#UNLEASHPRINT – nowe podejście do druku. Canon podczas RemaDays 2017

Warszawa, 8 lutego 2017 – Międzynarodowe Targi RemaDays Warsaw 2017 (15-17 lutego br.) to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży poligraficznej i sektora kreatywnego, będąc największym w tej części Europy forum wymiany opinii i prezentacji nowości technologicznych.


Swoją bogatą ofertę zaprezentuje także Canon – jeden z czołowych dostawców rozwiązań druku, w tym także zaawansowanych drukarek 3D oraz profesjonalnych technologii do rejestrowania obrazu.

Garść inspiracji, worek innowacji
Stoisko Canon (hala F, miejsce S25) zostanie podzielone na kilka stref, tworząc nowoczesną przestrzeń produkcyjną i ekspozycyjną. Bardzo ważny punkt stoiska stanowi strefa aplikacji, gdzie prezentowane będą kreatywne zastosowania druku z wykorzystaniem różnorodnych podłoży. W galerii aplikacji będzie można zobaczyć nie tylko wydruki artystyczne czy wystawowe, ale także wysokiej jakości hdbooki, modele 3D czy elementy dekoracji wnętrz. Wszystko to w duchu prowadzonej przez Canon kampanii #UNLEASHPRINT, która ma zachęcać do przekraczania granic druku w zakresie formy i kreacji.

Ta misja przyświecać będzie także obecnym na stoisku Canon ekspertom, którzy będą pomagać klientom odkryć całkowicie nowe kierunki rozwoju biznesowego, dzieląc się zarówno informacjami o najnowszych produktach, jak również wiedzą na temat rynku i czy aktualnych trendów.

Poszukiwanie dodatkowych źródeł przychodów przez dostawców usług druku wiąże się bowiem często z realizacją coraz bardziej śmiałych pomysłów. Aby zrobić krok naprzód, potrzebna jest jednak nie tylko ciekawa wizja, ale także odpowiednia technologia, która umożliwia produkcję bez ograniczeń w zakresie jakości, czasu realizacji czy zastosowań.

O tym jak przekraczać granicę druku mówi m.in. seria krótkich poradników i klipów wideo przygotowanych przez Canon.

Prezentowane w materiałach wskazówki pokazują praktyczne zastosowanie cyfrowych rozwiązań druku Canon oraz możliwości, jakie nowoczesne technologie stwarzają dostawcom tych usług w kontekście rozwoju oferty dla klientów z różnych branż.

W odpowiedzi na oczekiwania rynku
Podczas tegorocznej edycji RemaDays, Canon zaprezentuje topowe produkty z całego portfolio rozwiązań druku. Model imagePROGRAF PRO-4000 to ploter do zastosowań w branży kreatywnej, który doskonale sprawdza się w studiach graficznych, agencjach reklamowych i profesjonalnych studiach fotograficznych.

24-calowy ploter imagePROGRAF iPF6450 ze spektrofotometrem to rozwiązanie charakteryzujące się wyjątkową stabilnością kolorystyczną, które doskonale sprawdza się w zastosowaniach z obszaru druku artystycznego, reklamowego i fotografii.

Innowacyjny ploter płaski Océ Arizona 1280GT – laureat Złotego Medalu The Prize for Innovative Technologies w 2016 r. – to przedstawiciel najnowszej serii urządzeń UV, która umożliwia druk na niemal nieograniczonej gamie materiałów dekoracyjnych, zadruk oznakowań i materiałów reklamowych, a także produkcję krótkich serii opakowań, również z wykorzystaniem elementów wypukłych.

„Targi RemaDays Warsaw to wyjątkowa okazja, aby pokazać naszym klientom z branży poligraficznej i reklamowej nieograniczone możliwości wykorzystania cyfrowego druku” – mówi Rafał Osiekowicz, Canon Polska. „W ramach trwającej kampanii Canon #UNLEASHPRINT, na naszym stoisku zaprezentujemy szeroki zakres aplikacji i zastosowań naszych innowacyjnych technologii – od najwyższej jakości albumów fotograficznych Canon hdbook produkowanych na maszynie DreamLabo 5000, przez personalizowane zadruki na przedmiotach codziennego użytku (laptopy, gitary) aż po elementy dekoracji wnętrz (płytki ceramiczne, tapety). Spotkania z klientami w ramach targów są najlepszą okazją do tego, aby zaprezentować na żywo zarówno cały proces produkcyjny, jak i jego efekty. Chcemy pokazać klientom, że poprzez kreatywne zastosowania druku mogą uwolnić potencjał biznesowy i rozwijać się na nowych polach, właśnie dzięki technologiom cyfrowym Canon” – dodaje Rafał Osiekowicz.

W części druku produkcyjnego będzie można zobaczyć wysokowydajny, wszechstronny systemy druku dla środowisk produkujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie – imagePRESS C850.

Z kolei w części poświęconej drukowi 3D, Canon zaprezentuje dwa najbardziej profesjonalne urządzenia amerykańskiej firmy 3D Systems – drukarkę ProJet CJP 660 Pro, mającą zastosowanie niemal w każdej branży, w której jest zapotrzebowanie na tworzenie skomplikowanych kształtów w kolorze w bardzo krótkim czasie oraz ProJet 2500 Plus – narzędzie dla profesjonalistów, którzy na co dzień projektują nowe rozwiązania i produkty, które wykorzystują technologię druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV.

Jak co roku na stoisku Canon nie zabraknie także najnowszych rozwiązań do rejestrowania obrazu. Dostępne dla odwiedzających będą m.in. profesjonalne lustrzanki cyfrowe z serii EOS czy profesjonalne modele kamer cyfrowych serii XC.

Stoisko firmy Canon zlokalizowane będzie w hali F, miejsce S25.