Canon Europe Ltd. wprowadza rewolucyjną technologię druku wielkoformatowego z roli na rolę

Warszawa, 14 września 2016 r. – Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zaprezentował dziś rewolucyjną technologię druku UVgel – innowacyjne rozwiązanie utwardzania UV, które po raz pierwszy zostanie wykorzystane w zapowiadanej linii ploterów rolowych. Technologia UVgel zrewolucjonizuje pracę dostawców usług druku, zapewniając większą efektywność produkcji, podnosząc jakość druku i rozszerzając możliwości zadruku różnorodnych mediów przy zachowaniu niskich kosztów produkcji.

„Opracowanie tej rewolucyjnej technologii UVgel, zmieniającej zasady gry rynkowej to efekt owocnej współpracy pomiędzy klientami, resellerami i ekspertami Canon, a także wysokich nakładów na badania i rozwój”.” – powiedział Jeppe Frandsen, dyrektor Production Printing Group w Canon Europe. „Wyższa produktywność i szybszy zwrot z inwestycji to kluczowe potrzeby naszych klientów, dlatego opracowaliśmy technologię, która przesuwa granicę wydajności w produkcji wydruków z roli. Technologia UVgel pokonuje ograniczenia druku ekosolwentowego i lateksowego, umożliwiając nanoszenie atramentu na nośnik szybciej i z większą precyzją, co pozwala uzyskać zwiększoną przestrzeń barwną. To przełomowe rozwiązanie stanie się podstawą nowej serii ploterów rolowych, które umożliwią dostawcom usług druku zwiększenie produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Pierwsze urządzenia nowej generacji do druku z roli na rolę wyposażone w technologię UVgel zostaną zaprezentowane już wkrótce”.

Charakterystyka technologii UVgel:

  • Zupełnie nowa technologia żelowych, utwardzanych atramentów UV Canon, które utrwalają się natychmiast po kontakcie z podłożem, zapewniając precyzyjne nanoszenie atramentu przy dużych prędkościach druku.
  • Połączenie odwzorowania szerokiej przestrzeni barwnej znanej z atramentów solwentowych z korzystnymi dla środowiska rozwiązaniami technologii lateksowej i UV.
  • Ultracienka dyspersja atramentu z niemal niewidocznym profilem przy najniższym zużyciu atramentu, która redukuje koszty druku do 40% w stosunku do lateksu i ekosolwentu.

Wszystko to przekłada się na wydajny kosztowo, nietoksyczny i trwały druk w najwyższej jakości na niemal wszystkich elastycznych podłożach.

Innowacyjna technologia UVgel Canon wykorzystuje kilka nowych rozwiązań sprzętowych:

  • Głowica piezoelektryczna nowej generacji z opatentowaną technologią acoustic sampling, która monitoruje stan dysz w trakcie drukowania.
  • Unikatowy podsystem utwardzania UV LED działający niezależnie od głównego systemu drukującego zapewnia stałą precyzję w utwardzaniu każdej kropli atramentu, gwarantując jednorodność zadruku na całej powierzchni.
  • System UV oparty o źródło światła LED, który nie wymaga dodatkowego działania źródła ciepła na nośnik i pozwala z łatwością drukować na cienkich i wrażliwych na temperaturę mediach.
  • Ciągła kompensacja dysz w trakcie druku umożliwia drukowanie bez nadzoru operatora i redukuje straty mediów i atramentu.

„Nasza wizja rozwoju technologii druku wielkoformatowego skupia się na dostarczaniu rewolucyjnych rozwiązań, które pomogą rozwijać naszym klientom i partnerom ich biznes” – tłumaczy Jeppe Frandsen. „Dodatkowo rynek druku grafiki reklamowej, w tym materiałów ekspozycyjnych produkowanych na wielkoformatowych maszynach rolowych rośnie niezwykle dynamicznie¹. Do tego stopnia, że obecnie ponad 40% zamówień musi być wykonane w ciągu 24 godzin². To pokazuje, jak duże są oczekiwania klientów względem dostawców usług druku, a w konsekwencji – względem technologii. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie w rozwój nowoczesnych technologii produkcyjnych przekłada się na wzrost efektywności produkcji naszych partnerów biznesowych”.

Pierwszym urządzeniem do druku z roli na rolę wyposażonym w rewolucyjną technologię UVgel będzie 64-calowy ploter, którego premiera planowana jest na wiosnę 2017 r. Znaczące inwestycje w rozwój tej nowej technologii pokazują ogromne zaangażowanie Canon w rozwój oferty i potwierdzają silną pozycję firmy jako lidera na rynku Graphic Arts.

Frandsen podsumowuje: „Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zaprezentować tę przełomową technologię naszym klientom i partnerom z Europy podczas specjalnych pokazów”.¹ IT Strategies, Wide Format Ink Jet Graphics Summary 2015
² Wide Format Printing Critical Element in the Communications Mix, InfoTrends 2013