Wysokiej jakości druk dla użytkowników domowych: Canon prezentuje nowe urządzenia wielofunkcyjne serii PIXMA

Warszawa, 6 września 2016 r. – Canon zaprezentował dziś nową linię atramentowych urządzeń PIXMA, które wyróżniają się nowoczesnym designem, kreatywnymi możliwościami i rozbudowanymi opcjami łączności. Nowa linia została zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników: serię PIXMA TS5050 stworzono z myślą o początkujących, serie PIXMA TS6050 i PIXMA TS8050 odpowiadają na potrzeby użytkowników średniozaawansowanych, a PIXMA TS9050 – to zaawansowane urządzenie drukujące zdjęcia w jakości zbliżonej do fotolabów. Wszystkie nowe modele są nawet o 40% bardziej kompaktowe od poprzedników.

PIXMA TS5050 series

PIXMA TS6050 series

PIXMA TS8050 series

PIXMA TS9050 series


Zawsze w zasięgu
Wszystkie najnowsze urządzenia PIXMA wyposażono w moduł Wi-Fi, który w połączeniu z najnowszą aplikacją Canon PRINT na system Android i iOS umożliwia bezprzewodowe drukowanie z komputera, smartfona czy tabletu. Dodatkowe funkcje łączności to m.in. Wi-Fi Direct¹ czy tryb Access Point, które pozwalają na bezpośrednie połączenie drukarki z urządzeniem mobilnym bez podłączenia do internetu.

Serie PIXMA TS9050 i PIXMA TS8050 posiadają funkcję Touch & Print, która za pomocą aplikacji Canon PRINT na urządzenia z Androidem umożliwia bezproblemowe drukowanie i skanowanie ze smartfonów i tabletów z funkcją NFC. Dodatkowo, urządzenia z serii PIXMA TS9050 posiadają wbudowany port sieci Ethernet, pozwalając na swobodne drukowanie i skanowanie z wielu komputerów podłączonych do sieci.

PIXMA TS9050, PIXMA TS8050 i PIXMA TS6050 posiadają dotykowy ekran LCD, z poziomu którego w prosty sposób można łączyć się z popularnymi usługami w chmurze. Aplikacja PIXMA Cloud link umożliwia szybkie drukowanie fotografii oraz udostępnianie dokumentów do przeglądania np. gdy użytkownik jest poza domem². Dla fanów serwisów społecznościowych, wybrane drukarki³ mogą bezpośrednio łączyć się z aplikacją Instagram™, dzięki czemu w każdym momencie można wydrukować zdjęcia, nawet w formacie 13x13 cm (5x5”) na nowym kwadratowym błyszczącym papierze fotograficznym Canon.

Nowoczesna, kompaktowa konstrukcja dla współczesnego domu
Nowe drukarki PIXMA charakteryzują się zupełnie nową, kompaktową konstrukcją, która dopasuje się charakterem do nowoczesnych wnętrz. Kontrastowe błyszczące i matowe elementy wykończenia w seriach PIXMA TS8050 i TS6050 przykuwają uwagę, a minimalizm urządzeń z serii PIXMA TS9050 przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych detali. Przedni panel z przejrzystym ekranem ułatwia dostęp do zaprojektowanego na nowo menu, które odzwierciedla układ funkcji i nawigację znaną z aplikacji Canon PRINT.

Szybki druk wysokiej jakości bez wychodzenia z domu
Serie PIXMA TS5050 i PIXMA TS6050 posiadają pięć oddzielnych zbiorników z atramentem, zapewniając szybki druk wysokiej jakości zarówno na standardowym, jak i fotograficznym papierze. Co więcej, wyposażone w dodatkowe zbiorniki z szarym i fotograficznym czarnym tuszem urządzenia serii PIXMA TS9050 i T8050 zapewniają jeszcze wyższą jakość drukowanych zdjęć i wyjątkową szczegółowość detali w czerni i zaciemnionych obszarach. Opcjonalne zbiorniki XL, dostępne dla wszystkich nowych modeli, pozwalają drukować jeszcze więcej, a możliwość indywidualnej wymiany zbiorników z kolorowymi tuszami ogranicza koszty eksploatacji.

Uwolnić kreatywność
Od doskonałej jakości fotografii przez dwustronnie drukowane dokumenty po personalizowane kartki okolicznościowe i kolorowanki/wycinanki dla dzieci – dzięki nowemu podajnikowi papieru urządzenia PIXMA obsługują szeroki zakres mediów o różnorodnych rozmiarach. Dodatkowo przednia taca papieru w modelach serii TS9050, TS8050 i TS6050 pozwala drukować jednocześnie na dwóch rodzajach nośnika, np. na standardowym papierze podawanym z przodu i papierze fotograficznym załadowanym do podajnika głównego. To znacząco ułatwia korzystanie z urządzenia i eliminuje konieczność zmiany nośnika, gdy chcemy wydrukować klasyczny dokument i fotografię w tym samym czasie. Serie PIXMA TS9050 i TS8050 dodatkowo drukują bezpośrednio na przystosowanych do tego płytach CD przez aplikację Canon PRINT.

Drukarki PIXMA TS9050, TS8050 i TS5050 posiadają czytnik kart SD, co pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci bez podłączenia do komputera. Dodatkowo drukarki z serii TS9050 umożliwiają nakładanie filtrów kreatywnych na zdjęcia z kart SD bezpośrednio z poziomu dużego 5-calowgo (12,6 cm) ekranu LCD.

PIXMA TS5050 - cechy kluczowe:

 • Kompaktowe, stylowe i ekonomiczne urządzenie wielofunkcyjne
 • Bezprzewodowe drukowanie z Wi-Fi, kart SD i aplikacji chmurowych
 • Ekran LCD 7,5 cm (3”) i przyjazny interfejs użytkownika
 • Zdjęcia 10x15 cm (4”x6”) bez obramowania w mniej niż 40 sekund
 • Integracja ze smartfonem i tabletem dzięki aplikacji Canon PRINT

PIXMA TS6050 - cechy kluczowe:

 • Szybkie urządzenie wielofunkcyjne
 • Bezprzewodowe drukowanie, skanowanie i kopiowanie dzięki Wi-Fi
 • Intuicyjna obsługa dzięki ekranowi dotykowemu 7,5 cm (3”)
 • Dostęp do usług chmurowych bezpośrednio z poziomu drukarki
 • Integracja ze smartfonem i tabletem dzięki aplikacji Canon PRINT

PIXMA TS8050 cechy kluczowe:

 • Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne z Wi-Fi
 • Doskonałej jakości zdjęcia bez wychodzenia z domu
 • Duży 10,8 cm (4,3”) ekran dotykowy i automatycznie odchylany panel
 • Funkcje Wi-Fi, NFC i obsługa kart SD
 • Integracja ze smartfonem i tabletem dzięki aplikacji Canon PRINT

PIXMA TS9050 cechy kluczowe:

 • Zaawansowane urządzenie do druku zdjęć w jakości zbliżonej do fotolabów
 • Wbudowana funkcja filtrów kreatywnych dla zdjęć z kart SD
 • Stylowa, kompaktowa obudowa
 • Intuicyjna obsługa Wi-Fi, urządzeń mobilnych i usług chmurowych
 • Funkcja NFC i obsługa kart SD


¹ Dla urządzeń z systemem Android
² Bezpośrednie skanowanie do chmury i poczty e-mail dostępne dla urządzeń z oryginalnymi tuszami
³ Serie TS9050, TS8050 i TS6050