Canon prezentuje najnowszy system druku imagePRESS C650, dając klientom jeszcze więcej możliwości produkcyjnych

Warszawa, 13 marca 2017 r. – Canon rozszerza swoją flagową serię wszechstronnych systemów druku o model imagePRESS C650. Nowe urządzenie pozwala drukować z szybkością 65 stron na minutę, oferując wewnętrznym działom reprograficznym, agencjom kreatywnym oraz drukarniom cyfrowym możliwość produkcji jeszcze bardziej specjalistycznych materiałów. imagePRESS C650 oferuje także rozbudowane opcje finiszingu oraz możliwość łatwej integracji z każdym środowiskiem druku.


Nowe urządzenie zaprojektowano na tej samej platformie co wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2016 r. model imagePRESS C850. Najnowszy model łączy w sobie wszechstronne możliwości druku wysokiej jakości z wydajnością i niezawodnością – charakterystyczne dla serii C850 w segmencie 65 stron na minutę – dając jednocześnie więcej profesjonalnych opcji obróbki końcowej materiałów.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, powiedział: „Korporacyjne działy reprograficzne i mniejsi dostawcy usług druku, którzy do tej pory skupiali się na produkcji mniej skomplikowanych dokumentów, mogą wykorzystać imagePRESS C650 do produkcji profesjonalnych materiałów marketingowych, takich jak katalogi, broszury i korespondencja bezpośrednia, a także dwustronne banery czy koperty”.

„Dla klientów tego typu coraz większe znacznie ma również spójność przekazu marki, która przejawia się np. w precyzyjnym zarządzaniu kolorami na wydrukach. Te ewoluujące potrzeby stworzyły popyt na urządzenie produkcyjne klasy podstawowej, które łączą się bezpośrednio z innymi systemami klienta i są dostępne w przystępnej cenie tak, aby produkcja wysokiej jakości materiałów była dla nich opłacalna. imagePRESS C650 to rozwiązanie, które odpowiada dokładnie na te potrzeby” – dodaje Peter Wolff.

Dostępne w imagePRESS C650 opcje wykończeniowe to m.in. trymer do przycinania broszur, moduł do składania papieru i wstawiania stron, finiszer broszurujący, dziurkacz z możliwością bigowania oraz zszywacz. Urządzenie umożliwia także dwustronny druk banerów, zwiększając wydajność produkcji na długich arkuszach.

Co ważne, wsparcie zaawansowanych kontrolerów druku (w tym PRISMAsync oraz nowego EFI Fiery imagePRESS Server H300) sprawia, że nowy model imagePRESS daje możliwości elastycznego zarządzania przepływem pracy dla klientów z branży drukarskiej. Z kolei z myślą o środowiskach biurowych, które produkują głównie profesjonalną dokumentację do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, imagePRESS C650 pozwala integrować się z istniejącymi systemami za pośrednictwem kontrolera Canon imagePRESS Printer. Urządzenie współpracuje także bezproblemowo z biurowymi systemami zarządzającymi przepływem pracy, takimi jak uniFLOW, wykorzystując standard Multi-functional Embedded Application Platforms (MEAPs).

„Wprowadzając imagePRESS C650 chcemy umożliwić użytkownikom biurowym produkcję nowych rodzajów materiałów wysokiej jakości, a także podnieść jakość wydruków mających zastosowanie w tradycyjnej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej” – powiedział Nick Klitsie, dyrektor ds. sprzedaży, Document Solutions. „To duży krok naprzód dla klientów działających w tym środowisku, którzy dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji wykończeniowych z pewnością rozwiną swój potencjał biznesowy o bardziej profesjonalne i różnorodne zastosowania druku”.

„Teraz w zasięgu użytkowników jest jeszcze więcej możliwości rozwoju i dywersyfikacji kluczowych obszarów działalności o nowe kanały sprzedażowe. To z kolei daje realną możliwość pozyskania nowych klientów. Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i współpracujemy z nimi, aby wspierać ich działalność biznesową w obliczu nowych wyzwań rynkowych. Wprowadzenie do oferty nowego urządzenia imagePRESS to doskonały przykład na to, jak odpowiadamy na zapotrzebowanie rynkowe, rozszerzając zakres zastosowań uznanej już technologii”, podsumował Peter Wolff.

Dalsze informacje