FESPA 2017: Canon świętuje 10. rocznicę wprowadzenia na rynek ploterów serii Océ Arizona

Warszawa, 8 maja 2017 r. – Z okazji dziesiątej rocznicy premiery cyfrowych ploterów płaskich serii Océ Arizona, firma Canon podsumowuje tę prawdziwie innowacyjną dekadę w sektorze druku wielkoformatowego. W ciągu ostatnich lat rozwiązania i technologie zastosowane w urządzeniach Océ Arizona zyskały duże uznanie w branży. Potwierdzają to prestiżowe nagrody od organizacji badawczych, stowarzyszeń branżowych, wydawców i organizatorów imprez – w sumie ok. 50 wyróżnień.

Na targach FESPA 2017 (Messe Hamburg, 8-12 maja 2017 r.) Canon zaprezentuje nowe opcje automatyzacji, które zwiększają produktywność procesów print-and-cut, oraz rozwiązania zaprojektowane z myślą o klientach, którzy stosują sztywne podłoża do druku reklam i opakowań. Tym samym firma umocni pozycję rozwiązań Océ Arizona na rynku druku atramentowego.

Podczas FESPA zadebiutuje Océ Auto Pilot – rozwiązanie do cięcia, bigowania i nacinania wydruków z dowolnego plotera, w tym m.in. Océ Arizona oraz Océ Colorado 1640, na stole do cięcia Océ ProCut. Nowe rozwiązanie zapewnia mierzalny wzrost produktywności i minimalizuje potrzebę interwencji operatora na etapie wykańczania wydruków. Océ Auto Pilot rozpoznaje pasery na zadrukowanym nośniku przy użyciu technologii obrazowania Canon EOS. Zamocowane na suficie urządzenie wykorzystuje oprogramowanie Océ ProCut do rozpoczęcia procesu finiszingu zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami każdego zadania. Rozwiązanie Océ Auto Pilot zostało opracowane przez Canon we współpracy z Zünd Skandinavien. Na stoisku firmy Canon można będzie zobaczyć proces finiszingu materiałów z wykorzystaniem wydruków z maszyn Arizona 6170 XTS i Arizona 1280 GT.

Mark Lawn, dyrektor, Graphic & Communications Group Canon Europe, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z roli, jaką seria Océ Arizona odegrała w ewolucji tysięcy firm od czasu premiery w 2007 r. oraz z powszechnego uznania, jakim cieszy się na rynku”.

„Seria Océ Arizona odegrała istotną rolę w przebiegu cyfrowej rewolucji w druku wielkoformatowym, ponieważ pozwoliła dostawcom usług wykorzystać potencjał technologii druku płaskiego do produkcji grafiki, materiałów dekoracyjnych i funkcjonalnych. Océ Arizona pomogła producentom oznakowania i grafiki pomyślnie przejść od procesów analogowych na technologię cyfrową, zwłaszcza w przypadku kreatywnego, dostosowanego, wysoce rentownego druku na materiałach sztywnych”.

Na targach FESPA 2017 drukarki Arizona 6170 XTS i Arizona 1280 GT zostaną wykorzystane do produkcji szerokiej gamy materiałów sklepowych w ramach przykładowej kampanii dla marki z branży beauty. Wśród elementów produkowanych na dwóch ploterach Océ Arizona znajdą się podświetlane od tyłu reklamy, dekoracje okienne i ścienne, grafika podłogowa, znaki, banery, plakaty i wydruki soczewkowe.

[Więcej szczegółów znajduje się w informacji prasowej: Canon na FESPA 2017 zademonstruje możliwości kreatywnego druku w ramach zintegrowanej kampanii promocyjnej].

Canon przedstawi także nowe opcjonalne rozwiązanie High Flow Vacuum do drukarek z serii Océ Arizona 6100. Zostało zaprojektowane, aby usprawnić obsługę sztywnych nośników, takich jak tektura falista, sklejka, MDF i płyty wiórowe. Materiały te są coraz powszechniej stosowane do produkcji trójwymiarowych reklam i krótkich serii opakowań, ale bardzo trudno kontroluje się je na stole drukarki, co wpływa negatywnie na produktywność i wymaga pracochłonnych, prowizorycznych rozwiązań.

