To My tworzymy Świat: startuje II edycja multimedialnego konkursu Canon

Warszawa, 1 kwietnia 2016 r. – Firma Canon Polska rozpoczyna II edycję konkursu pod hasłem „To My tworzymy Świat”, który objęty jest Honorowym Patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji. Akcja skierowana jest do uczniów - młodych pasjonatów fotografii i filmowania, którzy chcą podzielić się swoją wizją otaczającej ich rzeczywistości za pomocą multimedialnych form przekazu. Trzy nagrodzone szkoły otrzymają odpowiednio: lustrzankę cyfrową EOS 100D (I miejsce), kamerę LEGRIA mini (II miejsce) i drukarkę PIXMA G3400 (III miejsce). Dodatkowo, uczniowie i opiekun zwycięskiej drużyny wezmą udział w warsztatach, które poprowadzą znani i cenieni fotografowie, filmowcy i dziennikarze: Marcin Jamkowski i Piotr Małecki. Wszyscy laureaci otrzymają także przewodniki fotograficzne oraz albumy World Press Photo.

tmts_baner.jpg

Celem konkursu To MY tworzymy świat jest zachęcenie młodzieży szkolnej do aktywnej obserwacji otoczenia i opowiadania o wyzwaniach z jakimi się zmagają. Prace powinny mieć formę multimedialnego reportażu, wykorzystującego zdjęcia i filmy, który wyrażać będzie spojrzenie na świat w obszarach, takich jak środowisko, społeczeństwo czy technologia. Praca może uwzględniać aspekty wszystkich trzech tematów, ponieważ nie są to kategorie oceniane i nagradzane osobno.

„Poprzednia edycja konkursu pokazała, że młodzi ludzie mają wiele do powiedzenia. Tematyka i sposób podejścia były niezwykle zróżnicowane i kreatywne. Aby wspierać młodych ludzi w realizacji projektów multimedialnych przygotowaliśmy dedykowaną stronę internetową www.canon.pl/tomytworzymyswiat, na której znajdują się materiały szkoleniowe w formie artykułów i wideo. Podpowiedzą one jak krok po kroku przygotować projekt multimedialny, jakie elementy powinien zawierać” - komentuje Justyna Bartman, Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju w Canon Polska.

Jak przystąpić do konkursu?

Uczestnikiem konkursu może być grupa uczniów gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej (do 5 osób) w wieku 13-19 lat, która reprezentowana jest przez opiekuna grupy (pełnoletni pracownik placówki szkolnej). Dla uczniów gimnazjów udział w konkursie może jednocześnie być zaliczeniem obowiązkowego projektu edukacyjnego. Prace należy zgłaszać do 15 czerwca 2016 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat.

Materiały nagrodzone w poprzedniej edycji można obejrzeć na stronie http://www.canon.pl/tomytworzymyswiat/laureaci.aspx

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.