Canon podczas Camerimage 2016

Warszawa, 10 listopada 2016 r. – Canon już po raz 4. jest branżowym sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage (12-19 listopada br.). W tym roku w ramach obecności na festiwalu firma przygotowała specjalny program konsultacji dla studentów, warsztaty i seminaria dla twórców filmowych oraz stoisko, na którym można będzie zobaczyć pełną ofertę kamer Cinema EOS – m.in. model EOS C700 – wraz z obiektywami z serii CN, kamery do filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych i przestrzennych oraz zaawansowane monitory referencyjne.

image01.jpg

Jako lider w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, Canon bardzo ceni wkład operatorów we współczesną kinematografię i nieustannie pracuje nad rozwojem technologii, które pomagają wprowadzać w życie nawet najbardziej śmiałe pomysły twórców. W tym roku po raz pierwszy firma przygotowała specjalny program indywidulanych spotkań ze specjalistami Canon dla studentów (15-17 listopada). Każda sesja będzie maksymalnie dopasowana do potrzeb uczestników. Podczas rejestracji studenci określą zakres tematyczny i obszary zainteresowania, a także udzielą podstawowych informacji na temat dotychczasowych doświadczeń ze sprzętem filmowo-fotograficznym. Wszystko to pozwoli optymalnie wykorzystać czas spotkania i dopasować jego przebieg do oczekiwań uczestników. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie http://www.canon.pl/camerimage2016/

Harmonogram spotkań Canon w ramach Camerimage 2016:

  • Warsztaty filmowe prowadzone przez operatorów-wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej: dr Piotra Kucię, Mikołaja Jaroszewicza i Tomasza Ślesickiego. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia dot. oświetlenia i dynamiki kamer cyfrowych Canon w zaaranżowanej dekoracji studyjnej.
    Data: poniedziałek, 14 listopada 2016 r., godz. 11.00 – 14.00;
    Miejsce: Centrum Warsztatów, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, budynek M.
  • Seminarium Canon, podczas którego Clive Booth – projektant, fotograf I filmowiec – opowie o swoich doświadczeniach z planu zdjęciowego wysokobudżetowej reklamy Aston Martin i Hackett. W ramach tej produkcji Booth korzystał z najnowszych profesjonalnych kamer Canon z linii Cinema EOS: EOS C700, EOS C300 Mark II, ME200S-SH i EOS 1DX Mark II. Podczas spotkania poruszone zostaną także metody pracy na planie podczas produkcji stricte fabularnych.
    Data: wtorek, 15 listopada 2016 r., godz. 16.30
    Miejsce: Opera Nova - Centrum kongresowe, 1 piętro, Sala seminaryjna

Stoisko firmy Canon będzie dostępne dla gości w dniach 12-18 listopada. Strefa Canon zlokalizowana będzie w Centrum Kongresowym Opera Nova. Przez cały czas trwania festiwalu do dyspozycji gości będą eksperci firmy Canon, którzy udzielą dodatkowych informacji nt. sprzętu i technologii.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie www.camerimage.pl

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.