Canon rozszerza ofertę o nowy projektor XEED WUX6500, szerokokątny obiektyw LX-IL08WZ oraz prezenter PR500-R

Warszawa, 24 stycznia 2016 r. – Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zaprezentował dziś najnowszy projektor XEED WUX6500 z prezenterem PR500-R oraz obiektyw LX-IL08WZ, które wyznaczają nowe standardy w zakresie możliwości prezentacyjnych.


Projektor XEED WUX6500 posiada wszystkie najlepsze cechy projektorów instalacyjnych z serii Canon WUX6000 o wysokiej jasności i żywych barwach. Panel LCOS o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) w połączeniu z zaawansowaną technologią optyczną zapewnia żywy, ostry obraz o jasności nawet do 6500 lumenów. Oznacza to, że WUX6500 jest najjaśniejszym jednolampowym projektorem LCOS w ofercie firmy – mniejszym, lżejszym i bardziej energooszczędnym, niż konkurencyjne modele.

Porty HDBaseT, HDMI i DVI-I oferują liczne opcje łączności, w tym sieciową projekcję wielu obrazów (Network Multi-Projection), która w połączeniu z najnowocześniejszą technologią dopasowywania krawędzi pozwala rzutować obraz o wysokiej jakości i rozdzielczości na bardzo duże powierzchnie. Wymienne obiektywy zwiększają wszechstronność projektora WUX6500, umożliwiając wyświetlanie obrazu z różnych pozycji i ułatwiając jednoczesne korzystanie z wielu projektorów zainstalowanych w różnych odległościach. Technologie firmy Canon zastosowane w obiektywach zapewniają wyjątkową jasność, szczegółowość obrazu i kontrolę zniekształceń.

Nowy prezenter PR500-R łączy innowacyjne, ergonomiczne wzornictwo z funkcjonalnością, aby zapewnić więcej możliwości w różnych środowiskach prezentacyjnych. Precyzyjny, dwukrotnie intensywniejszy wskaźnik laserowy (635 nm) jest dobrze widoczny w jasnych pomieszczeniach i na jasnych ekranach, a funkcjonalnie zaprojektowane przyciski można łatwo rozróżnić dotykiem, co pozwala na intuicyjną obsługę bez rozpraszania uwagi prezentera. PR500-R ma bezprzewodowy adapter, który można szybko podłączyć do komputera PC lub Mac i natywnie obsługuje programy Microsoft PowerPoint, Mac Keynote oraz Adobe Reader. Urządzenie posiada przyciski następnej/poprzedniej strony, rozpoczęcia/zakończenia pokazu slajdów oraz czarnego ekranu. Zasilany jest dwiema bateriami AAA, a jego zasięg wynosi 20 metrów.

Szerokokątny, zmiennoogniskowy obiektyw LX-IL08WZ zaprojektowano pod kątem popularnej linii projektorów Canon LX, aby zapewnić większe możliwości projekcji z krótszej odległości. Obiektyw wyposażono w silnik, który umożliwia zdalną regulację powiększenia obrazu i ustawienia ostrości. Długość ogniskowej wynosi 15,73 – 23,59 mm, co pozwala uzyskać 1,5-krotne powiększenie przy zachowaniu szerokiego otworu przysłony, a zatem dużej jasności i klarowności obrazu.

Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications, Canon Europe, powiedział: „Canon zawsze dąży do tego, aby dostarczać firmom najlepsze możliwe rozwiązania do pracy z obrazem. Nasi klienci, zarówno użytkownicy końcowi, jak i instalatorzy używają naszych projektów w różnych konfiguracjach, zaczynając od prostych instalacji w instytucjach edukacyjnych, kończąc na 360-stopniowych symulacjach lub instalacjach na potrzeby wydarzeń rozrywkowych. Nieustannie staramy się zapewnić klientom jak najlepsze wrażenia wizualne w każdych warunkach”.

Projektor XEED WUX6500 będzie dostępny od marca 2017 r. Urządzenie prezentacyjne PR500-R i obiektyw LX-IL08WZ są dostępne od stycznia 2017 r.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.canon.pl.