Więcej opcji łączności od Canon: karta Wi-Fi W-E1

Warszawa, 26 sierpnia 2016 r. – Canon prezentuje kartę Wi-Fi W-E1, która dedykowana jest do pracy z lustrzankami EOS 7D Mark II¹, EOS 5DS¹ i EOS 5DS R¹. Pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z kompatybilnych lustrzanek² do komputerów i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Umożliwia również pracę zdalną, która sprawdzi się podczas fotografowania krajobrazów czy dzikiej przyrody.

Wi-Fi Adapter W-E1_FRT.jpg


Karta Wi-Fi W-E1 ma rozmiar karty SD i może być wykorzystana w kompatybilnych lustrzankach EOS, które posiadają dwa gniazda karty². Dzięki niej można będzie przeglądać zdjęcia na tablecie czy komputerze, publikować w Internecie bezpośrednio z urządzeń mobilnych czy zapisać kopię będąc poza studiem.

Zdalne fotografowanie
Karta Wi-Fi W-E1 pozwoli na zdalne sterownie aparatem z urządzenia mobilnego za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect lub z komputera PC i Mac przy użyciu oprogramowania EOS Utility (odległość do 10 metrów). Jest to rozwiązanie m.in. dla fotografów dzikiej przyrody, czy zajmujących się fotografią studyjną. Użytkownik zyska zdalny podgląd i będzie mógł sterować migawką oraz zmienić ustawienia, takie jak ekspozycja czy punkt ostrości.

W zestawie z EOS 7D Mark II
Canon stale rozwija możliwości swoich produktów także w zakresie łączności, dlatego od końca października br. karta Wi-Fi W-E1 będzie dołączana do lustrzanek EOS 7D Mark II. Pozwoli to na zdalną kontrolę nad aparatem i umożliwi pobieranie zdjęć i filmów mp4 niezależnie od miejsca.

Karta Wi-Fi W-E1 – kluczowe cechy:

  • Fotografowanie z odległości do 10 m z wykorzystaniem Wi-Fi.
  • Zdalny tryb Live View umożliwiający podgląd obrazu rejestrowanego przez aparat.
  • Przesyłanie zdjęć i filmów do komputerów PC/Mac lub zgodnych urządzeń mobilnych.
  • Możliwość połączenia bezpośredniego lub przez istniejącą sieć.


¹ Wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Firmware dla EOS 7D Mark II będzie dostępny we wrześniu 2016 r., a dla EOS 5DS i EOS 5DS R w listopadzie 2016 r..
² Ze zaktualizowanym oprogramowaniem.
Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.