukarki PIXMA TR7550 i TR8550 wykorzystują jednocześnie odporne na blaknięcie atramenty barwnikowe i pigmentowe, co gwarantuje najwyższą jakość wydruku.

W zależności od zapotrzebowania można wybrać jeden z trzech dostępnych rozmiarów zbiorników7. Atramenty o zwiększonej pojemności to ekonomiczne rozwiązanie dla użytkowników, którzy drukują w dużych ilościach i nie chcą zbyt często wymieniać pustych zbiorników8. Udoskonalony interfejs odpowiednio wcześnie powiadomi o niskim poziomie atramentu.

Kreatywność w pracy i po godzinach

Urządzenia PIXMA TR7550 i TR8550 utrwalą tworzone w domu historie na wydrukach wysokiej jakości, a tym samym zaspokoją potrzeby nie tylko domowego biura, ale także całej rodziny. Dzięki aplikacji Message in Print, która pozwala dołączać ukryte wiadomości multimedialne do drukowanych zdjęć9, nowe drukarki uwalniają kreatywność i gwarantują dobrą zabawę. Dodane do zdjęcia animacje, muzyka, łącza URL lub tekst można odszyfrować za pomocą trzymanego nad wydrukiem iPhone'a. Inne aplikacje takie jak My Image Garden, Creative Park czy Easy-Photo-Print+ sprawią, że korzystanie z drukarek PIXMA sprawi radość wszystkim domownikom. Użytkownicy mogą ponadto tworzyć kartki okolicznościowe i kalendarze, a także odkrywać wiadomości przeznaczone specjalnie dla nich.

Nowa seria drukarek PIXMA dla małych biur oferuje wysoką jakość wydruku i więcej opcji łączności użytkownikom, którym zależy na sprawnej pracy w warunkach domowych. Nowe, kompaktowe wzornictwo pozwala oszczędzić cenną przestrzeń, a użyteczne funkcje, takie jak drukowanie dwustronne, automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy oraz oddzielne zbiorniki na atrament gwarantują jeszcze większą wydajność. Urządzenia wielofunkcyjne „4 w 1” utrwalą ważne chwile na wysokiej jakości wydrukach, dlatego zaspokoją potrzeby nie tylko domowego biura, ale i całej rodziny.1Wyposażone w technologię Bluetooth® Low Energy (funkcja drukowania i skanowania za pomocą Bluetooth dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android). Dostępność funkcji z wykorzystaniem łączności Bluetooth oraz aplikacja Canon PRINT Inkjet/SELPHY nie jest gwarantowana na wszystkich smartfonach z systemem Android. Słowny znak towarowy i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. Firma Canon Inc. używa ich na warunkach licencji. Wszystkie pozostałe znaki towarowe lub nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

2Papier zwykły i fotograficzny w formatach do A4

3Papier zwykły w formatach A4, A5, B5 i LTR

4Liczba arkuszy różni się w zależności od rodzaju i grubości papieru

5Funkcja skanowania do chmury lub na pocztę e mail jest dostępna tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów firmy Canon.

6Czarny pigmentowy (PGBK), czarny, niebieski, czerwony i żółty

7Dostępność zbiorników w rozmiarze standardowym, XL oraz XXL w zależności od regionu

8Atramenty w rozmiarze XL i XXL pozwalają wydrukować odpowiednio dwukrotnie i trzykrotnie więcej stron niż zbiornik standardowy

9Aplikacja Message in Print będzie dostępna od 31 października 2017 r. wyłącznie na telefonach iPhone z systemem iOS 9 lub nowszym