Canon prezentuje obiektyw telewizyjny 4K UJ27x6.5B IESD

Warszawa, 6 września 2016 r. – Canon zaprezentował obiektyw telewizyjny UJ27x6.5B IESD do kamer z matrycą 2/3” o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście do nagrań w jakości 4K HDR (High Dynamic Range). Oferując najwyższą jakość obrazu 4K i 27-krotny zoom optyczny UJ27x6.5B IESD uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów telewizyjnych Canon.

UJ27x6.5B IESD_Slant.jpg

UJ27x6.5B IESD


Doskonała jakość obrazu powyżej 4K
UJ27x6.5B IESD dostarcza wyjątkową jakość nagrań wideo przewyższającą 4K. Wysoka rozdzielczość i kontrast dostępne są w całym zakresie kadru oraz na całej długości fal kanałów B, G, R, a także w pełnej częstotliwości obrazu od HDTV do 4K. Aby zapewnić ostrość podczas nagrywania scen o wysokim kontraście (np. podczas wydarzeń sportowych), nowy obiektyw jest wyposażony w elementy fluorytowe i soczewkę ze szkła UD ze specjalnymi powłokami Canon, które minimalizują efekty ducha i flary.

Wysoki współczynnik powiększenia dla elastycznej pracy
Profesjonalni operatorzy telewizyjni, niezależnie od tego czy pracują w studiu nagraniowym czy na zewnątrz, potrzebują uniwersalnego obiektywu, który pozwoli uchwycić różnorodne sceny. Bazując na opiniach nadawców telewizyjnych  i operatorów z całego świata, UJ27x6.5B IESD wyposażono w duży 27-krotny zoom optyczny – doskonały zarówno do szerokich ujęć z wydarzeń sportowych, jak i szczegółowych zbliżeń podczas nagrywania dynamicznych scen akcji. Obiektyw umożliwia także szybką zmianę punktu ostrości bez utraty kątów widzenia, a dzięki zaawansowanej technologii wewnętrznego systemu ostrzenia Canon, focus breathing został ograniczony do absolutnego minimum. Obiektyw posiada ponadto szeroki zakres ogniskowej 6,5-180 mm oraz wbudowany konwerter 2x, który daje możliwość zwiększenia zakresu ogniskowej przy zachowaniu jakości 4K.

Kompaktowa konstrukcja i łatwość obsługi
UJ27x6.5B IESD to najbardziej intuicyjny w obsłudze obiektyw do kamer z matrycą 2/3”. Dodatkowo, 20-pinowa złączka obiektywu zapewnia łatwą integrację z istniejącym środowiskiem produkcyjnym.

UJ27x6.5B IESD - cechy kluczowe:

  • Wysoka jakość optyczna 4K do produkcji telewizyjnych
  • Soczewka ze szkła UD i elementy fluorytowe redukujące dystorsję
  • Wysoki kontrast i ograniczenie efektu ducha dla ujęć HDR
  • Ograniczenie focus breathing dzięki technologii CAFS
  • Zoptymalizowana konstrukcja
Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.