Nowe monochromatyczne urządzenia Canon i-SENSYS serii MF230 i MF240 dla niewielkich środowisk biurowych

Warszawa, 3 października 2016 r. – Canon Europe zaprezentował 6 monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych dla niewielkich środowisk biurowych. Dwie nowe serie i-SENSYS MF230 i MF240, które obejmują modele i-SENSYS MF231, MF232w, MF237w, MF244dw, MF247dw i MF249dw zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników domowych, małego biznesu czy niewielkich grup roboczych. Nowe urządzenia oferują rozbudowane funkcje, które umożliwiają łatwą integrację w ramach już istniejących systemów obiegu pracy, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i lepszą wydajność energetyczną.

i-SENSYS MF232w FSL.jpg

i-SENSYS MF232w

i-SENSYS MF249dw FSL.jpg

i-SENSYS MF249dw


Biurowa superwydajność
Nowe urządzenia, jako następcy serii i-SENSYS MF210 i nagradzanej MF220, zostały wyposażone w szereg nowych rozwiązań i funkcji, które pomagają optymalizować pracę w niewielkich biurach. Oferują m.in. pojemne podajniki, które pomieszczą do 250 arkuszy papieru, a prędkość monochromatycznego druku wynosi odpowiednio do 23 str./min dla modeli serii MF230 i do 27 str./min dla MF240. Technologia szybkiego wydruku pierwszej strony, dzięki skróceniu czasu wychodzenia z trybu uśpienia pozwala rozpocząć pracę natychmiast. Urządzenia z serii i-SENSYS MF240 oferują także możliwość druku dwustronnego.

Jeszcze łatwiejsza praca biurowa
Dla zwiększenia elastyczności codziennej pracy i ułatwienia realizacji zadań drukowania, skanowania czy faksowania, nowe drukarki umożliwiają łączenie z urządzeniami, takimi jak komputery, tablety czy laptopy, a także integrują się z rozwiązaniami mobilnymi, w tym Mopria™ (Android), Apple AirPrint, Google Cloud Print i Canon PRINT Business app. Serie i-SENSYS MF230 i MF240 oferują także ulepszone opcje łączności Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może połączyć się z drukarką bezpośrednio ze swojego smartfona¹ lub wykorzystać połączenie sieciowe w zależności do sytuacji.

Nowe urządzenia pomagają oszczędzać czas i pieniądze oferując zróżnicowane opcje współdzielenia dokumentów cyfrowych. Rozbudowana funkcjonalność skanera pozwala m.in. skanować dokumenty i zapisywać je w formacie PDF z możliwością przeszukiwania, dołączać skany do wiadomości e-mail czy przesyłać je bezpośrednio do wybranych usług w chmurze. Co więcej, modele i-SENSYS MF247dw i MF249dw jeszcze lepiej dopasowują się do wymogów współczesnych środowisk biznesowych – dokumenty można skanować i przesyłać bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego – bez konieczności wykorzystania komputera.

Bezproblemowe drukowanie i skanowanie
Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu możliwości w zakresie zdalnego zarządzania. Zarówno pracownicy, jak i administratorzy mogą korzystać ze Zdalnego Interfejsu Użytkownika (RUI; Remote User Interface), który dostępny jest online z poziomu smartfona, tabletu czy komputera1. Zdalny Interfejs Użytkownika to zarządzane centralnie rozwiązanie, które zapewnia dostęp do informacji o urządzeniu i umożliwia zmianę ustawień sieciowych, utworzenie książki adresowej oraz zdalną kontrolę poziomu tonerów. Dodatkowo, urządzenia serii i-SENSYS MF230 i MF240 bazują na wiodących rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa, zwiększają kompatybilność i ułatwiają integrację z istniejącym środowiskiem biznesowym.

Ograniczenie zużycia energii
W biznesie coraz większą wagę przywiązuje się do ograniczania wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne, dlatego urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 oferują rozbudowane możliwości w tym zakresie. Na przykład dzięki zupełnie nowej funkcji ECO report można przygotować analizę dot. zużycia energii i papieru dla wybranego urządzenia w danym okresie czasu. Taki raport zawiera dodatkowo wskazówki, które pomogą zwiększyć efektywność w przyszłości.

Anil Jagpal, European Marketing Manager w Canon Europe, komentuje: „Nowe serie urządzeń i-SENSYS MF230 i MF240 to wydajne i łatwe w obsłudze rozwiązania dla małych firm, które chcą rozwijać środowisko pracy, ograniczając jednocześnie wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Zaprezentowane dziś produkty łączą nowoczesną i kompaktową konstrukcję z rozwiązaniami Canon, takimi jak np. funkcja ECO report czy możliwość korzystania z programu recyklingu kaset. Ponadto łatwo integrują się z istniejącym środowiskiem”.

Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 będą dostępne w sprzedaży poprzez sieć autoryzowanych Partnerów Canon w listopadzie br.

Kluczowe cechy:

  • Wielofunkcyjne drukarki z Wi-Fi i funkcjami mobilnymi
  • Szybki druk czarno-biały: do 27 stron na min.
  • Łatwa obsługa; kartridże All-in-One
  • Funkcje pozwalające ograniczyć zużycie energii
  • Dotykowy wyświetlacz²


¹ Model MF231 nie ma funkcjonalności Wi-Fi czy Zdalnego Interfejsu Użytkownika.
² Tylko w modelach i-SENSYS MF237w, MF247dw i MF249dw.
Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.