Canon prezentuje nową generację ploterów serii Océ PlotWave do druku dokumentów technicznych

Warszawa, 12 maja 2016 r. – Firma Canon, światowy lider w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zaprezentowała cztery najnowsze wielkoformatowe rozwiązania do druku czarno-białych dokumentów Océ PlotWave 345, 365, 450 i 550. Nowe wysokowydajne i oszczędne plotery zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach grup roboczych, które potrzebują rozwiązań umożliwiających przetwarzanie dużych nakładów dokumentów technicznych w krótkim czasie. Widać to dobrze na przykładzie branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej (AEC) czy produkcyjnej.

Nowe modele Océ PlotWave 345/365 zaprojektowano pod kątem łatwego i szybkiego druku dokumentów w doskonałej jakości, dzięki czemu sprawdzą się szczególnie w małych i średnich grupach roboczych. Z kolei modele Océ PlotWave 450/550 odpowiadają na potrzeby dużych grup roboczych i komercyjnych punktów druku. Pozwalają na szybką realizację zleceń w momentach spiętrzeń projektów w jednym czasie, zapewniając wydajną obsługę wysokich nakładów dokumentów.

Łatwość obsługi i stabilność druku
Najnowsza seria drukarek Océ PlotWave to połączenie solidnej konstrukcji i profesjonalnej jakości druku czarno-białych dokumentów. Zastosowana technologia Océ Radiant Fusing pozwala na zużycie nawet do 50% mniej energii w stosunku do urządzeń konkurencyjnych, a także skraca czas pierwszego wydruku, od wyjścia z trybu uśpienia, do zaledwie 30 sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikom nawet godzinę pracy dziennie.

Modele Océ PlotWave 345/365 dla małych grup roboczych drukują dokumentację z prędkością do 6 stron formatu A1 lub D na minutę. Z kolei zaprojektowane do obsługi wysokich nakładów plotery Océ PlotWave 450/550 pozwalają drukować nawet do 10 stron formatu A1 lub D na minutę.

Dla podniesienia wydajności, nowe drukarki pozwalają skanować w kolorze i kopiować dokumenty w czasie drukowania. Zgodność z aplikacją Océ Publisher Select 2 usprawnia cykl pracy poprzez jednoczesną obsługę kilku procesów. Dodatkowo, podczas skanowania i kopiowania operator ma do dyspozycji aktualizowany na bieżąco podgląd pracy, który pozwala uniknąć kosztownych błędów. Plotery Océ PlotWave 450/550 są także w pełni zintegrowane ze składarką on-line, która umożliwia automatyczne złożenie emitowanej dokumentacji.

Nowe plotery są niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Dzięki pełnej integracji z usługami chmurowymi, możliwością łączenia się z urządzeniami mobilnymi czy rozbudowanym funkcjonalnościom wielodotykowego panelu ClearConnect, użytkownicy zyskują wiele korzyści oraz komfort zarządzania pracą m.in. z tabletu, komputera PC czy smartfona (dzięki oprogramowaniu Océ Mobile WebTools). Dodatkowo dla zachowania ciągłości pracy urządzeń i eliminacji przestojów związanych ze zmianą materiałów eksploatacyjnych, urządzenie może być wyposażone w czterorolkowy automatyczny podajnik rolkowy.

Najwyższa jakość druku za każdym razem
Nowe urządzenia wyposażono w technologię Océ Radiant Fusing nowej generacji. Zapewnia ona najwyższą jakość materiałów o rozdzielczości 600x1200 dpi i podnosi odporność wydruków nawet podczas intensywnego użycia w wymagających, zewnętrznych warunkach. Technologia Océ Pico-Printing optymalizuje jakość wydruku, zapewniając wyraźnie szczegóły, czytelniejszy tekst i precyzyjne odwzorowanie krzywych. Funkcja Océ Image Logic® pozwala uzyskać wierne kopie i skany dokumentów o wysokiej jakości – automatycznie usuwa zbędne element tła, a jednocześnie zachowuje ciemne i jasne partie obrazu.

Wydajność i bezpieczeństwo
Dla maksymalnej ochrony poufnych dokumentów biznesowych czy materiałów o charakterze własności intelektualnej, plotery Océ PlotWave zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązania związane z bezpieczeństwem i kontrolą prac. Dokumenty są zabezpieczone wbudowanym kontrolerem z systemem Windows 8 oraz kontrolerem Océ POWERsync, który pozwala także w prosty sposób integrować się z istniejącymi systemami i oprogramowaniem Canon do zarządzania procesami druku, w tym uniFLOW.

Pierre-Olivier Esteban, dyrektor ds. marketingu TDS i DGS w Europie, Canon Europe, komentuje – „Najnowsze funkcjonalności Océ PlotWave podkreślają nasze zaangażowanie w rozwój profesjonalnych urządzeń do druku dokumentów technicznych dla branży przemysłowej i AEC. Podnoszenie jakości i precyzji wydruków oraz funkcje bezpiecznego drukowania to jedne z kluczowych kryteriów wyboru systemów druku dla małych, średnich i dużych grup roboczych działających w tych segmentach rynku. Dzięki nowym urządzeniom dostawcy usług druku mogą jeszcze bardziej rozwijać swoje portfolio produktów i usług, zwiększając elastyczność pracy, obniżając koszty i zapewniając klientom bezpieczeństwo w zakresie ochrony dokumentów poufnych”.

Plotery Océ PlotWave 345, 365, 450 i 550 są już dostępne w sprzedaży na rynkach EMEA.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.