Już ponad 500 klientów zainwestowało w wysokowydajne urządzenie Canon imagePRESS C10000VP

Warszawa, 24 sierpnia 2017 r. – Canon potwierdził ogromne zainteresowanie, zaprezentowanej we wrześniu 2015 r., flagowej serii urządzeń imagePRESS C10000VP, ogłaszając sprzedaż ponad 500 jednostek tego wydajnego systemu druku w regionie EMEA.

Canon imagePRESS C10000VP

Seria imagePRESS C10000VP, składająca się z modeli C10000VP o prędkości 100 stron na minutę i C8000VP o prędkości 80 stron, została zaprojektowana z myślą o potrzebach zarówno komercyjnych, jak i wewnętrznych dostawców usług druku wobec stale rosnących nakładów. Klienci uznali, że inwestycja w te najwyższej jakości urządzenia arkuszowe pozwoli zwiększyć produkcję i rozwinąć biznes o nowe obszary zastosowania.

Modele z serii imagePRESS C10000VP bazują na sprawdzonych rozwiązaniach z poprzednich urządzeń z linii imagePRESS, a dzięki zastosowaniu technologicznych innowacji zwiększających przepustowość, gwarantują stabilność kolorów oraz precyzyjną kontrolę pasowania. Urządzenia oferują klientom możliwość wydruku do 100 stron na minutę na nośnikach o gramaturze do 350 g/m².

Carsten Dickau, lider zespołu technologii informacyjnych w berlińskiej firmie ubezpieczeniowej IDEAL Levensversicherung a.G., uważa, że instalacja C10000VP przyczyniła się do rozwoju firmy w zakresie skutecznej komunikacji z klientami. Jak sam mówi: „W naszej firmie drukowanie odgrywa znaczącą rolę, ponieważ pozwala na kontakt z klientem zarówno w obszarze projektów marketingowych, jak i bieżącej obsługi. W związku z tym zależało nam na najbardziej niezawodnym sprzęcie na rynku i z tego powodu zdecydowaliśmy się na C10000VP.

„Zainwestowaliśmy w ten model ze względu na niezrównaną szybkość produkcji, wydajność i stabilność. Urządzenie nie wymaga również tylu przeglądów technicznych, dlatego wiedzieliśmy, że możemy oczekiwać od urządzenia lepszej dyspozycyjności, a co za tym idzie – możliwości produkcji w większych nakładach.

„Dzięki zastosowaniu urządzeń serii imagePRESS Canon skróciliśmy czas odpowiedzi na zapytania klientów i produkujemy lepszej jakości materiały promocyjne. Poza tym jakość korespondencji z klientami jest teraz wyższa niż kiedykolwiek, gdyż urządzenie zapewnia idealną jakość obrazu bez względu na rodzaj nośnika. W ten sposób mogliśmy rozszerzyć naszą działalność marketingową i sprzedażową o nowe obszary”, dodaje Dickau.

„Podsumowując, urządzenie imagePRESS C10000VP gwarantuje najdłuższy czas bezawaryjnego działania i najwyższą wydajność i jakość wydruku. Jesteśmy pewni, że będzie nam służyć jeszcze przez długi czas”.

Stéphane Nolle, kierownik w Société Moderne d’Impression (S.M.I), komercyjnej firmie poligraficznej z siedzibą we francuskim Clermont, komentuje: „Zanim zainwestowaliśmy w technologię Canon, S.M.I była wyłącznie drukarnią offsetową. Zrozumieliśmy, jak duży potencjał miałby dla nas i dla naszych klientów wydruk cyfrowy, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup aż trzech urządzeń z serii imagePRESS C10000VP. Kierowaliśmy się przede wszystkim szybkością, jakością i wydajnością, a także perspektywą zwiększenia produkcji i rozszerzenia w przyszłości oferty o nowe usługi”.

„Było jasne, że technologia Canon pozwoli nam drukować w lepszej niż dotąd jakości, rozszerzyć zakres stosowanych nośników, a co za tym idzie zróżnicować naszą ofertę. Obecnie pracujemy nawet na papierze o nietypowej strukturze o grubości do 350 g/m². Wcześniej było to niemożliwe”.

„C10000VP gwarantuje jakość wydruku, która nie ma sobie równych – żadne dostępne na rynku urządzenie nie zapewnia takiej stabilności kolorów. Dodatkowo, dzięki zwiększeniu produktywności o ok. 30% mogliśmy rozszerzyć bazę potencjalnych klientów i uatrakcyjnić nasze ceny, co przyciągnęło rzeszę nowych klientów”.

„Obecnie nasz średni nakład utrzymuje się na poziomie 250 000 stron miesięcznie, ale są momenty gdy drukujemy do 1,8 mln stron. Urządzenie C10000VP bez problemu radzi sobie z chwilowymi, maksymalnymi nakładami produkcji. Świadomość ta, pozwala nam myśleć o dalszym rozwoju”.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, mówi: „Serię image PRESS C10000VP wprowadziliśmy na rynek z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na doskonałą jakość obrazu, stabilność kolorystyczną oraz precyzję pasowania bez względu na nośnik i bez ograniczania szybkości pracy”.

„Od klientów słyszymy, że nasza technologia to strzał w dziesiątkę. Widzimy, że ich firmy na tym korzystają. To dla nas najlepsza motywacja. To również dowód na to, że innowacje wprowadzamy w odpowiedzi na sugestie naszych klientów, którzy mówią nam, czego potrzebują, aby rozwijać swoją działalność”.

„Co ciekawe, wielu klientów decyduje się na instalację C10000VP wraz z innymi urządzeniami atramentowymi Canon, zarówno na papier cięty, jak i ciągły, tworząc tym samym wysoce zróżnicowanych środowiska produkcyjne. Wygląda na to, że dylemat „toner czy atrament” to już przeszłość. Dostawcy usług druku rozumieją, że zastosowanie uzupełniających się technologii i zróżnicowanych metod produkcji cyfrowej może przynieść przełomowe rezultaty w rozwoju firmy. Nie bez satysfakcji przyznajemy, że takie kroki milowe możliwe są właśnie dzięki naszej bogatej ofercie produktów i usług”, podsumowuje Wolff.