Canon rozszerza możliwości obrazowania prezentując nowe akcesoria dla użytkowników rozwiązań EOS

Warszawa, 11 maja 2016 r. – Firma Canon prezentuje dwa nowe akcesoria dedykowane dla rozwiązań z serii EOS – lampę błyskową Speedlite 600EX II-RT oraz stereofoniczny mikrofon kierunkowy DM-E1 – które pozwolą fotografom i filmowcom odkrywać nowe i twórcze sposoby rejestrowania. Lampa Speedlite 600EX II-RT to wydajna lampa błyskowa o dużej mocy, która zapewnia precyzyjną kontrolę oświetlenia w przypadku fotografii seryjnej, na przykład podczas wydarzeń sportowych czy imprez okolicznościowych. Z kolei DM-E1 to pierwszy zewnętrzny mikrofon Canon zaprojektowany dla systemu EOS, który umożliwia rejestrację wysokiej jakości dźwięku podczas nagrywania filmów przy pomocy aparatów serii EOS.


Nieograniczone możliwości oświetlenia – Speedlite 600EX II-RT
Nowa lampa błyskowa Speedlite 600EX II-RT zapewnia bezkompromisową wydajność i jest idealnym uzupełnieniem flagowego aparatu Canon EOS 1D-X Mark II. Nowy model zapewnia do 50 procent więcej błysków w serii w porównaniu do poprzednika – modelu Speedlite 600EX-RT – oraz do 100 procent więcej błysków w serii przy wykorzystaniu nowego akumulatora CP-E4N¹. Z kolei nowa, ulepszona technologia zapobiegająca przegrzaniu pozwala na przedłużenie czasu błysku.

Liczba przewodnia 60 (m, ISO 100) zapewnia lampie wystarczającą moc do oświetlenia dużych przestrzeni do 60 metrów (ISO 100), co doskonale sprawdza się w przypadku fotografowania dużych grup np. podczas uroczystości weselnych. Szeroki zakres ogniskowej od 20 mm do 200 mm (lub do 14 mm przy użyciu wbudowanego adaptera), pozwala fotografom na łatwą kontrolę rozprowadzania światła.

Aby zapewnić kreatywne efekty oświetlenia, nową lampę błyskową wyposażono w funkcję bezprzewodowego wyzwalania. Opracowana przez Canon technologia wyzwalania radiowego daje jeszcze większe możliwości twórcze fotografom, pozwalając na stworzenie wyjątkowego nastroju i atmosfery w kadrze oddalonym nawet o 30 m. Jednoczesne użycie nawet 15 lamp Speedlite² pozwala wykonywać widowiskowe zdjęcia z wykorzystaniem wielu lamp – idealne rozwiązanie do fotografowania dużych obiektów lub wnętrz.

Do zdjęć portretowych fotografowie mogą skorzystać z nowego, dołączonego do lampy adaptera dyfuzora SBA-E3, który pozwala na dowolne odbijanie światła od ścian i sufitów, zapewniając bardziej naturalne rezultaty, podczas gdy odbity obrotowy błysk eliminuje niechciane cienie. Nowe kolorowe filtry dołączone do lampy pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie błysku do światła otoczenia.

Wyjątkowa jakość dźwięku – stereofoniczny mikrofon kierunkowy DM-E1
DM-E1 to kompaktowy, stereofoniczny mikrofon kierunkowy, który doskonale sprawdza się tam, gdzie wysoka jakość dźwięku jest równie ważna co obraz. Dopełniając wysoką jakość filmów nagranych przy pomocy urządzeń EOS, DM-E1 to wszechstronny mikrofon, który sprawdzi się podczas rejestrowania różnorodnych dźwięków.

DM-E1 posiada klasyczną konstrukcję typu shotgun i jest wyposażony w trzy tryby kierunkowego rejestrowania dźwięku. Monofoniczny tryb shotgun sprawdza się najlepiej w przypadku rejestracji dźwięku pochodzącego bezpośrednio sprzed aparatu, na przykład podczas nagrywania prezentera lub reportera, zapewniając izolację od dźwięków otoczenia. Z kolei w ułożeniu 90 i 120 stopni mikrofon zapewnia stereofoniczny dźwięk w przypadku rozproszonych źródeł na większych obszarach, na przykład podczas nagrywania orkiestry w sali koncertowej.

Wbudowany uchwyt doskonale izoluje mikrofon od wstrząsów, zapewniając skuteczną redukcję dźwięków związanych z obsługą aparatu i obiektywu, a specjalna szybka osłonna niweluje odgłosy wiatru. Zakres częstotliwości 50Hz – 16kHz pozwala na uchwycenie szerokiego zakresu tonów, a stosunek sygnału do szumu na poziomie 66dB oraz czułość -42db sprawiają, że rejestrowany dźwięk charakteryzuje się minimalnymi zniekształceniami.

Kompaktowy, idealny do pracy w terenie
DM-E1 to jeden z najmniejszych i najlżejszych mikrofonów w swojej klasie, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas nagrywania filmów w terenie. Mikrofon jest wyposażony w 35-mm gniazdo audio jack, przez co jest kompatybilny z aparatami Canon EOS³.

Speedlite 600EX II-RT – kluczowe cechy:

  • Dłuższa i szybsza praca
  • Niezawodne działanie w każdej konfiguracji
  • Kreatywne oświetlenie dzięki funkcji bezprzewodowego sterowania
  • Wysoka wydajność: liczba przewodnia 60 (m, ISO 100).
  • Intuicyjna obsługa, wyświetlacz

Kluczowe cechy DM-E1 – kluczowe cechy:

  • Kompaktowa konstrukcja typu shotgun
  • Tryby: shotgun, 90 i 120 stopni
  • Zakres częstotliwości od 50Hz do 16kHz
  • Stosunek sygnału do szumu na poziomie 66 dB, czułość -42dB
  • Bateria litowa CR2032

¹ W porównaniu do akumulatora zewnętrznego CP-E4.
² Lampa Speedlite 600EX II-RT może być używana w połączeniu z innymi lampami bezprzewodowymi, na przykład ze Speedlite 430EX-III RT.
³ Kompatybilne są aparaty EOS z gniazdami wejściowymi stereo 3,5 mm, poza EOS-1D Mark IV oraz EOS 550D, które nie są zalecane, ponieważ nie są wyposażone w ręczną kontrolę głośności.