Canon prezentuje najnowszą linię projektorów multimedialnych dla profesjonalistów

Warszawa, 10 lutego 2017 r. – Firma Canon zaprezentowała dwa nowe modele profesjonalnych projektorów multimedialnych – LV-HD420 Full HD oraz LV-X420. Urządzenia zaprojektowano z myślą o szerokiej gamie zastosowań w różnych środowiskach, od stacjonarnych instalacji w ośrodkach uniwersyteckich, muzeach i galeriach, które wymagają wysokiej jasności i jakości obrazu, po środowiska korporacyjne i edukacyjne, które kładą nacisk na wygodę użytkowania i kompaktową konstrukcję.

Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications, Canon Europe, mówi: „Cieszymy się, że możemy zaoferować nową linię projektorów, które pozwolą specjalistom z różnych obszarów rynku prezentować materiały w formie projekcji najwyższej jakości. Dzięki rozszerzeniu portfolio Canon o nowe urządzenia, możemy zapewnić naszym klientom wysokiej jakości rozwiązania do szerokiej gamy zastosowań w każdych warunkach”.

Projektory multimedialne LV-HD420 i LV-X420
Łącząc wysoką jakość obrazu i wszechstronność zastosowań, projektory LV-HD420 i LV-X420 oferują natywną rozdzielczość odpowiednio Full HD (1920 x 1080) i XGA (1024 x 768), a także jasność 4200 lumenów i wysoki współczynnik kontrastu (8000:1 w przypadku LV-HD420 oraz 10 000:1 w przypadku LV-X420) w kompaktowej obudowie o wadze 3,4 kg. Oba modele wyposażono w technologię BrilliantColor, szereg funkcji zwiększających jakość projekcji, możliwość wyświetlania obrazu 3D za pośrednictwem systemu DLP-Link, a także wbudowany głośnik o mocy 10W. Dodatkowo, w celu uproszczenia instalacji i konserwacji urządzeń, projektory posiadają bezfiltrową konstrukcję, zawierają podwójne wejścia HDMI z obsługą MHL oraz umożliwiają sterowanie i obsługę przez sieć.

LV-HD420 – cechy kluczowe:

  • Wysoka jakość obrazu, kompaktowa konstrukcja
  • Rozdzielczość Full HD
  • Rozbudowane opcje łączności
  • Niskie koszty eksploatacyjne i łatwa konserwacja
  • 3-letnia gwarancja firmy Canon na lampę*

LV-X420 – cechy kluczowe:

  • Wysoka jakość, niewielkie wymiary
  • Rozdzielczość XGA
  • Rozbudowane opcje łączności
  • Niskie koszty eksploatacyjne i łatwa konserwacja
  • 3-letnia gwarancja firmy Canon na lampę*

W styczniu br. Canon zaprezentował także nowy prezenter PR500-R który łączy innowacyjne, ergonomiczne wzornictwo z funkcjonalnością zastosowań w różnych środowiskach prezentacyjnych. Prezenter wyposażono w precyzyjny, dwukrotnie intensywniejszy wskaźnik laserowy (635 nm), który jest dobrze widoczny w jasnych pomieszczeniach i na jasnych ekranach. PR500-R posiada funkcjonalnie zaprojektowane przyciski, które można łatwo rozróżnić dotykiem, co pozwala na intuicyjną obsługę bez rozpraszania uwagi prezentera. Dodatkowo urządzenie ma bezprzewodowy adapter, który można szybko podłączyć do komputera PC lub Mac i natywnie obsługuje programy Microsoft PowerPoint, Mac Keynote oraz Adobe Reader. Nowy prezenter posiada przyciski następnej/poprzedniej strony, rozpoczęcia/zakończenia pokazu slajdów oraz czarnego ekranu. Zasilany jest dwiema bateriami AAA, a jego zasięg wynosi 20 metrów.*Z uwzględnieniem wszystkich warunków gwarancji