Canon Europe ogłasza partnerstwo z Plockmatic Group, dostawcą rozwiązań do finiszingu

Warszawa, 1 czerwca 2016 r. – Canon Europe rozszerza ofertę zintegrowanych rozwiązań do finiszingu dla druku produkcyjnego, podpisując umowę o partnerstwie ze szwedzką firmą Plockmatic Group. Dzięki tej współpracy Canon będzie mógł jeszcze efektywniej wspierać dostawców usług druku (PSP) w zakresie produkcji wysokiej jakości materiałów.

image1.jpg

W ramach umowy partnerskiej dostępne będą dwa urządzania Plockmatic – LM 50 i BLM 35 Production Booklet Makers – które pozwalają produkować zszyte lub składane broszury o objętości odpowiednio do 200 lub 140 stron z zachowaniem nominalnej prędkości pracy. Oba urządzenia obsługują podłoża powlekane, niepowlekane i fakturowane o grubości do 350 g/m².

Pierwsza prezentacja rozwiązań Canon i Plockmatic w ramach pełnego systemu produkcyjnego odbędzie się w strefie Canon podczas targów drupa (Hall 8a, stoisko B50). System druku produkcyjnego Canon imagePRESS C800 w połączeniu z Plockmatic BLM50 zostanie wykorzystany do produkcji wysokiej jakości broszur – pozwoli to zademonstrować z jednej strony innowacyjną technologię wykańczania Plockmatic, z drugiej – wysoką jakość wydruku, jaką zapewnia imagePRESS C800.

Oba produkty Plockmatic rozszerzają ofertę dostępnych opcji finiszingu – zarówno własnych marki Canon, jak i firm zewnętrznych – które obejmują oprawę introligatorską, dziurkowanie, składanie, bindowanie, tworzenie broszur i przycinanie krawędzi broszury z użyciem trójnoża. Urządzenia broszurujące Plockmatic będą kompatybilne z systemami imagePRESS C800, C700, C10000VP i C8000VP i trafią do sprzedaży we wrześniu 2016 r.

Mark Lawn, dyrektor ds. marketingu profesjonalnych rozwiązań w zakresie druku, Canon Europe, komentuje: „Dzięki bliskiej współpracy z naszymi klientami mogliśmy zidentyfikować ich potrzeby w zakresie rozwiązań do broszurowania, które będą dopełnieniem wysokiej jakości materiałów produkowanych na urządzeniach serii imagePRESS i zapewnią profesjonalne wykończenie na różnych podłożach. Równie ważne, co jakość finiszingu były dla nas takie parametry jak duża elastyczność, wysoka wydajność i niezawodność. Produkty Plockmatic spełniają wszystkie te kryteria. Firma jest globalnym liderem w zakresie rozwiązań do finiszingu, dzięki czemu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze więcej korzyści”.

„To nowe porozumienie o współpracy partnerskiej pokazuje nasze dążenie do poszerzenia oferty rozwiązań do finiszingu, które są kompatybilne z naszymi systemami druku. Dzięki temu, możemy zaproponować naszym klientom kompleksowe systemy, które wspierają rozwój biznesu. Przekłada się to na zwiększenie produktywności i pomaga rozbudować ofertę o wysokiej jakości, gotowe do wykorzystania produkty dla klienta końcowego” – dodaje Mark Lawn.

Scott Russell, Vice President w Plockmatic podsumowuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z zespołem Canon w zakresie rozszerzenia oferty finiszerów. Teraz klienci Canon będę mogli tworzyć atrakcyjne broszury, które jakością wykończenia dopasują się do wydruków tworzonych za pośrednictwem urządzeń serii imagePRESS”.

Następny artykuł

Canon Future Book Forum 2018 już za nami

Warszawa, 3 grudnia 2018 – W dniach 21-22 listopada w Canon Customer Experience Centre w niemieckim Poing odbyło się jedno z największych wydarzeń poświęconych rynkowi wydawniczemu. Szósta edycja Canon Future Book Forum w tym roku przyciągnęła ponad 400 wydawców z całego świata, producentów i dystrybutorów książek oraz ekspertów zajmujących się tą tematyką.