Ogromne zainteresowanie klientów technologią UVgel po premierze plotera Océ Colorado 1640

Warszawa, 8 maja 2017 – Podczas odbywających się targów FESPA 2017 firma Canon ogłosiła, że zainteresowanie dostawców usług druku najnowszym 64-calowym ploterem Océ Colorado 1640 z technologią UVgel przerosło oczekiwania firmy. Najnowsze urządzenie graficzne drukujące z roli zostanie zaprezentowane w strefie Canon (Messe Hamburg, 8-12 May 2017 – Stand A1 B55).

Do tej pory, niespełna osiem tygodni po światowej premierze w marcu br., dostawcy usług druku w regionie EMEA zamówili już 30 urządzeń w przedsprzedaży. Pierwsze zamówienia pochodzą ze sprzedaży bezpośredniej Canon Europe oraz od dotychczasowych klientów Canon. Warto podkreślić, że wielu z tych klientów posiada już w swoim parku maszynowym plotery płaskie Océ Arizona do druku na sztywnych i elastycznych mediach, a zakup nowego urządzenia ma im pomóc w rozwoju oferty o druk wysokiej jakości materiałów wystawienniczych i profesjonalnych oznakowań.

Komentując sukces sprzedażowy nowego systemu druku, Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę w Canon Europe, mówi: „Zainteresowanie klientów nowym ploterem Océ Colorado 1640 przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy podekscytowani faktem, że nasza innowacyjna technologia UVgel jest postrzegana przez klientów jako inwestycja, która pomoże im rozwijać się na rynku druku grafiki i oznakowań. Łącząc wysoką wydajność, doskonałą jakość i szerokie możliwości druku na różnorodnych mediach, ploter Océ Colorado 1640 daje ogromny potencjał rozwoju dostawcom usług druku, otwierając przed nimi możliwości dotarcia z ofertą do nowych klientów”.

Mark Lawn kontynuuje: „Dostawcy usług druku (zwłaszcza zajmujący się produkcją materiałów dla branży graficznej i dekoracyjnej), którzy na przedpremierowych pokazach mieli okazję zobaczyć w działaniu najnowsze urządzenie, byli zachwyceni jakością druku nowego urządzenia w ofercie Canon i możliwościami jego zastosowań. Wierzymy, że prezentacja nowej technologii na FESPA 2017 również spotka się z pozytywnym odbiorem wśród potencjalnych klientów i zaowocuje nowymi zamówieniami”.

Przez cały czas trwania targów w strefie Canon będą odbywać się demonstracje nowego plotera Océ Colorado 1640. Sesje z ekspertami będą prowadzone w języku angielskim i niemieckim. Na stoisku będą prezentowane także materiały, będące częścią zintegrowanej kampanii dla marki z branży beauty, m.in. zewnętrzne i wewnętrzne bannery reklamowe, plakaty, roll-upy, oznakowania, tapety i grafiki podłogowe.

Sprzedaż ploterów Océ Colorado 1640 w regionie EMEA rusza 8 maja br. Do tej pory specjaliści Canon z Océ Supplies Knowledge Centre przetestowali już ponad 100 rodzajów podłoży, na których urządzenie może drukować materiały w bardzo wysokiej jakości.

Océ Colorado 1640 będzie również sprzedawane za pośrednictwem rozbudowanej sieci partnerskiej Canon, dostarczając klientom końcowym jeszcze więcej możliwości wsparcia serwisowego i wiedzy eksperckiej w zakresie tej innowacyjnej technologii druku z roli. Ponad 50 nowych partnerów handlowych już podpisało umowę na dostawy i serwis nowych urządzeń. Podczas FESPA 2017 Canon spodziewa się zawarcia kolejnych umów; docelowo w regionie EMEA firma chce rozszerzyć sieć partnerską o kolejne 20 partnerów tak, aby do jesieni 2017 r. oferta nowych urządzeń była w portfolio 70 partnerów na terenie krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Pierre Olivier Esteban - European Product Planning Director, dodaje: “Nasi partnerzy rozumieją innowacyjne możliwości technologii UVgel, która eliminuje ograniczenia charakterystyczne dla technologii druku lateksowego i solwentowego”.

„Nasi obecni partnerzy już wprowadzili do swojej oferty plotery Océ Colorado 1640. Z kolei nowi resellerzy dostrzegają ogromny potencjał współpracy z firmą Canon, która posiada doskonale rozbudowaną sieć serwisową, rozwija swoje produkty w zgodzie z rosnącymi potrzebami dostawców usług druku oraz od lat jest sprawdzonym partnerem biznesowym”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dostawców usług druku, Canon umacnia swoje kompetencje poprzez rozwój swoich specjalistycznych zespołów ds. sprzedażowy i consultingu. Z myślą o tym, Océ Colorado 1640 wyposażono w najnowocześniejszą technologię do obsługi serwisowej, która umożliwia zdalną diagnostykę i analizę pracy urządzenia. Dodatkowo dostawcy usług druku, wymagający szybkiej, wydajnej pracy bez przestojów produkcyjnych, otrzymują pełne wsparcie serwisowe najlepszych specjalistów Canon oraz wsparcie ze strony partnerów firmy.

„Wprowadzenie na rynek Océ Colorado 1640 pozwala umocnić nasze relacje handlowe z partnerami i pozwala jeszcze silniej wsłuchiwać się w potrzeby ich klientów. Mając tak ogromne doświadczenie branżowe i know-how, Canon stał się wzorem w zakresie obsługi klientów w sektorze rozwiązań wielkoformatowych na całym świecie”.

Nagrody za nowoczesne wzornictwo
Innowacyjność plotera Océ Colorado dostrzegli także niezależni eksperci, przyznając urządzeniu dwie branżowe nagrody za wyjątkowe wzornictwo – iF Design Award 2017 i Red Dot Award 2017. W uzasadnieniu, jury konkursowe wskazało na wyróżniający się design, intuicyjną obsługę oraz potencjał w podnoszeniu wydajności klientów.

Organizowany przez iF International Forum Design GmbH konkurs IF Design to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych. W tegorocznej edycji jury konkursowe oceniło ponad 5500 zgłoszeń z 59 krajów. Z kolei do tegorocznego konkursu Red Dot zgłoszonych zostało ponad 5500 urządzeń, które zostały poddane ocenie 40-osobowego jury składającego się z niezależnych ekspertów – projektantów, profesorów sztuki i dziennikarzy.

„Aż 56 nagród iF przyznanych produktom Océ w latach 1974-2017 świadczy o stale podnoszonej jakości urządzeń projektowanych przez Canon. Atrakcyjny design i zaawansowane technologie powinny iść w parze, aby dostarczać użytkownikom najlepszy produkt łączący funkcjonalność i intuicyjną obsługę. Canon, jako jeden z czołowych producentów rozwiązań druku na świecie rozumie potrzeby klientów i od lat buduje zaufanie marki oparte na najlepszych jakościowo produktach, które są przyjazne użytkownikom” – powiedział Ralph Wiegmann, CEO iF International Forum Design GmbH, Hannover.

Profesor dr. Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot Award, komentuje: „Nagrodzone w konkursie Red Dot rozwiązania projektowane są według najwyższych standardów – łączą wyróżniające się wzornictwo z sukcesem rynkowym. Kapituła konkursowa Red Dot skrupulatnie analizuje jakość wykonania zgłaszanych urządzeń i nagradza te, których twórcy obrali bezkompromisową drogę w zakresie ich projektowania”.

Więcej informacji na temat technologii Canon UVgel znajduje się na stronie http://www.canon.pl/thinkdigital/feature/uv-gel-printing

Dalsze informacje