Canon XC15 – profesjonalna kompaktowa kamera 4K z interfejsem audio

Warszawa, 1 września 2016 r. – Canon zaprezentował dziś kompaktową kamerę XC15, która nagrywa w jakości 4K (UHD) i Full HD oraz umożliwia fotografowanie – doskonałe narzędzie pracy dla reporterów newsowych, niezależnych twórców i dokumentalistów. Najnowszy model oprócz funkcjonalności swojego poprzednika, modelu XC10, jest wyposażony w adapter mikrofonu z podwójnym wejściem XLR, stosowanym przy profesjonalnym nagrywaniu dźwięku, oraz posiada szybki autofocus i nową względem poprzednika możliwość rejestrowania w trybie 24 kl./s.

XC15


Łatwa integracja i rozbudowane opcje nagrywania
XC15 doskonale sprawdza się jako druga lub trzecia kamera na planie filmowym. Model ten ma możliwość nagrywania w trybie Canon Log i oferuje12-stopniowy zakres dynamiczny (800%), zapewniając tym samym maksymalną swobodę w postprodukcji. Nowa kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w standardzie UHD (3840 x 2160) 25p lub 24p na karty CFast 2.0™ z bitratem do 305Mb/s oraz Full HD na karty SD do 50Mb/s. Rejestrowanie obrazu 24p z możliwością bezpośredniego podglądu znacząco ułatwia pracę na planie, dając filmowcom możliwość łatwej integracji z materiałem nagranym inną kamerą. Praca migawki w trybie standardowym (czas ekspozycji) oraz kątowym dodatkowo usprawnia pracę na planie.

W odpowiedzi na potrzeby twórców
Reporterzy newsowi oraz twórcy filmowi, dla których jakość dźwięku w nagraniach jest równie istotna co obraz, wymagają od urządzeń rejestrujących coraz bardziej zaawansowanych funkcjonalności audio. XC15 posiada adapter mikrofonowy MA-400, który przy użyciu podwójnego wejścia XLR pozwala nagrywać doskonałej jakości dźwięk przy symetrycznym i niesymetrycznym ustawieniu mikrofonów, a także z liniowego wejścia audio.

Oprócz znakomitej jakości dźwięku, XC15 umożliwia tworzenie zdjęć na potrzeby publikacji online lub do druku. Kamera pozwala na przechwytywanie klatek z nagrań 4K (UHD) i zapisywanie ich jako zdjęć o rozdzielczości 8,29 megapiksela. Dodatkowo, kamerę wyposażono w rozbudowane funkcje autofokusa z opcją wykrywania twarzy.

Więcej szczegółów w słabym świetle
XC15 bardzo dobrze radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Szeroki zakres ISO (100-20000) sprawdzi się np. podczas relacji na żywo z zaciemnionych miejsc, a wbudowany filtr ND redukuje ilość światła wpadającego do kamery podczas nagrań w zbyt jasnych sceneriach. Matryca CMOS 1.0 i procesor obrazu DIGIC DV5 dają ogromne możliwości rejestrowania obrazu w najwyższej jakości i redukują szumy w nagraniach 4K, zapewniając jednocześnie małą głębią ostrości. XC15 posiada obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym oraz najlepszą w swojej klasie technologię stabilizacji obrazu Canon, która pozwoli uzyskać znakomite ujęcia w różnych sytuacjach – od ujęć portretowych po rozległe ujęcia krajobrazowe.

Kompaktowa i lekka konstrukcja
Kompaktowa konstrukcja i niewielka waga XC15 sprawiają, że nowa kamera doskonale nadaje się do rejestrowania materiałów informacyjnych, zwłaszcza gdy wymagane są ujęcia z różnej perspektywy czy z trudno dostępnych miejsc, jak np. wnętrza samochodu. Ergonomicznie zaprojektowany korpus kamery daje duży komfort operatorom, a obrotowy grip dodatkowo rozszerza możliwości nagrywania. XC15 posiada także odchylany wyświetlacz LCD, na którym z łatwością można śledzić nagrywaną scenę, podczas gdy wizjer zapewnia komfort pracy podczas nagrywania w mocno oświetlonych miejscach.

Rozbudowane opcje łączności
XC15 ma wbudowaną dwuzakresową łączność Wi-Fi dla trybu Live View i oferuje możliwość zdalnego sterowania kamerą za pomocą urządzeń mobilnych czy przez przeglądarkę.

XC15 – cechy kluczowe:

  • Filmy 4K i Full HD
  • Podwójne wyjście XLR do rejestracji dźwięku
  • Zaawansowane funkcje i łatwa integracja sprzętowa
  • Kompaktowa konstrukcja o ogromnych możliwościach
  • Łatwość obsługi