Firmy Canon i Axis informują o zmianie struktury sprzedaży i strategii marketingowej dla sieciowych produktów wideo i rozwiązań

Tokio, 7 września 2016 r. – Canon Inc. i Axis Communications AB poinformowały o zawarciu porozumienia, na mocy którego obie firmy wprowadzą zmiany w zakresie struktury sprzedaży i marketingu na większych rynkach regionalnych.

W regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i w Ameryce Północnej firma Axis przejmie odpowiedzialność za marketing i sprzedaż pełnego portfolio sieciowych produktów wideo i rozwiązań Canon. W regionie EMEA zmiany obowiązują od 1 września br., w Ameryce Północnej zostaną wprowadzone od 1 października br. W Japonii sprzedaż sieciowych produktów wideo Canon nadal prowadzona będzie przez Canon Marketing Japan, jednostkę która wykorzystując swoją rozbudowaną sieć sprzedaży i bazę klientów dodatkowo wspierać będzie sprzedaż produktów Axis w Japonii.

Wykorzystując potencjał marketingowy firmy Axis do rozwoju sprzedaży produktów marki Canon w Europie i Ameryce Północnej, Canon Europe i Canon U.S.A. zostaną jej wyłącznymi dostawcami w regionie EMEA oraz w Ameryce Płn. w zakresie sieciowych produktów wideo i rozwiązań. W regionie Azji i Pacyfiku Canon nadal przygląda się istniejącym możliwościom obsługi portfela produktów i rozwiązań sieciowych firmy.

Rynek kamer sieciowych wykazuje ogromny potencjał, dlatego Canon coraz mocniej zaznacza na nim swoją obecność. Od momentu przyjęcia firmy Axis do Canon Group w kwietniu 2015 r., obie firmy analizowały różne możliwości rozwoju i oferowania rozwiązań i sieciowych produktów wideo. Nowa struktura sprzedaży i strategia marketingowa, które wykorzystują mocne strony obu firm na największych regionalnych rynkach, zapewnia maksymalną synergię Canon- Axis.

Wsparcie i zaangażowanie Canon na rzecz klientów i partnerów pozostaje bez zmian. W ramach nowego modelu, partnerzy i klienci będą mogli korzystać z doświadczenia firmy Axis w obszarach, takich jak sprzedaż, marketing i wiedza technologiczna. Będą także mieli dostęp do szerszego portfolio produktów i rozwiązań od wiodącego na rynku dostawcy sieciowych kamer wideo.

Canon jest przekonany, że ten nowy model pozwoli obu firmom zwiększyć możliwości rozwoju na rynku sieciowych kamer, umacniając jednocześnie pozycję Canon Group, jako lidera branży.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.