Canon i-SENSYS LBP312x: szybka i kompaktowa drukarka monochromatyczna

Warszawa, 1 lutego 2017 r. – Firma Canon zaprezentowała najnowsze urządzenie z popularnej linii kompaktowych i wysokowydajnych drukarek biurowych – i-SENSYS LBP312x. Najnowszy model łączy szybkość pracy z wysoką jakością druku. Urządzenie oferuje druk dwustronny, pojemny podajnik papieru oraz rozbudowane opcje łączności z urządzeniami mobilnymi, a wszystko to zostało zamknięte w kompaktowej obudowie. Dzięki temu LBP312x sprawdzi się w wymagających środowiskach o ograniczonej przestrzeni biurowej.

Wszechstronne rozwiązanie biurowe

Czarno-biała drukarka laserowa i-SENSYS LBP312x pomaga skutecznie ograniczyć koszty związane z drukiem w firmach, w których urządzenie przeznaczone jest głównie do produkcji dokumentów biurowych. Kompaktowa konstrukcja, duża pojemność podajnika oraz wysoka wydajność modelu LBP312x sprawia, że drukarka podnosi efektywność pracy środowisk biurowych w każdej branży, np. handlowej, medycznej, logistycznej czy finansowej.

Kompaktowa konstrukcja

Urządzenie wyposażono w usprawniony i jeszcze bardziej kompaktowy mechanizm drukujący oraz mniejsze kasety z tonerem, przez co ograniczono rozmiary całej konstrukcji. Oznacza to, że instalacja drukarki Canon LBP312x wymaga minimum wolnej przestrzeni biurowej, dając pracownikom bezpośredni dostęp do urządzenia w każdej chwili.

Wydajność i szybkość pracy

W modelu i-SENSYS LBP312x usprawniono mechanizm drukujący, jednocześnie zachowując kompaktową konstrukcję urządzenia. Efektem tego jest zwiększona szybkość pracy – 43 strony A4 i 65 stron A5 na minutę – oraz ograniczenie czasu wydruku pierwszej strony do zaledwie kilku sekund (w trybie Quick Start Up or Recovery) – zarówno po uruchomieniu, jak i przy rozpoczęciu pracy z trybu uśpienia. Dodatkowo, wysokowydajne kasety pozwalają wydrukować jeszcze więcej stron bez konieczności wymiany tonera.

Rozbudowane opcje konfiguracji

Canon LBP312x posiada wbudowany podajnik papieru o pojemności 550 arkuszy, a drukarkę można rozbudować dodatkowo o trzy podajniki o tej samej pojemności. Możliwość załadowania większej ilości papieru pozwala z jednej strony ograniczyć częstotliwość uzupełniania nośnika, a z drugiej – umożliwia druk na aż czterech różnych rodzajach i formatach papieru bez konieczności ich każdorazowego ładowania. Funkcjonalność ta przydaje się zwłaszcza w firmach, w których na przemian drukuje się dokumenty w różnym formacie na oficjalnym papierze firmowym.

Mobilność i łatwa integracja

i-SENSYS LBP312x oferuje rozbudowane opcje łączności z usługami w chmurze oraz popularnymi aplikacjami mobilnymi, takimi jak Canon PRINT Business, Apple AirPrint, Mopria czy Google Cloud Print. Co więcej, drukarka obsługuje standardowe języki PCL i PostScript, a także jest zgodna z oprogramowaniem do zdalnego zarządzania usługami Canon E-maintenance i platformą uniFLOW.

Anil Jagpal, European Marketing Manager, Canon Europe, mówi: „Canon od zawsze wspiera klientów w dążeniu do realizacji ich pełnego potencjału biznesowego. Właśnie dlatego najnowszy model i-SENSYS LBP312x został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczyć małym grupom roboczym kompaktowe urządzenie o najwyższej jakości i wydajności druku. Odpowiadając na potrzeby firm z branży finansowej, prawnej czy logistycznej, które od biurowego urządzenia druku oczekują niezawodności, szybkości działania i dostępności w każdym momencie, Canon stworzył kompaktową drukarkę dopasowaną do ich potrzeb. Dodając do tego rozbudowane funkcje łączności mobilnej i łatwość integracji z firmową infrastrukturą druku, można śmiało stwierdzić, że Canon i-SENSYS LBP312x będzie idealnym narzędziem, które sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach”.

Nowa seria urządzeń jest już dostępna w sprzedaży.

Więcej informacji znajduje się na: www.canon.pl 

Kluczowe cechy:

  • Wysoka jakość druku i szybkość do 43 str./min (A4) i 65 str./min (A5)
  • Pierwszy wydruk w kilka sekund od uruchomienia i wyjścia z trybu uśpienia
  • Oszczędność miejsca dzięki kompaktowej konstrukcji
  • Automatyczny druk dwustronny
  • Możliwość dołączenia dodatkowych trzech podajników papieru o pojemności 550 arkuszy każdy
  • Niższe koszty eksploatacji dzięki nowym, kompaktowym kasetom na toner
  • Możliwość bezpośredniego druku z urządzeń mobilnych dzięki aplikacjom Canon PRINT Business, Apple AirPrint, Mopria i Google Cloud Print
  • Łatwość integracji z firmowym środowiskiem druku dzięki wsparciu PCL i PostScript
  • Zgodność z oprogramowaniem E-maintenance i uniFLOW

Dalsze informacje