Zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne Canon dla nowoczesnych środowisk biurowych

Warszawa, 18 lipca 2016 r. – Firma Canon zaprezentowała nową serię urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER ADVANCE C5500. Linia ta składa się z pięciu kolorowych modeli A3 – imageRUNNER ADVANCE C5535, C5535i, C5540i, C5550i i C5560i – które, wykorzystując systemy obiegu dokumentów i intuicyjną obsługę, pomagają zwiększać produktywność i ograniczać koszty związane z drukiem w nowoczesnych środowiskach biurowych. Premierowe produkty posiadają wspólną platformę programistyczną, co przekłada się na zwiększenie użyteczności i większą funkcjonalność w zakresie zarządzania drukiem.

image1.jpg

Łatwiejsza obsługa
Nowe urządzenia zostały wyposażone z duży, ekran dotykowy o wysokiej czułości, którego ustawienia można dopasować do potrzeb konkretnych użytkowników czy wymogów prowadzonej działalności biznesowej. Interfejs użytkownika i zaawansowane możliwości personalizacji urządzenia będą takie same we wszystkich kolejnych modelach serii imageRUNNER ADVANCE. Dzięki temu obsługa urządzeń dostępnych w ramach firmowej floty będzie łatwiejsza i lepiej dopasowana do potrzeb użytkowników.

Zwrot z inwestycji
Modele z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 wyróżniają się najbardziej rozbudowanymi możliwościami w tej klasie urządzeń i pozwalają zwiększyć wydajność organizacji. Oprogramowanie Universal Login Manager łączy kontrolę dostępu do określonych funkcji i autoryzację użytkownika ze szczegółowym raportowaniem dot. druku. Pozwala to znacząco ograniczyć koszy związane z produkcją firmowych dokumentów. Nowe urządzenia mogą także zostać zintegrowane z opcjonalnym oprogramowaniem Canon uniFLOW, czyli skalowalnym rozwiązaniem do zarządzania flotą urządzeń, drukowaniem, ale także z rozwiązaniami wspierającym skanowanie.

Płynna integracja z aplikacjami biznesowymi czy chmurą sprawia, że seria imageRUNNER ADVANCE C5500 dopasowuje się do istniejących procesów i standardów oraz pracy mobilnej.

Bezproblemowe, inteligentne, cyfrowe
Efektywne zarządzanie informacjami i dokumentami w firmach staje się coraz ważniejsze, dlatego urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 zostały zaprojektowane z myślą o wspieraniu procesu cyfryzacji. Nowe drukarki wielofunkcyjne łączą szybkie skanowanie z możliwością zapisu cyfrowych dokumentów do popularnych formatów, takich jak PDF (z możliwością przeszukiwania), Microsoft® Word czy Microsoft® PowerPoint. Jednoprzebiegowy, dwustronny podajnik dokumentów o pojemności do 150 arkuszy zapewnia szybkie przetworzenie plików i ich cyfryzację nawet w środowiskach biznesowych o największym obłożeniu.

Doświadczenie firmy Canon w zakresie tworzenia technologii optycznych, wykorzystywanych w sprzęcie foto–wideo zapewnia wysoką jakość obrazu. Technologia V² (Vivid & Vibrant) oferuje wierną reprodukcję kolorów na szerokiej gamie mediów, nawet przy wyższych nakładach. Dodatkowo dzięki szerokim możliwościom finiszingu dokumenty będą spełniać najwyższe standardy.

Dan Woodstock, Project Manager, Canon Europe komentuje: „Seria imageRUNNER ADVANCE C5500 została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu szybkiego zwrotu z inwestycji. Jest to możliwe dzięki ograniczeniu do minimum konieczności serwisowania i obsługi przy jedoczesnym zwiększeniu produktywności. Prawdziwa wartość druku w środowiskach biznesowych oznacza możliwość intuicyjnego tworzenia, zarządzania i swobodnego przepływu dokumentów i informacji w ramach organizacji. Nowa seria urządzeń wprowadza wspólną platformę programistyczną, która pozwoli ograniczyć wewnętrzne procesy administracyjne, czas i nakład pracy, a także zapewni użytkownikom dostęp do cyfrowych technologii i rozwiązań, jakich potrzebują, by pracować jeszcze wydajniej”.

Wydajne rozwiązania
Podajnik o pojemności do 6350 arkuszy pozwala wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu papieru, a dzięki powiadomieniom dotyczącym statusu można na bieżąco monitorować pracę urządzenia. Modele z najnowszej serii imageRUNNER ADVANCE wyposażono także w technologię, pozwalającą na automatyczną aktualizację oprogramowania, aby zapewnić stałą optymalizację wydajności. Dodatkowo, narzędzia do zarządzania flotą pozwalają na scentralizowaną kontrolę wszystkich drukarek w firmie, ułatwiają aktualizacje oraz umożliwiają zdalne wyłączenie nieaktywnych urządzeń. Odczyty liczników mogą być dokonywane zdalnie, możliwe jest także zarządzanie książkami adresowymi i sterownikiem drukarki. W połączeniu z usługami zarządzania drukiem Canon można na bieżąco optymalizować dostępną infrastrukturę druku i związane z nią procesy biznesowe, co przekłada się na obniżenie kosztów oraz zwiększenie produktywności pracy.

Urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 będą dostępne w Europie od 1 września 2016 r.

Więcej informacji o nowych produktach dostępnych jest na stronie Canon poświęconej serii imageRUNNER ADVANCE C5500.

Kluczowe cechy:

imageRUNNER ADVANCE C5535

 • 35 str./min
 • Pokrywa oryginałów
 • UFRII

imageRUNNER ADVANCE C5535i

 • 35 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS

imageRUNNER ADVANCE C5540i

 • 40 str./min
 • Single pass DADF
 • UFRII, PCL i PS

imageRUNNER ADVANCE C5550i

 • 50 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS

imageRUNNER ADVANCE C5560i

 • 60 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS
Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.