hdbook, czyli wysokiej jakości fotoksiążka od Canon

Warszawa, 24 maja 2016 r. – Firma Canon wprowadziła w Polsce najnowszą platformę do produkcji wysokiej jakości fotoksiążek - hdbook. Dzięki temu klienci będą mogli samodzielnie zaprojektować i zamówić personalizowany album ze zdjęciami.


„Z jednej strony nasze fotoksiążki wyróżnia doskonała jakość druku, z drugiej – najwyższa precyzja wykonania całej publikacji. To dwa najważniejsze kryteria, które mają ogromne znaczenie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych fotografów. Fotoksiążka to wspaniały sposób na utrwalenie wspomnień, pamiątka niezapomnianych chwil, ale także narzędzie do wykorzystania w profesjonalnej branży foto” – komentuje Adam Młynarczyk, Business Project Manager, Canon Polska.

Wykorzystując ogromne doświadczenie w zakresie profesjonalnego druku i tworzenia oprogramowania do zaawansowanej edycji fotografii, Canon stworzył intuicyjną aplikację do samodzielnego przygotowania fotoksiążek. Aplikacja łączy zaawansowane zaplecze technologiczne z intuicyjną i łatwą nawigacją. Dzięki temu użytkownik – krok po kroku – zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia hdbook’a. Aplikację do projektowania fotoksiążek można pobrać za pośrednictwem strony www.cyfrowe.pl/hdbook - partnera Canon.

Personalizowany hdbook krok po kroku
Moda na fotoksiążki przyszła do nas z Europy zachodniej. Jednak oprócz wartości estetycznej i pamiątkowej, projektowanie hdbooka jest fantastyczną zabawą, która pozwala realizować twórczą wizję i wykazać się kreatywnością. W erze rozwoju cyfrowej fotografii domowe archiwa zdjęciowe zwykle pękają w szwach. Dlatego pracując nad fotoksiążką warto zacząć od wybrania tylko tych zdjęć, które rzeczywiście powinny pojawić się w publikacji. Na tym etapie najlepiej także zdefiniować format hdbook’a. Canon oferuje A3 lub A4 w orientacji poziomej, format A4 w orientacji pionowej, bądź kwadrat o rozmiarach 21 x 21 cm lub 30 x 30 cm. W zależności od podejmowanego tematu zdjęcia warto posegregować tematycznie lub chronologicznie i przemyśleć koncepcję ułożenia jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia kompozycji.

Po zainstalowaniu aplikacji Canon do tworzenia hdbook’ów na komputerze (www.cyfrowe.pl/hdbook) wystarczy podążać za podpowiedziami na ekranie. Należy wybrać nowy projekt, odpowiedni format i dodać zdjęcia lub galerie fotografii, które wykorzystywane będą w projekcie. Następnie należy zdefiniować ile stron powinien mieć hdbook. Kolejne etapy to już kreatywna praca: wybór tła, zabawa z układaniem zdjęć i formatami. Tu praktycznie nie ma ograniczeń. Aplikacja Canon pozwala na skorzystanie zarówno z intuicyjnego kreatora: w tym wypadku program automatycznie dopasuje wybrane zdjęcia i zaproponuje układ. Można także przygotować projekt w pełni samodzielnie – wówczas otrzymujemy dużo więcej opcji edycji, które z pewnością zainteresują profesjonalnych fotografów. Ostatnim etapem tego procesu jest finalne zatwierdzenie projektu, złożenie zamówienia i dokonanie płatności online. Gotowy hdbook zostanie dostarczony przesyłką kurierską pod wskazany adres, ale możliwy jest także odbiór osobisty w stacjonarnych sklepach Cyfrowe.pl.

Sprawdzona technologia, wysoka jakość
Do druku hdbook’ów wykorzystywane jest urządzenie Canon DreamLabo 5000, czyli najbardziej zaawansowana produkcyjna drukarka fotograficzna w ofercie firmy. Urządzenie pracuje w oparciu o zestaw siedmiu atramentów barwnikowych i technologię głowicy FINE, dzięki którym zdjęcia są szczegółowe i wiernie odwzorowane. W swoich fotoksiążkach Canon stosuje płaskie łączenia stron, co ma ogromy wpływa na wrażenia wizualne i odbiór wydrukowanego hdbook’a. Dzięki temu możliwa jest ekspozycja dużych fotografii na dwóch sąsiednich stronach. Fragmenty znajdujące się przy wewnętrznych krawędziach stron będą zawsze widoczne.

Szczegółowe informacje na temat oferty Canon hdbook dostępne są na stronie www.cyfrowe.pl/hdbook.