Canon Europe ogłasza partnerstwo z Plockmatic Group, dostawcą rozwiązań do finiszingu

Warszawa, 1 czerwca 2016 r. – Canon Europe rozszerza ofertę zintegrowanych rozwiązań do finiszingu dla druku produkcyjnego, podpisując umowę o partnerstwie ze szwedzką firmą Plockmatic Group. Dzięki tej współpracy Canon będzie mógł jeszcze efektywniej wspierać dostawców usług druku (PSP) w zakresie produkcji wysokiej jakości materiałów.

W ramach umowy partnerskiej dostępne będą dwa urządzania Plockmatic – LM 50 i BLM 35 Production Booklet Makers – które pozwalają produkować zszyte lub składane broszury o objętości odpowiednio do 200 lub 140 stron z zachowaniem nominalnej prędkości pracy. Oba urządzenia obsługują podłoża powlekane, niepowlekane i fakturowane o grubości do 350 g/m².

Pierwsza prezentacja rozwiązań Canon i Plockmatic w ramach pełnego systemu produkcyjnego odbędzie się w strefie Canon podczas targów drupa (Hall 8a, stoisko B50). System druku produkcyjnego Canon imagePRESS C800 w połączeniu z Plockmatic BLM50 zostanie wykorzystany do produkcji wysokiej jakości broszur – pozwoli to zademonstrować z jednej strony innowacyjną technologię wykańczania Plockmatic, z drugiej – wysoką jakość wydruku, jaką zapewnia imagePRESS C800.

Oba produkty Plockmatic rozszerzają ofertę dostępnych opcji finiszingu – zarówno własnych marki Canon, jak i firm zewnętrznych – które obejmują oprawę introligatorską, dziurkowanie, składanie, bindowanie, tworzenie broszur i przycinanie krawędzi broszury z użyciem trójnoża. Urządzenia broszurujące Plockmatic będą kompatybilne z systemami imagePRESS C800, C700, C10000VP i C8000VP i trafią do sprzedaży we wrześniu 2016 r.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, komentuje: „Dzięki bliskiej współpracy z naszymi klientami mogliśmy zidentyfikować ich potrzeby w zakresie rozwiązań do broszurowania, które będą dopełnieniem wysokiej jakości materiałów produkowanych na urządzeniach serii imagePRESS i zapewnią profesjonalne wykończenie na różnych podłożach. Równie ważne, co jakość finiszingu były dla nas takie parametry jak duża elastyczność, wysoka wydajność i niezawodność. Produkty Plockmatic spełniają wszystkie te kryteria. Firma jest globalnym liderem w zakresie rozwiązań do finiszingu, dzięki czemu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze więcej korzyści”.

„To nowe porozumienie o współpracy partnerskiej pokazuje nasze dążenie do poszerzenia oferty rozwiązań do finiszingu, które są kompatybilne z naszymi systemami druku. Dzięki temu, możemy zaproponować naszym klientom kompleksowe systemy, które wspierają rozwój biznesu. Przekłada się to na zwiększenie produktywności i pomaga rozbudować ofertę o wysokiej jakości, gotowe do wykorzystania produkty dla klienta końcowego” – dodaje Mark Lawn.

Scott Russell, Vice President w Plockmatic podsumowuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z zespołem Canon w zakresie rozszerzenia oferty finiszerów. Teraz klienci Canon będę mogli tworzyć atrakcyjne broszury, które jakością wykończenia dopasują się do wydruków tworzonych za pośrednictwem urządzeń serii imagePRESS”.