Canon prezentuje nowe lustrzanki cyfrowe EOS 77D i EOS 800D oraz obiektyw EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM

Warszawa, 15 lutego 2017 r. – Canon zaprezentował dziś dwie nowe lustrzanki cyfrowe z rodziny EOS – EOS 77D i EOS 800D. Wyposażony w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela i procesor DIGIC 7 model EOS 77D oferuje wysoką wydajność oraz pełną kontrolę nad ustawieniami. Jest to propozycja dla każdego, kto chce rozwinąć umiejętności fotograficzne. Z kolei EOS 800D to doskonały aparat dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią.Oprócz nowych lustrzanek, Canon zaprezentował także obiektyw EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM – najmniejszy¹ niewysuwany obiektyw kitowy o takim zakresie ogniskowej – a także bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania BR-E1, który pozwala fotografować z odległości nawet do 5 metrów.

EOS 77D oraz pilot BR-E1

EOS 800D

EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM


Jakość i szybkość
Nowe aparaty posiadają najnowszy procesor DIGIC 7 i matrycę wykonaną w tej samej technologii, co sesnor uznanego modelu EOS 80D. Dzięki temu lustrzanki EOS 77D i EOS 800D pozwalają wykonywać wysokiej jakości, szczegółowe zdjęcia. Najszybszy na świecie autofokus w trybie Live View², który ostrzy w zaledwie 0.03 sekundy, przekłada się na niezwykłą precyzję, a możliwość rejestrowania zdjęć seryjnych z prędkością 6 kl./s ułatwia wykonywanie zdjęć szybko poruszającym się obiektom.

Szeroki zakres czułości ISO – 25600 z możliwością rozszerzenia do 51200 – umożliwia fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych. Szybki moduł autofokusa, oferujący 45 punktów AF (wszystkie krzyżowe), pozwala uchwycić każdą akcję z wysoką precyzją, zapewniając płynne śledzenie obiektów i wyjątkową ostrość obrazu. Oba modele oferują również czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 7560 pikseli, który wykrywa subtelne detale, takie jak odcienie skóry i ustawia prawidłową ekspozycję.

Filmowe możliwości
Nagrywanie filmów z rozdzielczością Full HD 60p w trybie HDR Movie Shooting pozwala uchwycić każdy szczegół i oddać płynność ruchów szybko poruszających się obiektów. Bez względu na to czy fotografujesz zwierzęta, sport czy zabawę na plaży – technologia Dual Pixel CMOS AF śledzi obiekty w ruchu i płynnie ustawia ostrość, aby zagwarantować profesjonalne rezultaty. Dodatkowo 5-osiowa cyfrowa stabilizacja obrazu eliminuje ruchy kamery podczas kręcenia filmów z ręki.

EOS 77D oferuje pełną kontrolę i pozwala dostosować funkcjonalności aparatu do własnych potrzeb. Dwa pokrętła sterujące pozwalają regulować m.in. parametry przysłony i szybkość migawki, a górny panel LCD natychmiast wyświetla każde ustawienie. Mniej doświadczeni użytkownicy docenią natomiast przyjazny intefejs aparatu EOS 800D, który pozwala uczyć się kolejnych ustawień aparatu w trakcie fotografowania, co pomaga rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Fotografuj, łącz się, udostępniaj
Łączność NFC i Wi-Fi pozwala łatwo przesyłać zdjęcia i filmy do kompatybilnych urządzeń mobilnych lub urządzenia Canon Connect Station. Z kolei technologia Bluetooth umożliwia przeglądanie zdjęć bez wyjmowania aparatu z torby oraz zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub nowego pilota BR-E1.

Jeszcze więcej możliwości
Obiektyw EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM to doskonały wybór dla początkujących użytkowników, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w różńych warunkach, od fotografii krajobrazów do portretów. To najmniejszy1 obiektyw tej klasy wyposażony w 4-stopniowy stabilizator obrazu, pozwalający uzyskać ostre zdjęcia w słabym świetle i przy pełnym zbliżeniu. Obiektyw posiada okrągłą 7-listkową przysłonę, która pozwala uzyskać estetyczny efekt rozmycia tła przydatny szczególnie w fotografii portretowej. Podczas nagrywania filmów, mechanizm Servo AF z niemal bezgłośnym silnikiem STM umożliwia płynne przejścia eliminując hałas silnika.

EOS 77D – cechy kluczowe:

 • Intuicyjne sterowanie
 • Matryca 24,2 MP
 • Autofokus z 45-punktami krzyżowymi
 • Bezprzewodowe sterowanie i przesyłanie danych przez Bluetooth
 • Technologia Dual Pixel CMOS zapewnia płynne przejścia autofokusa i precyzyjną ostrość wideo

EOS 800D – cechy kluczowe:

 • Matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 MP
 • Optyczny wizjer i odchylany ekran dotykowy
 • Łatwe bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do smartfonów i tabletów
 • Autofokus z 45-punktami krzyżowymi i najszybsze na świecie2 AF w trybie Live View
 • Filmy w jakości filmów Full HD

EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM – cechy kluczowe:

 • Zakres ogniskowej 18-55mm
 • Długość 61,8 mm przy wadze zaledwie 215 g
 • 4-stopniowa stabilizacja obrazu
 • Autofokus z silnikiem STM
 • Doskonała jakość obrazu

Pilot BR-E1 – cechy kluczowe:

 • Łączność Bluetooth
 • Zasięg 5 metrów (we wszystkich kierunkach)
 • Intuicyjne sterowanie
 • Kontrola ostrości i zbliżenia


¹ Wśród niewysuwanych obiektywów kitowych 18-55mm do aparatów DSLR, stan na luty 2017 r. wg badań Canon
² Wśród aparatów z wymienną optyką i matrycą typu APS-C z AF ze zmienną detekcją fazy, stan na luty 2017 r. wg badań Canon. Zmierzono zgodnie z wytycznymi CIPA oraz przy użyciu wewnętrznych metod pomiarowych z zamontowanym obiektywem EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM, z ogniskową 55mm i centralnym punktem AF w trybie pojedynczego zdjęcia i włączonym trybem Live View (tryb manualny, EV12, ISO 100, temperatura pokojowa).