Canon prezentuje nową generację ploterów serii Océ PlotWave do druku dokumentów technicznych

Warszawa, 12 maja 2016 r. – Firma Canon, światowy lider w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zaprezentowała cztery najnowsze wielkoformatowe rozwiązania do druku czarno-białych dokumentów Océ PlotWave 345, 365, 450 i 550. Nowe wysokowydajne i oszczędne plotery zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach grup roboczych, które potrzebują rozwiązań umożliwiających przetwarzanie dużych nakładów dokumentów technicznych w krótkim czasie. Widać to dobrze na przykładzie branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej (AEC) czy produkcyjnej.

Nowe modele Océ PlotWave 345/365 zaprojektowano pod kątem łatwego i szybkiego druku dokumentów w doskonałej jakości, dzięki czemu sprawdzą się szczególnie w małych i średnich grupach roboczych. Z kolei modele Océ PlotWave 450/550 odpowiadają na potrzeby dużych grup roboczych i komercyjnych punktów druku. Pozwalają na szybką realizację zleceń w momentach spiętrzeń projektów w jednym czasie, zapewniając wydajną obsługę wysokich nakładów dokumentów.

Łatwość obsługi i stabilność druku
Najnowsza seria drukarek Océ PlotWave to połączenie solidnej konstrukcji i profesjonalnej jakości druku czarno-białych dokumentów. Zastosowana technologia Océ Radiant Fusing pozwala na zużycie nawet do 50% mniej energii w stosunku do urządzeń konkurencyjnych, a także skraca czas pierwszego wydruku, od wyjścia z trybu uśpienia, do zaledwie 30 sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikom nawet godzinę pracy dziennie.

Modele Océ PlotWave 345/365 dla małych grup roboczych drukują dokumentację z prędkością do 6 stron formatu A1 lub D na minutę. Z kolei zaprojektowane do obsługi wysokich nakładów plotery Océ PlotWave 450/550 pozwalają drukować nawet do 10 stron formatu A1 lub D na minutę.

Dla podniesienia wydajności, nowe drukarki pozwalają skanować w kolorze i kopiować dokumenty w czasie drukowania. Zgodność z aplikacją Océ Publisher Select 2 usprawnia cykl pracy poprzez jednoczesną obsługę kilku procesów. Dodatkowo, podczas skanowania i kopiowania operator ma do dyspozycji aktualizowany na bieżąco podgląd pracy, który pozwala uniknąć kosztownych błędów. Plotery Océ PlotWave 450/550 są także w pełni zintegrowane ze składarką on-line, która umożliwia automatyczne złożenie emitowanej dokumentacji.

Nowe plotery są niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Dzięki pełnej integracji z usługami chmurowymi, możliwością łączenia się z urządzeniami mobilnymi czy rozbudowanym funkcjonalnościom wielodotykowego panelu ClearConnect, użytkownicy zyskują wiele korzyści oraz komfort zarządzania pracą m.in. z tabletu, komputera PC czy smartfona (dzięki oprogramowaniu Océ Mobile WebTools). Dodatkowo dla zachowania ciągłości pracy urządzeń i eliminacji przestojów związanych ze zmianą materiałów eksploatacyjnych, urządzenie może być wyposażone w czterorolkowy automatyczny podajnik rolkowy.

Najwyższa jakość druku za każdym razem
Nowe urządzenia wyposażono w technologię Océ Radiant Fusing nowej generacji. Zapewnia ona najwyższą jakość materiałów o rozdzielczości 600x1200 dpi i podnosi odporność wydruków nawet podczas intensywnego użycia w wymagających, zewnętrznych warunkach. Technologia Océ Pico-Printing optymalizuje jakość wydruku, zapewniając wyraźnie szczegóły, czytelniejszy tekst i precyzyjne odwzorowanie krzywych. Funkcja Océ Image Logic® pozwala uzyskać wierne kopie i skany dokumentów o wysokiej jakości – automatycznie usuwa zbędne element tła, a jednocześnie zachowuje ciemne i jasne partie obrazu.

Wydajność i bezpieczeństwo
Dla maksymalnej ochrony poufnych dokumentów biznesowych czy materiałów o charakterze własności intelektualnej, plotery Océ PlotWave zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązania związane z bezpieczeństwem i kontrolą prac. Dokumenty są zabezpieczone wbudowanym kontrolerem z systemem Windows 8 oraz kontrolerem Océ POWERsync, który pozwala także w prosty sposób integrować się z istniejącymi systemami i oprogramowaniem Canon do zarządzania procesami druku, w tym uniFLOW.

Pierre-Olivier Esteban, dyrektor ds. marketingu TDS i DGS w Europie, Canon Europe, komentuje – „Najnowsze funkcjonalności Océ PlotWave podkreślają nasze zaangażowanie w rozwój profesjonalnych urządzeń do druku dokumentów technicznych dla branży przemysłowej i AEC. Podnoszenie jakości i precyzji wydruków oraz funkcje bezpiecznego drukowania to jedne z kluczowych kryteriów wyboru systemów druku dla małych, średnich i dużych grup roboczych działających w tych segmentach rynku. Dzięki nowym urządzeniom dostawcy usług druku mogą jeszcze bardziej rozwijać swoje portfolio produktów i usług, zwiększając elastyczność pracy, obniżając koszty i zapewniając klientom bezpieczeństwo w zakresie ochrony dokumentów poufnych”.

Plotery Océ PlotWave 345, 365, 450 i 550 są już dostępne w sprzedaży na rynkach EMEA.