W porównaniu ze standardowym systemem próżniowym, nowa opcja High Flow Vacuum generuje ponad 15-krotnie większy przepływ powietrza przy powierzchni nośnika, umożliwiając drukowanie bez taśmy samoprzylepnej lub mechanizmów przytrzymujących nośnik. Duża powierzchnia podciśnieniowa (2,5 x 3,2 m) umożliwia jednoczesny zadruk dwóch płyt 1,6 x 2,5 m albo czterech płyt 1,6 x 1,25 m, a standardowe bolce pasujące umożliwiają łatwe, powtarzalne ładowanie sztywnych nośników.

Mark Lawn dodaje: „W ciągu minionych dziesięciu lat stale inwestowaliśmy w innowacje, wprowadzając nowe modele Océ Arizona z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Zapewniło to klientom konsekwentną ścieżkę rozwoju działalności, umożliwiając zwiększenie formatów, podniesienie wydajności, zapanowanie nad rosnącymi nakładami oraz wykorzystanie okazji stwarzanych przez nowe zastosowania druku. Z każdą nową generacją drukarek Océ Arizona klienci otrzymują nowe narzędzia, które wspierają rozwój i ewolucję ich biznesu”.

Od czasu premiery drukarek Océ Arizona coraz więcej klientów używało ich do rozszerzenia działalności o druk funkcjonalny i przemysłowy. Do innowacyjnych zastosowań wykreowanych przez użytkowników Océ Arizona należą panele kuchenne, meble, laminaty podłogowe, nakładki na przyciski membranowe, opakowania i stojaki wystawowe. Obecnie ponad 25 proc. zainstalowanych w Europie drukarek Océ Arizona używa się nie tylko do druku oznakowania i reklam.

Mark Lawn kontynuuje: „Canon zawsze wspiera dostawców usług druku w optymalizowaniu procesów produkcyjnych i eliminowaniu barier. Najnowsze rozwiązania technologiczne zaprezentowane na targach FESPA 2017 jeszcze bardziej zwiększą produktywność i pozwolą zdywersyfikować działalność poprzez wzrost jakości i niezawodności”.

Sześć tysięcy zainstalowanych urządzeń Océ Arizona
Tysiące drukarek Océ Arizona zainstalowanych na całym świecie zapewniają firmie Canon pozycję lidera w dziedzinie ploterów atramentowych. Sześciotysięczna drukarka Océ Arizona – model 2280 XT – zostanie dostarczona w najbliższych tygodniach firmie Technipub z Lesparre w pobliżu Bordeaux we Francji, dołączając do modelu Océ Arizona 550 XT, który zainstalowano tam w 2012 r.

Najnowsza inwestycja Technipub w druk płaski podkreśla strategię firmy, która zakłada uzupełnienie 25-letniej tradycji druku offsetowego możliwościami cyfrowego druku i finiszingu. Decyzja o połączeniu produkcji offsetowej i cyfrowej pozwoliła firmie opracować nowe zastosowania w dziedzinie oznakowania, dekoracji i fotografii, jednocześnie skracając czas realizacji zleceń i umożliwiając prototypowanie.

Właścicielki Technipub, Amélie i Elodie Texier, podkreślają rolę, jaką technologia Océ Arizona odegrała w ewolucji firmy: „Na dzisiejszym rynku trzeba produkować jak najszybciej i spełniać oczekiwania klientów w zakresie jakości. Océ Arizona stworzyła możliwości, które dziesięć lat temu były nie do pomyślenia, otwierając jednocześnie nowe drogi rozwoju firmy. Musimy ciągle iść do przodu, a drukarki Océ Arizona traktujemy jako ważne ogniowo naszej firmy – pomagają nam podejmować nowe wyzwania, które naprawdę nas motywują”.

Dalsze informacje