Canon rozszerza zakres zastosowań systemów produkcyjnych imagePRESS C10000VP i C8000VP o podajniki banerów firmy BDT Print Media

Warszawa, 1 czerwca 2016 r. – Canon Europe we współpracy z partnerem BDT Print Media GmbH – niemiecką firmą specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań wspomagających obsługę mediów – prezentuje zintegrowane rozwiązanie do kolorowych urządzeń Canon imagePRESS C10000VP i C8000VP, które umożliwi produkcję materiałów w formacie banerów w wysokich nakładach.

Integracja podajników BDT serii VX z szybkim systemem produkcyjnym imagePRESS pozwoli firmie Canon dostarczać klientom rozwiązania do obsługi banerów w wysokich nakładach. Ten krok znacznie rozszerzy zakres możliwości produkcyjnych drukarek Canon o nowe zastosowania, m.in. produkcję obwolut książkowych, 6-stronnicowych folderów A4, broszur w formacie A4R, kalendarzy czy plakatów.

Prezentacja zintegrowanego systemu imagePRESS C10000VP i podajnika BDT serii VX odbędzie się w strefie Canon (Hall 8a, Stoisko B50) podczas targów drupa 2016 (sekcja Wydawnicza). Odwiedzjący będą mogli przyjrzeć się procesowi tworzenia zróżnicowanych zastosowań banerów, w tym także produkcji okładek książkowych.

Podajnik banerów BDT serii VX osiąga pojemność do 500 mm arkuszy i może obsługiwać nośniki w rozmiarze od 60 do 350 gsm (gramów/m²) i długości do 762 mm. Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię Tornado do obsługi mediów, m.in. sortowania, układania, przenoszenia, zapewniając niezawodną obsługę szerokiej gamy nośników, w tym papierów powlekanych i niepowlekanych, tablic, podłoży fakturowanych i syntetycznych. Dla zwiększenia produktywności i ograniczenia przestojów, wybrane parametry podajnika (np. dla powtarzalnych procesów) można programować i zapisywać w pamięci urządzenia.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, powiedział: „Od premiery urządzenia imagePRESS C10000VP jesienią 2015 r. zainstalowaliśmy ponad 120 tych urządzeń u dostawców usług druku na terenie całej Europy. Dzięki wyjątkowej jakości druku i produktywności nasi klienci odczuwają wymierne korzyści biznesowe. Rozmawiając z właścicielami punktów usługowych i obserwując potrzeby samych klientów, zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na obsługę mediów o dużych formatach. Dlatego dzięki współpracy z naszym partnerem firmą BDT będziemy mogli oferować naszym klientom rozwiązania technologiczne, pozwalające im rozwijać swój biznes zarówno teraz, jak i w przyszłości. To doskonały przykład na to, jak Canon dostarczając inteligentne rozwiązania, reaguje na zmieniające się trendy rynkowe i dąży do zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów w celu podniesienia osiąganej przez nich efektywności”.

Ralf Hipp, CEO, BDT Print Media, powiedział: „Współpraca z Canon przy integracji urządzeń była niezwykle inspirująca. Łącząc nasze siły w tym zakresie, jesteśmy w stanie oferować dotychczasowym i nowym klientom wyjątkowo elastyczne, wydajne i zintegrowane rozwiązanie druku, obsługujące szeroki zakres nośników w różnych formatach”.