Canon i DKS odkrywają potencjał druku. Wykłady i prezentacje najnowszych technologii druku cyfrowego

Warszawa, 28 lipca 2017 r. – Canon Polska wspólnie z DKS zapraszają na cykl bezpłatnych konferencji pod hasłem „Odkryj potencjał druku – nowe technologie Canon”. To pierwsze tego rodzaju ogólnopolskie Roadshow, podczas którego w pięciu miastach w całej Polsce (Bydgoszcz 9.08, Katowice 4.10, Gdańsk 15.11, Wrocław 22.11, Warszawa 6.12) zostaną zaprezentowane praktyczne możliwości cyfrowych rozwiązań druku produkcyjnego, w tym m.in. rewolucyjna technologia Canon UVgel oraz najnowsze rozwiązania do personalizowanego druku kolorowego. Podczas Roadshow odbędą się także wykłady merytoryczne na temat zarządzania kolorem, proofingu i obsługi kontrolerów druku EFI, podczas których specjaliści przybliżą praktyczne zagadnienia z zakresu konfiguracji maszyn i przygotowania materiałów do druku.

Spotkania adresowane są w szczególności do przedstawicieli branży poligraficznej i reklamowej, którzy podczas spotkań będą mogli przetestować możliwości wybranych urządzeń pod okiem ekspertów Canon i DKS. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 9 sierpnia br. w Bydgoszczy.

Zarejestruj się już dziś

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny konferencji „Odkryj potencjał druku – nowe technologie Canon” można znaleźć na stronie: www.odkryjdruk.pl.

„Odkryj potencjał druku - nowe technologie Canon” to cykl wydarzeń przybliżający najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu druku cyfrowego w wielkim i małym formacie. Podczas pięciu spotkań w największych miastach Polski, specjaliści Canon i EFI oraz zewnętrzni eksperci przybliżą praktyczne zagadnienia związane z obsługą maszyn, przygotowywaniem prac do druku, personalizacją graficzną i numeryczną, zaawansowanymi kontrolerami i niestandardowymi podłożami druku. Konferencje Canon i DKS to również doskonała okazja do dyskusji z ekspertami i wymiany doświadczeń z przedstawicielami branży.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.:

  • Jak personalizować druki czarno-białe?
  • Jak wykonać kolorową personalizację graficzną?
  • Jakie narzędzia pozwolą wykonać precyzyjne proofy cyfrowe?
  • Jak drukować na papierach fakturowanych i kopertach?
  • Jakie kontrolery druku wybrać?
  • Jakie wybrać urządzenia do druku czarno-białego?
  • Jak działa rewolucyjna technologia druku Canon UVgel?

„Z klientami z branży poligraficznej i reklamowej pracujemy od wielu lat i dlatego doskonale znamy ich kluczowe potrzeby i oczekiwania wobec technologii druku produkcyjnego” – przyznaje Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży-systemy produkcyjne, DKS Sp. z o.o. „Nasi klienci szukają przede wszystkim odpowiedzi na pytania: jak stać się bardziej konkurencyjnym, jak się wyróżnić na rynku, jak zwiększyć swoją marżę i podnieść zyskowność biznesu. Dlatego podczas Roadshow nie chcemy skupiać się na omawianiu specyfikacji technicznych samych urządzeń – chcemy przede wszystkim, poprzez prezentację aplikacji druku, pokazać im, jak mogą rozszerzyć swoją ofertę produktów i usług właśnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym, zarówno hardware’owym, jak i software’owym. Zaczynając od prezentacji rewolucyjnej technologii UVgel i plotera Océ Colorado 1640, przez pokazanie zaawansowanych możliwości personalizacji materiałów kolorowych i czarno-białych oraz produkcję na trudnych podłożach (media fakturowane, koperty) po możliwości kontrolerów druku i proofing, chcemy zachęcić naszych uczestników do rozwoju kompetencji produkcyjnych i otworzenia się na nowe kanały sprzedaży, nie tylko na gruncie lokalnym. Wierzymy, że przyjęta przez nas formuła Roadshow jest ku temu doskonałą okazją” – dodaje Andrzej Ćwikliński.

Najnowsze technologie w zasięgu ręki
Prezentacje i dyskusje będą koncentrować się wokół najnowszych rozwiązań druku cyfrowego Canon oraz oprogramowania EFI. Prezentowane podczas konferencji urządzenia to m.in.:

Ploter graficzny Canon imagePROGRAF PRO-2000, który zapewnia najwyższą fotograficzną jakość druku na nośnikach o maksymalnym rozmiarze 24” cali, z zachowaniem wyjątkowej szybkości i niezawodności. Wtyczka Print Studio Pro pozwala na bezproblemowe drukowanie z profesjonalnego oprogramowania do edycji, takiego jak Adobe Lightroom®, Adobe Photoshop® i Digital Photo Professional.

Urządzenie Canon varioPRINT z serii 140, które zapewnia niezawodność, imponującą jakość i znaczącą szybkość druku, a dzięki cechom proekologicznym wyznacza nowy standard w zakresie monochromatycznej produkcji personalizowanych materiałów.

Wielokrotnie nagradzany system druku produkcyjnego Canon imagePRESS C650, który dzięki połączeniu innowacyjnych technologii i niewielkich rozmiarów przeznaczony jest do różnych zastosowań produkcyjnych, w tym doskonałej jakości druku na różnorodnych nośnikach.

Ploter wielkoformatowy Océ Colorado 1640, który jest pierwszym wielkoformatowym rozwiązaniem drukującym z roli w formacie 64”, wyposażonym w innowacyjną technologię Canon UVgel. To najnowsza maszyna do wysokonakładowego druku materiałów informacyjno-marketingowych i graficznych, która była jedną z sensacji tegorocznych targów FESPA. Potwierdza to liczba zamówień maszyny – przedstawiciele firm z Europy (w tym Polski), Afryki i Bliskiego Wschodu złożyli kilkadziesiąt zamówień bezpośrednio podczas wydarzenia.

Oprogramowanie przetwarzające prace graficzne EFI Fiery XF, które umożliwia produkcję na ploterach średnio- i wielkoformatowych. Zawiera w sobie wyjątkowo precyzyjny i wszechstronny system zarządzania kolorem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie doskonałych rezultatów kolorystycznych na wielu różnych podłożach.

Oprogramowanie DirectSmile VDP Studio, będące profesjonalnym rozwiązaniem do produkcji wszechstronnie spersonalizowanego druku. Dzięki ukierunkowanej treści firmy mogą pomóc swoim klientom osiągnąć wyższą skuteczność drukowanej komunikacji. Oprogramowanie umożliwia tworzenie własnych obrazów spersonalizowanych lub wykorzystanie gotowych projektów dostępnych w sklepie internetowym.

Serwery druku Fiery DFE, które umożliwiają obsługę pełnej gamy cyfrowych systemów druku w kolorze i czarno-białego. Charakteryzują się wiodącą w branży wydajnością, dokładnością odwzorowania kolorów, łatwością obsługi i integracją, które zwiększają jakość i efektywność druku cyfrowego, umożliwiając świadczenie szerszej gamy usług druku przy większych zyskach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona.