Atramentowy system do szybkiego druku na papierze ciętym Océ VarioPrint i300 w produkcji wysokiej jakości materiałów graficznych

Warszawa, 17 sierpnia 2016 r. – Wraz z premierą nowej funkcji ColorGrip dla atramentowej drukarki na papier cięty Océ VarioPrint i300, Canon Europe całkowicie zmienił oczekiwania klientów względem jakości druku atramentowego przy produkcji materiałów, takich jak książki, czasopisma i katalogi.

Menedżer produktu Canon odpowiadający za VarioPrint i300, Walter Young, powiedział: „Dostawcy usług druku, którzy widzieli rezultaty pracy VarioPrint i300 byli zdumieni jakością druku, jaką oferuje ten atramentowy system na papier cięty. Dzięki dodatkowej opcji ColorGrip maszyna jest w stanie wydrukować wysokiej jakości publikacje, takie jak książki i czasopisma, będąc jednocześnie wydajnym rozwiązaniem do produkcji dobrych jakościowo materiałów z obszaru marketingu bezpośredniego”.

„Wielu naszych klientów nie wierzyło, że drukarka atramentowa nadaje się do ich zastosowań do chwili, w której zobaczyli pracę i rezultaty jakie oferuje ten system. Nawet sceptycy dostrzegli, że dzięki wysokiej jakości wydruku urządzenia te stały się realną alternatywą dla druku offsetowego, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet szybkiego druku atramentowego ze zintegrowanym finiszingiem”.

System VarioPrint i300 międzynarodowej publiczności zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów drupa 2016, po wprowadzeniu urządzenia na niektórych rynkach geograficznych wiosną 2015 roku. Trzynastu klientów od razu złożyło zamówienia, rozszerzając tym samym bazę użytkowników tej przełomowej technologii o nowe regiony i profile działalności, gdzie wymagane są wysokiej jakości materiały graficzne.

Dla niemieckiej firmy Borek Media GmbH, która specjalizuje się w marketingu bezpośrednim, VarioPrint i300 to pierwsza inwestycja w system atramentowy. Właściciel firmy, Henning Borek, powiedział: „Gdy odwiedziliśmy targi drupa cztery lata temu, technologia atramentowa nie osiągnęła tego poziomu jakościowego, który spełniałby wymogi naszych klientów. Gdy po raz pierwszy zetknęliśmy się nowym systemem Océ VarioPrint i300 na początku 2015 roku, stało się dla nas jasne, że druk atramentowy to kierunek na przyszłość. Rok później, po bliższych rozmowach zarówno z naszymi klientami, by określić wartość dodaną tego typu urządzeń, jak i z firmą Canon na temat możliwości wykorzystania nowej maszyny w ramach rozwoju prowadzonej przez nas działalności, nadszedł moment, by podjąć dalsze działania”.

Pierwsze zamówienie na system VarioPrint i300 podczas targów drupa przyszło z Turcji, z firmy UzunDijitalMatbaa z siedzibą w Ankarze. Z kolei zamówienie złożone przez norweskiego klienta, firmę LOS będzie pierwszą instalacją w Skandynawii. Klienci z Holandii i Niemiec, rynków, na których VarioPrint i300 odniósł dotychczas największy sukces, zamówili kolejne sześć maszyn, zaś firma Signature Gifts jest drugim klientem z Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na wdrożenie systemu.

Możliwości zastosowania maszyny VarioPrint i300 do wysokiej jakości druku książek w kolorze potwierdza zamówienie złożone przez firmę Signature Gifts z Wielkiej Brytanii, która planuje zastosować system do produkcji spersonalizowanych książek dla dzieci. Współwłaściciel firmy, Kevin Spindler, zauważył: „VarioPrint i300 nadaje się idealnie do naszej działalności – oferuje dużą szybkość przy zachowaniu wysokiej jakości druku. Biorąc pod uwagę, że każdy produkowany przez nas egzemplarz jest unikatowy, istotne znaczenie mają krótkie serie produkcyjne. Dzięki firmie Canon mamy dostęp do czołowych innowacji od sprawdzonego dostawcy i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, które przyniesie nam nowe urządzenie”.

Peter Wolff, Senior Director for Commercial Printers & Production CRD, powiedział: „Gdy wprowadzaliśmy na rynek VarioPrint i300 na początku 2015 roku wiedzieliśmy, że atramentowa maszyna drukująca z arkuszowym podawaniem papieru była przełomową koncepcją, która stworzy nową kategorię na rynku. Wielu klientów już czerpie korzyści biznesowe z faktu, że zdecydowali się na jej instalację jako jedni z pierwszych”.

„Dzięki wprowadzeniu opcji ColorGrip, dalszym ulepszeniom w zestawie atramentów oraz dwóm nowym opcjom finiszingu jesteśmy w stanie pokazać dostawcom usług druku, że nadszedł czas druku atramentowego, który jest w stanie konkurować z offsetem”.

Dalsze informacje