Nowa seria Canon imagePRESS C850 – więcej możliwości i zastosowań dla biznesu

Warszawa, 23 września 2016 r. – Canon rozwija flagową serię urządzeń imagePRESS prezentując dwa nowe systemy druku cyfrowego – imagePRESS C850 i C750. Nowe urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach drukarni komercyjnych oraz wewnętrznych działów reprograficznych, które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę zastosowań druku cyfrowego i rozwijać prowadzoną działalność. imagePRESS C850 i C750 zapewniają stałą, wysoką jakość oraz wszechstronność zastosowań i wysoką produktywność.


Nowe urządzenia doskonale sprawdzą się w środowiskach drukujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie. Wykorzystanie innowacyjnych funkcjonalności pozwala zwiększyć produktywność, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprzętowych pomaga rozwijać potencjał biznesowy przedsiębiorstw w oparciu o:

  • Druk z prędkością 85/75 obrazów na minutę na mediach o gramaturze 220g/m² oraz większe możliwości druku na zróżnicowanych mediach o gramaturze do 300g/m².
  • Automatyczne dwustronne drukowanie.
  • Możliwość druku z nową liniaturą 190 linii na cal do produkcji obrazów w jakości zbliżonej do nowoczesnego druku offsetowego.
  • Półautomatyczną rejestrację arkuszy dla oszczędności czasu.
  • Dodatkowe, profesjonalne opcje finiszingu.
  • Nowe oprogramowanie PRISMAsync v5.0 dla zwiększenia wydajności pracy drukarni.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, powiedział: „Jako światowy lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań druku pragniemy inspirować naszych klientów do nieustannego rozwoju biznesu o nowe, kreatywne zastosowania. W ciągu dwóch ostatnich lat zainstalowaliśmy ponad 3000 urządzeń imagePRESS C800/700 u klientów z regionu EMEA, czym przyczyniliśmy się do rozwoju produktywności, jakości i elastyczności produkcji wielu przedsiębiorstw. Dlatego jesteśmy przekonani, że najnowsze modele imagePRESS, dając jeszcze większe możliwości w zakresie wydajności i nowych zastosowań produkcyjnych, przyniosą wymierne korzyści biznesowe i pomogą rozwinąć ofertę naszych klientów o nowe produkty i usługi”.

Urządzenia serii imagePRESS C850 zapewniają dostawcom usług druku szereg zaawansowanych możliwości, m.in. dwustronny druk bannerów, zadruk kopert i nowe zastosowania druku na podłożach fakturowanych. Możliwość druku na mediach o gramaturze od 52 do 300g/m² i szybkość produkcji nawet do 85 obrazów na minutę sprawiają, że modele C850/750 mogą z łatwością obsługiwać standardowe i zaawansowane zadania, takie jak produkcja broszur, zaproszeń, plakatów czy materiałów do korespondencji bezpośredniej.

Usprawnione funkcje obrazowania, możliwość druku z liniaturą 190 linii na cal oraz opracowany przez Canon toner Consistently Vivid (CV) zapewniają stałą, doskonałą jakość druku dużych partii bez względu na długość pracy urządzenia. Zwiększa to wydajność produkcji, a dodatkowo dzięki szybkiej, półautomatycznej technologii rejestracji arkuszy umożliwia precyzyjne pasowanie mediów w czasie zaledwie pięciu minut.

Nowe urządzenia imagePRESS zostały wyposażone m.in. w nowy trymer do przycinania broszur, dziurkacz GBC i opcje obróbki końcowej, co daje jeszcze większe możliwości w zakresie finiszingu. Dzięki nowym opcjom wykończeniowym klienci będą mogli także łatwo zintegrować trzyostrzowy trymer, oprawić ponad 200 stronnicowe publikacje, poddać różnorodnej obróbce końcowej ponad 100 stron, a także wykonywać okładki broszur czy oprawy spiralne.

imagePRESS C850/C750 to pierwsze z serii urządzenia integrujące się z kontrolerem Canon PRISMAsync w wersji 5.0, który poprawia użyteczność i optymalizuje codzienną pracę dostawców usług druku. Dodatkowo, dzięki mobilnej aplikacji można zdalnie zarządzać informacjami i powiadomieniami urządzenia, co szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających interwencji operatora.

Mark Lawn dodaje: „Niezależnie od tego, czy mówimy o wewnętrznych działach reprograficznych czy drukarniach komercyjnych, przedsiębiorcy potrzebują dziś urządzeń, które oferują szerokie możliwości rozwoju prowadzonej działalności. Nowe cyfrowe systemy druku Canon imagePRESS są łatwe w instalacji i płynnie integrują się z firmową infrastrukturą IT. Seria imagePRESS C850 wyznacza nowe kierunki rozwoju biznesowego opartego o druk cyfrowy, co daje nam pewność, że oddajemy w ręce naszych klientów rozwiązanie, które zapewnia szerokie możliwości produkcyjne i pozwala uwolnić potencjał druku w działalności biznesowej”.

Nowe urządzenia Canon imagePRESS C850/750 zostaną zaprezentowane po raz pierwszy podczas GraphExpo 2016. Sprzedaż w regionie EMEA rozpocznie się w październiku 2016 r.

Dalsze informacje