Wejdź do świata kreatywnej fotografii z lustrzanką Canon EOS 200D

Warszawa, 29 czerwca 2017 r. – Canon zaprezentował lustrzankę cyfrową EOS 200D, dzięki której uchwycisz swoje przeżycia lepiej niż kiedykolwiek. EOS 200D to idealna propozycja dla pasjonatów „smartfonowej” fotografii, którzy chcą wejść na wyższy poziom kreatywności i poszukują aparatu zapewniającego doskonałą jakość zdjęć.

Lustrzanka EOS 200D zadowoli tych, którzy szukają stylowej, lekkiej i łatwej w użyciu lustrzanki, będącej alternatywą dla aparatu w smartfonie. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą uchwycić momenty z życia na zdjęciach lub filmach i dzielić się nimi z innymi. Dzięki kompaktowym rozmiarom EOS 200D sprawdzi się świetnie przy każdej okazji, bez względu na to, czy chcesz uchwycić zachód słońca nad Taj Mahal, czy zrobić zdjęcia rodzinie i znajomym podczas imprezy w ogrodzie.

Najnowsze technologie
EOS 200D to najlżejsza na świecie lustrzanka cyfrowa z odchylanym ekranem1. Podobnie jak wyższe modele aparatów Canon, została wyposażona w najnowsze technologie japońskiego producenta, co gwarantuje najlepszą jakość obrazu. Lustrzanka EOS 200D zapewnia imponującą rozdzielczość i pełną kontrolę nad głębią ostrości, dzięki czemu pozwala uzyskać m.in. piękne, rozmyte tło.

Lustrzanka EOS 200D została wyposażona w najszybszy na świecie moduł2 Dual Pixel CMOS AF, dzięki czemu szybko i precyzyjnie ustawia odpowiednią ostrość, a obiekty na zdjęciu są zawsze ostre i wyraziste. Dzięki wykorzystaniu najnowszej matrycy APS-C, praca aparatu w warunkach słabego oświetlenia jest znacznie lepsza, co umożliwia robienie pięknych zdjęć nawet wtedy, gdy zajdzie słońce, a na niebie pojawią się gwiazdy.

Kolejną mocną stroną aparatu jest najnowszy procesor Canon DIGIC 7, który automatycznie optymalizuje ustawienia. Dzięki temu uzyskanie obrazu najwyższej jakości z redukcją szumów jest dziecinnie proste w każdej sytuacji.

Łatwa obsługa i wysoka jakość
EOS 200D posiada wizjer i odchylany ekran dotykowy, które stanowią przydatne usprawnienia dla początkujących użytkowników lustrzanek. Wizjer pomoże maksymalnie zbliżyć się do obiektu, a dzięki odchylanemu ekranowi użytkownicy zarejestrują każdą scenę, nawet z nietypowej perspektywy. Przejście między wizjerem a ekranem jest płynne, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć idealne ujęcie, a dzięki dotykowej funkcji ekranu, „przesiadka” ze smartfona na aparat będzie całkowicie naturalna.

Interfejs EOS 200D jest wyjątkowo intuicyjny i wspiera użytkownika w zrozumieniu poszczególnych funkcji. Dostępny jest również asystent użytkownika, który tłumaczy, jaki wpływ na konkretne zdjęcie będzie miała zmiana ustawień. Opcję tę można wyłączyć, gdy obsługa bardziej zaawansowanych trybów będzie już w pełni zrozumiała.

Stylowy aparat kompatybilny ze smartfonem3
EOS 200D, jako pierwsza lustrzanka cyfrowa Canon, została wyposażona w pełny tryb selfie, który obejmuje funkcje wygładzania skóry i rozmytego tła, specjalnie dla wszystkich fanów Instagrama. Ponadto wielbiciele mody mogą wyrazić swój styl jeszcze zanim zrobią swoje pierwsze zdjęcie – model EOS 200D dostępny jest w trzech wyrazistych kolorach: klasycznym czarnym, odważnym białym i inspirowanym stylem vintage srebrnym.

Lustrzanka EOS 200D jest kompatybilna ze smartfonami4 oraz posiada opcje łączności Wi-Fi i Bluetooth®5, dzięki czemu – przy użyciu aplikacji Canon Camera Connect – można szybko udostępniać wysokiej jakości zdjęcia w mediach społecznościowych, bez względu na miejsce, w którym jesteśmy.

Ten wyjątkowo lekki i wygodny aparat został wyposażony w najnowsze technologie Canon. EOS 200D jest kompatybilny z systemem obiektywów, lamp błyskowych i akcesoriów Canon EOS, dzięki czemu idealne ujęcie jest w zasięgu ręki. Ta stylowa lustrzanka to idealne rozwiązanie dla użytkowników smartfonów i aparatów kompaktowych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności.

* z wyjątkiem EOS 10D, D30, D60

Stylowa ochrona, czyli PC-E1

PC-E1 to stylowa i wygodna w użyciu tkanina ochronna dla posiadaczy lustrzanek EOS 200D lub innych aparatów i obiektywów EOS, która zabezpiecza sprzęt podczas pobytu w terenie. Tkaninę można w łatwy sposób przymocować do paska aparatu, dzięki czemu będzie zawsze pod ręką. Tkanina ochronna PC-E1 jest idealna dla fotografów będących w ruchu, którzy szukają bezproblemowej ochrony swojego sprzętu. Można owinąć nią aparat za pomocą elastycznego sznurka.1Najlżejsza lustrzanka cyfrowa na świecie
Najlżejsza lustrzanka cyfrowa z matrycą APS-C i odchylanym ekranem. Twierdzenie dotyczy modelu czarnego: Około 453 g (standard CIPA). Na dzień 28. czerwca 2017, na podstawie badań Canon, Inc.

2Najszybszy na świecie moduł AF
Pośród aparatów cyfrowych z wymienną optyką, matrycą APS-C i AF z detekcją fazy, na podstawie badań Canon z dnia 14. lutego 2017.
Mierzone w standardzie CIPA i za pomocą wewnętrznej metody z obiektywem EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM ustawionym na 55 mm, przy użyciu 1-punktowego AF z wybranym punktem centralnym w trybie One-Shot AF, z wykorzystaniem podglądu Live View i poprzez naciśnięcie spustu migawki. Tryby manualne w użyciu, EV12 (ISO 100 w temperaturze pokojowej).

3Wymagany system iOS 8.4 / Android 5.0 lub wyższy. Aplikacja Canon Camera Connect dostępna na Apple App Store lub Google Play.

4Wymagany system iOS 8.4 / Android 5.0 lub wyższy. Aplikacja Canon Camera Connect dostępna na Apple App Store lub Google Play.

5Połączenie aparatu z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth® wymaga konfiguracji poprzez aplikację Canon Camera Connect. Stabilność połączenia Bluetooth® zależy od modelu urządzenia oraz innych czynników środowiskowych. Słowny znak towarowy i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i firma Canon Inc. używa ich na warunkach licencji. Wszystkie pozostałe znaki towarowe lub nazwy handlowe są własnością ich właścicieli. Wymagana wersja Bluetooth 4.0 lub wyższa oraz iOS 8.4, Android 5.0 lub wyższa.