Nowa seria Canon imagePRESS C850 – więcej możliwości i zastosowań dla biznesu

Warszawa, 23 września 2016 r. – Canon rozwija flagową serię urządzeń imagePRESS prezentując dwa nowe systemy druku cyfrowego – imagePRESS C850 i C750. Nowe urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach drukarni komercyjnych oraz wewnętrznych działów reprograficznych, które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę zastosowań druku cyfrowego i rozwijać prowadzoną działalność. imagePRESS C850 i C750 zapewniają stałą, wysoką jakość oraz wszechstronność zastosowań i wysoką produktywność.

image1.jpegg


Nowe urządzenia doskonale sprawdzą się w środowiskach drukujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie. Wykorzystanie innowacyjnych funkcjonalności pozwala zwiększyć produktywność, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprzętowych pomaga rozwijać potencjał biznesowy przedsiębiorstw w oparciu o:

  • Druk z prędkością 85/75 obrazów na minutę na mediach o gramaturze 220g/m² oraz większe możliwości druku na zróżnicowanych mediach o gramaturze do 300g/m².
  • Automatyczne dwustronne drukowanie.
  • Możliwość druku z nową liniaturą 190 linii na cal do produkcji obrazów w jakości zbliżonej do nowoczesnego druku offsetowego.
  • Półautomatyczną rejestrację arkuszy dla oszczędności czasu.
  • Dodatkowe, profesjonalne opcje finiszingu.
  • Nowe oprogramowanie PRISMAsync v5.0 dla zwiększenia wydajności pracy drukarni.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, powiedział: „Jako światowy lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań druku pragniemy inspirować naszych klientów do nieustannego rozwoju biznesu o nowe, kreatywne zastosowania. W ciągu dwóch ostatnich lat zainstalowaliśmy ponad 3000 urządzeń imagePRESS C800/700 u klientów z regionu EMEA, czym przyczyniliśmy się do rozwoju produktywności, jakości i elastyczności produkcji wielu przedsiębiorstw. Dlatego jesteśmy przekonani, że najnowsze modele imagePRESS, dając jeszcze większe możliwości w zakresie wydajności i nowych zastosowań produkcyjnych, przyniosą wymierne korzyści biznesowe i pomogą rozwinąć ofertę naszych klientów o nowe produkty i usługi”.

Urządzenia serii imagePRESS C850 zapewniają dostawcom usług druku szereg zaawansowanych możliwości, m.in. dwustronny druk bannerów, zadruk kopert i nowe zastosowania druku na podłożach fakturowanych. Możliwość druku na mediach o gramaturze od 52 do 300g/m² i szybkość produkcji nawet do 85 obrazów na minutę sprawiają, że modele C850/750 mogą z łatwością obsługiwać standardowe i zaawansowane zadania, takie jak produkcja broszur, zaproszeń, plakatów czy materiałów do korespondencji bezpośredniej.

Usprawnione funkcje obrazowania, możliwość druku z liniaturą 190 linii na cal oraz opracowany przez Canon toner Consistently Vivid (CV) zapewniają stałą, doskonałą jakość druku dużych partii bez względu na długość pracy urządzenia. Zwiększa to wydajność produkcji, a dodatkowo dzięki szybkiej, półautomatycznej technologii rejestracji arkuszy umożliwia precyzyjne pasowanie mediów w czasie zaledwie pięciu minut.

Nowe urządzenia imagePRESS zostały wyposażone m.in. w nowy trymer do przycinania broszur, dziurkacz GBC i opcje obróbki końcowej, co daje jeszcze większe możliwości w zakresie finiszingu. Dzięki nowym opcjom wykończeniowym klienci będą mogli także łatwo zintegrować trzyostrzowy trymer, oprawić ponad 200 stronnicowe publikacje, poddać różnorodnej obróbce końcowej ponad 100 stron, a także wykonywać okładki broszur czy oprawy spiralne.

imagePRESS C850/C750 to pierwsze z serii urządzenia integrujące się z kontrolerem Canon PRISMAsync w wersji 5.0, który poprawia użyteczność i optymalizuje codzienną pracę dostawców usług druku. Dodatkowo, dzięki mobilnej aplikacji można zdalnie zarządzać informacjami i powiadomieniami urządzenia, co szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających interwencji operatora.

Mark Lawn dodaje: „Niezależnie od tego, czy mówimy o wewnętrznych działach reprograficznych czy drukarniach komercyjnych, przedsiębiorcy potrzebują dziś urządzeń, które oferują szerokie możliwości rozwoju prowadzonej działalności. Nowe cyfrowe systemy druku Canon imagePRESS są łatwe w instalacji i płynnie integrują się z firmową infrastrukturą IT. Seria imagePRESS C850 wyznacza nowe kierunki rozwoju biznesowego opartego o druk cyfrowy, co daje nam pewność, że oddajemy w ręce naszych klientów rozwiązanie, które zapewnia szerokie możliwości produkcyjne i pozwala uwolnić potencjał druku w działalności biznesowej”.

Nowe urządzenia Canon imagePRESS C850/750 zostaną zaprezentowane po raz pierwszy podczas GraphExpo 2016. Sprzedaż w regionie EMEA rozpocznie się w październiku 2016 r.

Dalsze informacje

imagePRESS C850 Zdjęcia

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.