„Od tonera do atramentu” – spotkania i prezentacje najnowszych rozwiązań druku cyfrowego Canon

Warszawa, 3 sierpnia 2017 r. – Firma Canon rozpoczyna cykl spotkań „Od tonera do atramentu”, poświęconych najnowszym rozwiązaniom druku cyfrowego z oferty producenta. Konferencje adresowane są do przedstawicieli branży poligraficznej oraz firm, które chcą rozwijać swój biznes w oparciu o najnowsze technologie druku. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 10 sierpnia br. w Katowicach. Kolejne planowane są we Wrocławiu (17.08) i Poznaniu (30.08).

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Spotkania będą podzielone na dwie części: prezentacyjno-szkoleniową i konsultacyjną. W pierwszej części zostaną omówione wszechstronne możliwości najnowszych rozwiązań Canon do kolorowego i czarno-białego druku produkcyjnego. Wydarzenia będą miały charakter prezentacji, połączonych z konsultacjami ze specjalistami Canon. W tej części tematycznej zostaną szczegółowo przybliżone możliwości produkcyjne dwóch urządzeń: Canon varioPRINT 140 i Canon imagePRESS C850.

„Cykl spotkań pod hasłem Od tonera do atramentu przygotowaliśmy z myślą o naszych obecnych i potencjalnych klientach, którzy chcieliby rozwinąć swój biznes o najnowsze rozwiązania druku cyfrowego lub poszukują inspiracji do rozszerzenia obecnego portfolio produktów” – mówi Michał Młynarczyk, IPS Product & Applications Business Developer, Marketing & Sales Excellence, Canon Polska.

„Podczas trzech spotkań w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu chcemy pokazać zarówno ogromną różnorodność rozwiązań produkcyjnych i mediów Canon, jak i dać możliwość zobaczenia wybranych maszyn w ich naturalnym środowisku pracy. Te wydarzenia to także świetna okazja do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy opowiedzą więcej o maszynach, ich możliwościach produkcyjnych i zasadach eksploatacji. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu” – dodaje Michał Młynarczyk.

Seria Canon varioPrint 140 to monochromatyczny średnionakładowy system produkcyjny, który cechuje długi czas nieprzerwanej pracy i spójna jakość matowych wydruków. Urządzenie drukuje z prędkością nawet 143 obrazów na minutę w trybie jednostronnym lub dwustronnym, co jest najlepszym wynikiem w segmencie produkcyjnych urządzeń nisko- i średnionakładowych.

Seria Canon imagePRESS C850 to system druku cyfrowego zaprojektowany z myślą o potrzebach drukarni komercyjnych oraz wewnętrznych działów reprograficznych. Urządzenie oferuje druk z prędkością 85/75/65 obrazów na minutę na mediach o gramaturze od 52 do 300g/m2.

Część prezentacyjna poświęcona będzie szerokiej ofercie najnowszych rozwiązań Canon dla biznesu. Omówione zostaną możliwości produkcyjne wybranych urządzeń, zarówno w zakresie druku fotografii artystycznej czy materiałów wykończeniowych, jak i produkcji profesjonalnych fotoksiążek i fotoalbumów. W tej części zaprezentowane także zostaną aplikacje druku (w tym druk 3D) oraz media do druku w różnych technologiach.

Wśród rozwiązań omawianych podczas spotkań będą m.in.:

 • Canon imagePRESS C850/750/650
  – najnowsze kolorowe urządzenia arkuszowe do druku produkcyjnego
 • varioPRINT140/130/115
  – najnowsza linia czarno-białych urządzeń produkcyjnych
 • Canon UVgel
  – rewolucyjna technologia szybkiego druku wielkoformatowego
 • Canon imagePROGRAF PRO-6000
  – najnowszy 12-kolorowy ploter do druku fotografii
 • Canon varioPRINTi300
  – połączenie wysokiej wydajności druku atramentowego z wszechstronnością druku arkuszowego i elastycznością obsługi nośników
 • Canon DreamLabo 5000
  – profesjonalne urządzenia produkcyjne do druku fotografii
 • Urządzenia i aplikacje druku 3D
 • Różnorodne media

Najbliższe wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia w Katowicach przy al. Korfantego 79A (godz. 10.00-16.00). Rejestracja odbywa się drogą e-mailową. Wiadomość z dopiskiem danej lokalizacji spotkania (Katowice, Wrocław lub Poznań) należy przesłać na adres roadshow@canon.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona.