Canon rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu New Cosmos of Photography 2017

Warszawa, 20 kwietnia 2017 r. – Canon rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do 40. edycji konkursu New Cosmos of Photography 2017 na najbardziej kreatywną fotografię. Odbywający się od 1991 r. konkurs jest wyrazem zaangażowania firmy w rozwój sztuki fotograficznej i ma zachęcać młodych ludzi do odkrywania, dokumentowania i prezentowania swojej wizji rzeczywistości za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania.

Sędziowie oceniają prace (wybór laureatów nagrody Excellence Award)

Siedmioro laureatów nagrody Excellence Award w zeszłorocznym konkursie


Skala tego międzynarodowego wydarzenia rośnie z roku na rok, co potwierdza stale rosnąca liczba prac nadsyłanych przez twórców z całego świata. W 2016 r. niemiecki fotograf Benjamin Breitkopf otrzymał wyróżnienie Honourable Mention Award, a w 2017 r. Sandra Phillips z Muzeum Sztuki Współczesnej z San Francisco dołączy do jury wraz z indyjską artystką Dayanitą Singh. Od 2015 r. zaczęto przyjmować również prace cyfrowe (zdjęcia i wideo), aby promować bardziej nowatorskie formy fotograficznej ekspresji.

Zgłoszenia do konkursu New Cosmos of Photography 2017 można składać do 8 czerwca 2017 r. Jury Excellence Award spotka się w lipcu, aby wybrać siedmioro laureatów nagrody Excellence Award i czternaścioro laureatów nagrody Honourable Mention Award. W listopadzie zbierze się jury Grand Prize, które wyłoni zdobywcę nagrody głównej spośród siedmiu prac wyróżnionych nagrodą Excellence Award.

Tegoroczny laureat nagrody głównej otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln jenów, nagrodę od firmy Canon oraz możliwość wystawienia swoich prac na wystawie indywidualnej podczas przyszłorocznej edycji New Cosmos of Photography. Pozostałym laureatom Excellence Award i Honourable Mention Award zostaną przyznane nagrody pieniężne oraz możliwość zaprezentowania prac na tegorocznej wystawie konkursowej.

Więcej informacji o konkursie New Cosmos of Photography 2017 można znaleźć na stronie www.global.canon/en/newcosmos