Projektor Canon XEED 4K501ST: nowe możliwości w zakresie instalacji

Warszawa, 20 lipca 2016 r. – Canon Europe zaprezentował dziś projektor XEED 4K501ST – najnowszy model z serii urządzeń instalacyjnych 4K, który jest rozbudowaną wersją modelu XEED 4K500ST.

Projektor XEED 4K501ST oferuje zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu, dzięki czemu zapewnia wysoką rozdzielczość i jakość obrazu. Połączenie dobrych parametrów oraz lekkiej i kompaktowej konstrukcji sprawia, że model ten może być wykorzystywany do wyświetlania symulacji oraz projekcji w środowiskach wystawienniczych. Nowy projektor posiada gniazdo HDMI 2.0, które pozwala na płynną projekcję obrazu 4K za pomocą jednego kabla.

Dzięki możliwości wyświetlania najwyższej jakości obrazu 4K Ultra Blu-ray, projektor XEED 4K501ST znakomicie sprawdza się w środowiskach konferencyjnych, np. podczas sympozjów medycznych, wydarzeń teatralnych czy innych pokazów artystycznych. Łącze HDMI 2.0 pozwala odtwarzać płynny obraz 4K z szybkością 60 kl./s. a zgodność z najnowszym mechanizmem HDCP 2.2 zabezpiecza przesyłanie treści w wysokiej rozdzielczości z nieautoryzowanych kopii.

Projektor XEED 4K501ST oferuje jasność 5000 lumenów w całym zakresie ogniskowej i został wyposażony w panel LCOS o rozdzielczości 4096 x 2400, który pozwala uzyskać obraz w jakości wyższej niż cyfrowy materiał kinowy 4K. Dodatkowo najnowszy system optyczny Canon AISYS (Aspectual Illumination System) zapewnia większy kontrast i głębokie, czyste kolory oraz doskonałą ostrość przy reprodukcji czerni.

Andreas Herrnböck, menedżer ds. rozwoju projektorów w dziale komunikacji wizualnej, powiedział: „Zeszłoroczna premiera modelu XEED 4K500ST była pierwszym poważnym krokiem na drodze do osiągnięcia pozycji lidera w segmencie projektorów 4K w klasie 5000-10000 lumenów. Dzisiejsza prezentacja modelu XEED 4K501ST otwiera przed nami nowe możliwości technologiczne, które pozwalają rozwijać nasze produkty w tym segmencie i oferować klientom innowacyjne zastosowania projekcyjne. Wykorzystując zaawansowane rozwiązania, takie jak gniazdo HDMI z mechanizmem HDCP 2.2, zapewniamy instalatorom i integratorom nie tylko wyjątkową jasność i rozdzielczość obrazu, ale także szeroki zakres opcji łączności odpowiadających wymaganiom różnorodnych środowisk instalacyjnych”.

Model XEED 4K501ST jest objęty 3-letnią gwarancją na darmową wymianę lampy w razie awarii. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji i jest atrakcyjną propozycją do wyjątkowo szerokiej gamy zastosowań.

XEED 4K501ST będzie dostępny w sprzedaży w październiku 2016 r.

Dalsze informacje