Canon rozszerza zakres zastosowań systemów produkcyjnych imagePRESS C10000VP i C8000VP o podajniki banerów firmy BDT Print Media

Warszawa, 1 czerwca 2016 r. – Canon Europe we współpracy z partnerem BDT Print Media GmbH – niemiecką firmą specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań wspomagających obsługę mediów – prezentuje zintegrowane rozwiązanie do kolorowych urządzeń Canon imagePRESS C10000VP i C8000VP, które umożliwi produkcję materiałów w formacie banerów w wysokich nakładach.

image1.jpg

Integracja podajników BDT serii VX z szybkim systemem produkcyjnym imagePRESS pozwoli firmie Canon dostarczać klientom rozwiązania do obsługi banerów w wysokich nakładach. Ten krok znacznie rozszerzy zakres możliwości produkcyjnych drukarek Canon o nowe zastosowania, m.in. produkcję obwolut książkowych, 6-stronnicowych folderów A4, broszur w formacie A4R, kalendarzy czy plakatów.

Prezentacja zintegrowanego systemu imagePRESS C10000VP i podajnika BDT serii VX odbędzie się w strefie Canon (Hall 8a, Stoisko B50) podczas targów drupa 2016 (sekcja Wydawnicza). Odwiedzjący będą mogli przyjrzeć się procesowi tworzenia zróżnicowanych zastosowań banerów, w tym także produkcji okładek książkowych.

Podajnik banerów BDT serii VX osiąga pojemność do 500 mm arkuszy i może obsługiwać nośniki w rozmiarze od 60 do 350 gsm (gramów/m²) i długości do 762 mm. Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię Tornado do obsługi mediów, m.in. sortowania, układania, przenoszenia, zapewniając niezawodną obsługę szerokiej gamy nośników, w tym papierów powlekanych i niepowlekanych, tablic, podłoży fakturowanych i syntetycznych. Dla zwiększenia produktywności i ograniczenia przestojów, wybrane parametry podajnika (np. dla powtarzalnych procesów) można programować i zapisywać w pamięci urządzenia.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, powiedział: „Od premiery urządzenia imagePRESS C10000VP jesienią 2015 r. zainstalowaliśmy ponad 120 tych urządzeń u dostawców usług druku na terenie całej Europy. Dzięki wyjątkowej jakości druku i produktywności nasi klienci odczuwają wymierne korzyści biznesowe. Rozmawiając z właścicielami punktów usługowych i obserwując potrzeby samych klientów, zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na obsługę mediów o dużych formatach. Dlatego dzięki współpracy z naszym partnerem firmą BDT będziemy mogli oferować naszym klientom rozwiązania technologiczne, pozwalające im rozwijać swój biznes zarówno teraz, jak i w przyszłości. To doskonały przykład na to, jak Canon dostarczając inteligentne rozwiązania, reaguje na zmieniające się trendy rynkowe i dąży do zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów w celu podniesienia osiąganej przez nich efektywności”.

Ralf Hipp, CEO, BDT Print Media, powiedział: „Współpraca z Canon przy integracji urządzeń była niezwykle inspirująca. Łącząc nasze siły w tym zakresie, jesteśmy w stanie oferować dotychczasowym i nowym klientom wyjątkowo elastyczne, wydajne i zintegrowane rozwiązanie druku, obsługujące szeroki zakres nośników w różnych formatach”.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.