Canon imageFORMULA ScanFront 400: wydajny skaner sieciowy

Warszawa, 20 września 2016 r. – Canon Europe prezentuje imageFORMULA ScanFront 400 - wydajny skaner sieciowy dla wymagających środowisk biznesowych, który został zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu zróżnicowanych dokumentów.


Wysoka szybkość i jakość
imageFORMULA ScanFront 400 umożliwia szybkie skanowanie dokumentów w różnych formatach, w tym A4, A5, wizytówek i paszportów. Działająca w oparciu o silniki ultradźwiękowe funkcja DFR¹ ułatwia skanowanie kopert, ulotek czy składanych dokumentów.

Kompaktowa konstrukcja sprawia, że nowy skaner można zainstalować w różnych działach firmy, np. jako urządzenie współdzielone w departamencie HR lub jako podręczny skaner w punkcie obsługi klienta w banku czy sklepie.

Prędkość skanowania wynosi do 45 stron na minutę, a do podajnika można jednorazowo załadować do 60 arkuszy. Dzięki temu, że dzienne obciążenie wynosi do 6 tys. stron, imageFORMULA ScanFront 400 bardzo dobrze sprawdzi się w wymagających środowiskach, gdzie dużo się skanuje.

Nowoczesne systemy skanowania
Dzięki zastosowaniu opartego na Linuxie, łatwego w obsłudze interfejsu oraz ekranu dotykowego o wielkości 10,1” imageFORMULA ScanFront 400 bardzo szybko skanuje i przesyła dokumenty. Urządzenie można podłączyć do sieci bezpośrednio, bez konieczności użycia komputera czy dodatkowego oprogramowania. Zabezpieczone skany w kilku prostych krokach mogą być przesyłane do poczty email, folderów sieciowych, serwerów FTP, pamięci USB, faksu czy drukarki.

Personalizowane przyciski można przypisać konkretnym użytkownikom czy zaprogramować ze względu na najczęściej wykorzystywane funkcje czy miejsca docelowe zapisu dokumentów, co pozwala jeszcze bardziej zoptymalizować powtarzalne procesy.

Bezpieczeństwo i integracja
Nowy skaner wykorzystuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa firmy Canon. Oprócz autoryzacji użytkownika bezpieczeństwo zapewniane jest także na poziomie samego urządzenia czy dokumentów. Obejmuje to bezpieczne logowanie za pomocą Active Directory lub LDAP, jak również bezpieczne przesyłanie plików przy użyciu protokołów FTPS/SMTPS i SFTP.

Skaner umożliwia stworzenie personalizowanego indeksu metadanych, które mogą być przesyłane razem z każdym skanowanym dokumentem, co ułatwia klasyfikację dokumentów i ich integrację z istniejącym systemem. Dostępna online aplikacja deweloperska SDK pozwala integratorom na tworzenie własnych dopasowanych do potrzeb wersji.

Tim Brosnihan, European Product Marketing Manager w Canon Europe, komentuje: „ Skaner imageFORMULA ScanFront 400 został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych środowiskach biznesowych. Jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, a jednocześnie zapewnia zaawansowane funkcje, które gwarantują niezawodność i wysoką jakość przetworzonych materiałów. Kompaktowe wymiary sprawiają, że to scentralizowane, sieciowe urządzenie może być bliżej klientów. Jednocześnie pozwala ograniczyć koszty związane z zakupem dodatkowych komputerów, licencji czy obsługi technicznej”.

W Polsce imageFORMULA ScanFront 400 będzie dostępny w sprzedaży poprzez sieć autoryzowanych Partnerów Canon z początkiem października.¹ Detekcja podwójnego podania arkusza z opcją ponowienia próby pobrania.