Londyńskie Muzeum Wiktorii i Alberta wybrało kamery sieciowe Canon do ochrony bezcennych kolekcji

Warszawa, 16 czerwca 2016 r. – Firma Canon poinformowała, że władze londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta wybrały kamery do monitoringu Canon, jako część nowego systemu dozoru, który ma służyć ochronie bezcennych dzieł sztuki. Kolekcje i eksponaty znajdujące się w muzeum to jedne z najcenniejszych światowych dzieł sztuki i designu, dlatego ich odpowiednie zabezpieczenie i stały monitoring to kluczowe wyzwania stojące przed władzami instytucji. Obecnie w muzeum zainstalowanych jest 66 sieciowych kamer Canon, w tym 14 modeli VB-H630D i 52 modele VB-H730F. W najbliższych latach ich liczba ma się zwiększyć.

image2.jpg
image1.jpg

Muzeum Wiktorii i Alberta to jedno z najważniejszych muzeów w Londynie i największe światowe muzeum sztuki i designu. Do dyspozycji odwiedzających jest ponad 145 galerii, które zajmują blisko 12,5 arów powierzchni. Znajdują się tam najcenniejsze kolekcje światowych dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego. Odbywająca się niedawno wyjątkowa wystawa indyjskiej biżuterii pod nazwą Bejewelled Treasures byłą pierwszą wystawą chronioną przez kamery do monitoringu Canon. Rozmieszczenie biżuterii w ciemnych pomieszczeniach wykorzystujących pojedyncze reflektory sprawiało, że zainstalowane kamery musiały odznaczać się doskonałej jakości obrazem w trudnych warunkach oświetleniowych. Udana współpraca Canon i V&A sprawiła, że władze muzeum zdecydowały na instalację kamer japońskiego producenta w całym budynku, także w pomieszczeniach niedostępnych dla odwiedzających czy miejscach monitorujących obszary graniczne, takie jak np. dach. Zakończenie instalacji planowane jest na 2019 rok.

Erik Vieira, Senior Security Manager, Muzeum Wiktorii i Alberta, mówi: „Nasz dotychczasowy system monitoringu analogowego nie był w stanie zapewnić obrazu wysokiej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się na wybór monitoringu w systemie IP. Aby przetestować możliwości sprzętu oferowanego przez różnych dostawców, zainstalowaliśmy trzy kamery na gmachu muzeum. Kamery Canon okazały się bezkonkurencyjne zarówno pod względem jakości, jak i możliwości analitycznych jakie zapewnia wbudowane rozwiązanie VMS Wavestore. Byliśmy pod wrażeniem tego, jak ogromne możliwości zapewniają kamery Canon w zakresie np. analizy liczby osób odwiedzających wystawę czy sposobu monitorowania ruchu odwiedzających sale galerii”.

Dotychczasowa współpraca Muzeum Wiktorii i Alberta z firmą Canon przebiegała znakomicie, dlatego władze instytucji z optymizmem patrzą na rozwój inwestycji i instalację innowacyjnych rozwiązań w całym budynku. „Podczas pierwszego etapu inwestycji Canon wspierał nas na każdym kroku. Specjaliści firmy doskonale rozumieli nasze wymagania i potrzeby, dlatego cały proces przebiegł bardzo płynnie. Z niecierpliwością czekamy na instalację kolejnych kamer sieciowych Canon i aktualizację systemu na terenie całego obiektu muzeum V&A„ – dodaje Erik Vieira. Dzięki zastosowaniu szerokokątnych modeli VB-H630D i VB-H730F, które są w stanie monitorować duże powierzchnie muzeum, można będzie ograniczyć liczbę urządzeń potrzebnych do zabezpieczenia tego samego obszaru nawet o 25 proc.

Joe White, Business Development Manager, Canon UK, dodaje: „Niezmiernie cieszymy się z sukcesu, jakim zakończyła się instalacja kamer w tak znakomitej instytucji. Tym bardziej, że jak do tej pory doskonałej jakości obraz z kamer pomógł policji w ustaleniu sprawców drobnych kradzieży, które wydarzyły się w okolicach muzeum. To tylko jeden z wielu przykładów zastosowań sieciowych rozwiązań Canon. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy wdrożenia”.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.